Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez Filip » 27 września 2018, 19:25

amisiek napisał(a):Jak widać niedostatek lamp rtęciowych 125W daje się we znaki. Nie da się już kupić rtęciówek do wymiany grupowej, firmy łatają dziury czym tylko mogą.

Lampy rtęciowe 125W da się jeszcze zamówić ;).

http://bel-light.pl/pl/hpm-230v-125w-e27-2/
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez AsXSn » 27 września 2018, 19:56

UE powinno pozwolić na produkcję lamp rtęciowych chociaż tych mniejszych mocy od 80w do 250w
bo to zmusza miasta i spółdzielnie do natychmiastowej wymiany opraw rtęciowych na sodowe lub LED,owe albo wkręcania takich lampek.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez JeD » 27 września 2018, 20:03

AsXSn napisał(a):UE powinno pozwolić na produkcję lamp rtęciowych chociaż tych mniejszych mocy od 80w do 250w
bo to zmusza miasta i spółdzielnie do natychmiastowej wymiany opraw rtęciowych na sodowe lub LED,owe albo wkręcania takich lampek.


Przecież to prawo piszą producenci oświetleniowi, aby wycisnąć jak najwięcej pieniędzy z konsumentów ;)

Co do lamp rtęciowych na lubelszczyźnie, wkręca się jakieś heliosy sodowo-podobne, czy tam polamp warszawa, dokładnie nie wiem jaka marka, ale pojawia się to wszędzie.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez Alexander » 27 września 2018, 20:16

JeD napisał(a):Co do lamp rtęciowych na lubelszczyźnie, wkręca się jakieś heliosy sodowo-podobne, czy tam polamp warszawa, dokładnie nie wiem jaka marka, ale pojawia się to wszędzie.

Masz na myśli penningi ?
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez JeD » 27 września 2018, 20:18

Tomasz napisał(a):
JeD napisał(a):Co do lamp rtęciowych na lubelszczyźnie, wkręca się jakieś heliosy sodowo-podobne, czy tam polamp warszawa, dokładnie nie wiem jaka marka, ale pojawia się to wszędzie.

Masz na myśli penningi ?


Właśnie, penningów nie można chyba już produkować, więc nie powiem, że to penning :?
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez AsXSn » 27 września 2018, 20:50

Chodzi chyba o lampy SON I co nie są już peningami tylko zwykłą sodą z zapłonnikiem wewnętrznym.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez Alexander » 28 września 2018, 00:55

JeD napisał(a):
Tomasz napisał(a):
JeD napisał(a):Co do lamp rtęciowych na lubelszczyźnie, wkręca się jakieś heliosy sodowo-podobne, czy tam polamp warszawa, dokładnie nie wiem jaka marka, ale pojawia się to wszędzie.

Masz na myśli penningi ?


Właśnie, penningów nie można chyba już produkować, więc nie powiem, że to penning :?

Myślę, że właśnie o to Ci chodzi. Uważam że to Polampy to fajne lampy, dobrej jakości, jako jedyne chyba teraz mają polskie jarzniki(te starsze do ok. 2015 wyprodukowane) - te nowsze mają już jarzniki BLV lub Phillipsa, sprowadzane z Niemiec ;) .


AsXSn napisał(a):Chodzi chyba o lampy SON I co nie są już peningami tylko zwykłą sodą z zapłonnikiem wewnętrznym.

Wydaje mi się, że SON-I są tylko do 70W(nie liczę nietypowej sodówki KaszeLa), ale to on musiałby się wypowiedzieć :? .
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez trojmiejski » 28 września 2018, 10:41

Zwykłe Penningi również są zabronione lecz niektóre inne sodowe retrofity są nadal dozwolone. Prócz tego Sylvania produkuje takie retrofity w wersji MH lub sodowej:
http://www.sylvania-lighting.com/en-int/relumina/
Te lampy są o tyle ciekawe, że przeznaczone są do pracy na istniejących dławikach rtęciowych, w celu tak znacznego obniżenia mocy (zamiennik 125W pobiera 80W) w podstawie lampy mają dodatkowy mini-dławik plus zapłonnik.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez amisiek » 28 września 2018, 21:47

To się pewnie skończy tak:
Obrazek
Wyszogród, woj. mazowieckie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Modyfikacje standardowych opraw ulicznych na źródła LED

Postprzez Elektroservice » 28 września 2018, 22:19

No to już jest hardcore. Ja dzisiaj jadąc przez województwo Świętokrzyskie widziałem sporo rtęciowych klasyków z wkręconymi źródłami LEDowymi, trafiła się nawet łyżka z jakimś panelem LED. Zdjęć brak bo prowadząc samochód nie mogłem focić a i zatrzymać się na fotki zbytnio nie miałem czasu :(
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje opraw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości