[Mesko] ORP-2M

Moderator: lumix26

Re: ORP-2M

Postprzez ousd » 14 kwietnia 2013, 10:37

:shock:
ousd
 

Re: ORP-2M

Postprzez Elektroservice » 14 kwietnia 2013, 11:25

Dobra robota ale do jednego muszę się przyczepić. Dlaczego malujesz stateczniki w swoich oprawach ?
Czy każdy jest na tyle dobity że nie widać już na nim oryginalnych napisów ? Dla mnie pomalowanie statecznika (no chyba że jest naprawdę zardzewiały i już totalnie nic nie widać) jest niszczeniem jego oryginalności bo bezpowrotnie zostaje zniszczona jego oryginalna etykietka a taka dorabiana jednak zdecydowanie od oryginału odbiega i rzuca się to wyraźnie w oczy. Jeśli statecznik ma czytelną etykietkę, ewentualnie jakieś małe odpryski to lepiej go nie ruszać a jak komuś naprawdę przeszkadza trochę rdzy to proponuję nałożyć na rdzę fosol i później gdy rdza zostanie usunięta zmyć resztki fosolu denaturatem (nie powinien uszkodzić etykietki) a następnie psiknąć to bezbarwnym lakierem w sprayu aby rdza nie powróciła. Sposób przeze mnie podany z powodzeniem zastosował już ktoś tutaj na forum przy remoncie oprawy OUS-400 kwadratówki więc jest to sposób sprawdzony i działający :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: ORP-2M

Postprzez JeD » 14 kwietnia 2013, 11:28

Gratka dla fanów opraw przemysłowych :D , oczywiście świetna robota, sfoć to w akcji, z MIX-em zamawiam :P 8-)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: ORP-2M

Postprzez lumix26 » 14 kwietnia 2013, 12:02

Elektroservice napisał(a):Dobra robota ale do jednego muszę się przyczepić. Dlaczego malujesz stateczniki w swoich oprawach ?
Czy każdy jest na tyle dobity że nie widać już na nim oryginalnych napisów ? Dla mnie pomalowanie statecznika (no chyba że jest naprawdę zardzewiały i już totalnie nic nie widać) jest niszczeniem jego oryginalności bo bezpowrotnie zostaje zniszczona jego oryginalna etykietka a taka dorabiana jednak zdecydowanie od oryginału odbiega i rzuca się to wyraźnie w oczy. Jeśli statecznik ma czytelną etykietkę, ewentualnie jakieś małe odpryski to lepiej go nie ruszać a jak komuś naprawdę przeszkadza trochę rdzy to proponuję nałożyć na rdzę fosol i później gdy rdza zostanie usunięta zmyć resztki fosolu denaturatem (nie powinien uszkodzić etykietki) a następnie psiknąć to bezbarwnym lakierem w sprayu aby rdza nie powróciła. Sposób przeze mnie podany z powodzeniem zastosował już ktoś tutaj na forum przy remoncie oprawy OUS-400 kwadratówki więc jest to sposób sprawdzony i działający :)


Jeżeli chodzi o statecznik to ja jestem za tym by pozostał oryginalny ale w tym przypadku tego statecznika w ogóle nie było dałem swój który był cały zardzewiały :x
Więc go pomalowałem by jakoś wygladał

Mix zzieleniały :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

LRF
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

WLSP
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORP-2M

Postprzez lumix26 » 14 kwietnia 2013, 17:01


Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości