Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Dyskusje na temat podświetlania budynków nocą, rodzajach opraw oswietleniowych i źródeł światła przeznaczonych do tego celu

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez CDM » 18 maja 2008, 14:17

cieszyn napisał(a):
Dzieki
Tak też myśłałem, aż dziw, że tej oprawy z numerami jeszcze wandale nie poniszczyli kamieniami
Myślę,że raczej jej nie rozwalą, jest już dwa lata i ma się dobrze.To jest jeden z rodzajów Paciffic-a philipsa, wewnątrz są dwie świetlówki PL-L 18W.Oto jeszcze jedno zdjęcie tego miejsca
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez CDM » 25 maja 2008, 13:05

No, to kolejne "numerki' ;)
ObrazekObrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez CDM » 2 czerwca 2008, 08:48

Temat coś przycichł, no to jeszcze jeden "numerek", zwykła plafoniera ze świetlówką kompaktową zapalana przekaźnikiem zmierzchowym FINDER'a
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez FOX » 7 czerwca 2008, 19:24

Pozostałość po budce z numerkiem + bonus i stary domofon :D

Obrazek
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez CDM » 7 czerwca 2008, 20:24

Jestem za BEZWZGLĘDNYM nakazem podświetlania numerów budynków w porze nocnej, powinno to być surowo egzekwowane. Każdy numer powinien być widoczny z ulicy, do której należy budynek. Nie chodzi mi tu o moje widzimisię, a pomoc służbom takim, jak pogotowie w szybkim dotarciu do oczekującego pomocy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez Luk » 7 czerwca 2008, 20:27

A jak jakiś budynek stoi tyłem lub bokiem do ulicy, tzn. klatki ma nie na ulicę? To i tutaj można powiedziec że takie coś powinno byc zabronione, bo nie widac z głównej ulicy numerów klatek ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez FOX » 7 czerwca 2008, 20:32

Dlatego często takie "budki" można jeszcze spotkać na ścianie od strony ulicy.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez cieszyn » 7 czerwca 2008, 20:43

CDM napisał(a):Jestem za BEZWZGLĘDNYM nakazem podświetlania numerów budynków w porze nocnej, powinno to być surowo egzekwowane. Każdy numer powinien być widoczny z ulicy, do której należy budynek. Nie chodzi mi tu o moje widzimisię, a pomoc służbom takim, jak pogotowie w szybkim dotarciu do oczekującego pomocy.


To nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z dotarciem do chorego

Dziś (o ile ich stać) pogotowia powinny używac GPSa i za jego pomocą dojeżdżać bezbłędnie do chorego
Żeby sie tak stało, można np. zachęcić firmy produkujące i sprzedające GPS-y do legalnego sponsorowania tych urządzeń w zamian za jakąś przemyślaną formę reklamy ich produktów
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez CDM » 7 czerwca 2008, 20:47

Luk napisał(a):A jak jakiś budynek stoi tyłem lub bokiem do ulicy, tzn. klatki ma nie na ulicę? To i tutaj można powiedziec że takie coś powinno byc zabronione, bo nie widac z głównej ulicy numerów klatek ;)
Można zrobić numer zbiorczy od strony ulicy do której budynek należy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie numerów domów - dawniej i dziś

Postprzez CDM » 7 czerwca 2008, 20:51

cieszyn napisał(a):
CDM napisał(a):Jestem za BEZWZGLĘDNYM nakazem podświetlania numerów budynków w porze nocnej, powinno to być surowo egzekwowane. Każdy numer powinien być widoczny z ulicy, do której należy budynek. Nie chodzi mi tu o moje widzimisię, a pomoc służbom takim, jak pogotowie w szybkim dotarciu do oczekującego pomocy.


To nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z dotarciem do chorego

Dziś (o ile ich stać) pogotowia powinny używac GPSa i za jego pomocą dojeżdżać bezbłędnie do chorego
Żeby sie tak stało, można np. zachęcić firmy produkujące i sprzedające GPS-y do legalnego sponsorowania tych urządzeń w zamian za jakąś przemyślaną formę reklamy ich produktów

tak, ale czy GPS będzie Ci pokazywał dokładnie numery budynków które mijasz?? A co, jeżeli w tym miejscu będzie zatrzęsienie różnych obiektów, a Ty próbując gdzieś dotrzeć nie będziesz miał nawet punktu odniesienia, bo żaden dom nie ma widocznego numeru??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Iluminacja architektury i obiektów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości