[Mesko] OURW 250-E

Moderator: lumix26

Re: OURW 250-E

Postprzez Elektroservice » 20 maja 2013, 19:00

Prócz malowania jest OK, tylko do tego mam zastrzeżenia.
A klosz z oczkiem owszem fajny, ale on jest od OURW 2250 i OURW 2125, jednolampowe miały zawsze taki z prążkami na dnie :P
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: OURW 250-E

Postprzez Whites86 » 20 maja 2013, 19:06

Elektroservice napisał(a):Prócz malowania jest OK, tylko do tego mam zastrzeżenia.
A klosz z oczkiem owszem fajny, ale on jest od OURW 2250 i OURW 2125, jednolampowe miały zawsze taki z prążkami na dnie :P

no i to był błąd z tymi prązkami, boczne owszem sluzyly po to by oprawa nie oślepiała, ale te na dole powodowaly tylko to ze po oprawa widoczne były niedoświetlone miejsca, klosz z oczkiem idealnie sien spisywal w 1 lampowych OURW czego przyklad mam do dziś bo na jednej ulicy u mnie ostaly się 2 sztuki :) jedna z oczkiem druga bez, ta bez oczka swieci do bani
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: OURW 250-E

Postprzez JeD » 20 maja 2013, 19:17

Whites86 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Prócz malowania jest OK, tylko do tego mam zastrzeżenia.
A klosz z oczkiem owszem fajny, ale on jest od OURW 2250 i OURW 2125, jednolampowe miały zawsze taki z prążkami na dnie :P

no i to był błąd z tymi prązkami, boczne owszem sluzyly po to by oprawa nie oślepiała, ale te na dole powodowaly tylko to ze po oprawa widoczne były niedoświetlone miejsca, klosz z oczkiem idealnie sien spisywal w 1 lampowych OURW czego przyklad mam do dziś bo na jednej ulicy u mnie ostaly się 2 sztuki :) jedna z oczkiem druga bez, ta bez oczka swieci do bani


Whites dobrze mówi, jeszcze lepiej jak widać jak jest usodowiona to jest masakra, konkretna, wtedy najbardziej sprawdza się twierdzenie najciemniej pod latarnią
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: OURW 250-E

Postprzez dominik93 » 20 maja 2013, 22:57

Zgadzam sie z Pawłem,dobra robota ale też mam zastrzeżenia do koloru.Te oprawy były srebrno-szare a nie szare ,mam jedną taką nową nigdy nie używaną.Ja bym na twoim miejscu przemalował ją na srebrno szary hammerite,o wiele jaśniejszy od tego,bo takie oryginalnie były.Ten "szary"( bo dla mnie to metaliczny) to jeden z tych kolorów hammerite i innych producentow mlotkowych które nigdy na oprawach nie istniały.Więc na twoim miejscu bym przemalował;) Klosz z oczkiem jest super-ale zostawiłbym go do starszej wersji OURw,a tu dałbym zwykły cały w paski.Klapki nie były malowane wogóle ! było to zwykłe alu pokryte warstwą bezbarwnego,więc radziłbym te klapke wyszlifować i pomalować sprejem do felg,wtedy będzie full oryginał ;) I nie będzie razić to okienko z danymi .
dominik93
 

Re: OURW 250-E

Postprzez Elektroservice » 20 maja 2013, 23:33

Moim zdaniem najlepiej by było oprawę sprayem do felg pomalować. A klapkę osprzętu potraktować scansolem albo nawet nitro póki farba w miarę świeża :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: OURW 250-E

Postprzez dominik93 » 20 maja 2013, 23:55

Elektroservice napisał(a):Moim zdaniem najlepiej by było oprawę sprayem do felg pomalować. A klapkę osprzętu potraktować scansolem albo nawet nitro póki farba w miarę świeża :)

Jak już jest nałożona farba pędzlem to sprejem po tym mazać nie ma co,musiałby biedak szlifować całą oprawe,lepiej przemalowac na jasniejszy,jedynie wyszlifować klapke i sprejem do felg.
dominik93
 

Re: OURW 250-E

Postprzez Elektroservice » 21 maja 2013, 08:53

Póki farba świeża nitro da radę zmyc. Jak nie nitro to scansol i po kłopocie, wszystko zejdzie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: OURW 250-E

Postprzez lumix26 » 21 maja 2013, 09:21

Nic nie będzie zmieniane zostaje tak jak jest :)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9283
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: OURW 250-E

Postprzez Michal » 21 maja 2013, 13:37

Kolor jest jak najbardziej ok.Wystawowe egzemplarze opraw z Mesko były malowane szarą emalią młotkową od OURW począwszy na ORZ 7-2 skończywszy, mam nawet gdzieś zdjęcia i prospekty z Targów Poznańskich z 1991 roku ze stoiska Mesko ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: OURW 250-E

Postprzez Utilizer » 21 maja 2013, 13:50

dominik93 napisał(a):Ja bym na twoim miejscu przemalował ją na srebrno szary hammerite,o wiele jaśniejszy od tego,bo takie oryginalnie były.

Bez przesady, nie każdy odnawiając oprawę dąży do uzyskania 100% zgodności z oryginałem i dobrze, bo było by nudno ;) Moim zdaniem oprawa lumixa wygląda teraz naprawdę MEGA, jest wyjątkowa i różni się od tysięcy innych srebrnych OURW wiszących w całej Polsce 8-)

Mimo to jak dla mnie im rzadsza oprawa tym przy remoncie powinno się bardziej zwracać uwagę na zgodność z oryginałem, bo nowoczesny statecznik czy dziwny kolor w np. ORZ-3 to już może być lekką profanacją :twisted:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości