[A-20] ORZ 1

Moderator: lumix26

Re: ORZ 1

Postprzez amisiek » 8 lipca 2013, 20:04

To mam prośbę, zrób opisy i taką właśnie dokumentację do poszczególnych detali. Zrób rysunki, zwymiaruj. Wrzuć fotki - zrób to w osobnym wątku w kolekcji. Gdy to ukończysz, przeniosę do działu dokumentacji. Będziemy mieli coś, czego nie ma nikt inny - podstawy opisu odtworzeniowego ORZ-1. To bardzo ważna rzecz, bo po uzgodnieniu kilku spraw, firma taka jak Elgis Garbatka będzie mogła wykonać oprawę, która będzie wyglądać jak wiaderko ale będzie wyposażona w środku w nowoczesne źródła światła i profesjonalne odbłyśniki pochodzące z gotowych projektów. Już dwa takie projekty rozpoczęto w Polsce i jestem coraz lepszej myśli w tej sprawie, bo pojawia się inicjatywa ze strony konserwatorów zabytków. To, że mało piszę na Forum nie oznacza, że nie działam;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: ORZ 1

Postprzez lumix26 » 8 lipca 2013, 20:27

Ok postaram się jutro pod wieczór wstawić foty z wymiarami - nie jestem dobry w przygotowywaniu dokumentacji ale zobaczymy co wyjdzie :D
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 1

Postprzez KaszeL » 8 lipca 2013, 20:58

Powiem jedno. Rewelacja! Dbałość o szczegóły niesamowita. Nawet kabelki pozaciskane w końcówkach. Śmiem twierdzić, że zrobiłeś to lepiej niż fabryka. Na prawdę czapka z głowy :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: ORZ 1

Postprzez Elektroservice » 8 lipca 2013, 21:22

W fabryce nie bawili się w końcówki bo stosowali przewód drutowy zamiast linki ;)
Wywal te druty zabezpieczające, bo wygląda to strasznie prowizornie i zainwestuj w zawleczki - zdecydowanie lepiej to będzie wyglądało.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: ORZ 1

Postprzez lumix26 » 8 lipca 2013, 21:34

KaszeL napisał(a):Powiem jedno. Rewelacja! Dbałość o szczegóły niesamowita. Nawet kabelki pozaciskane w końcówkach. Śmiem twierdzić, że zrobiłeś to lepiej niż fabryka. Na prawdę czapka z głowy :)

Dzięki :)
Elektroservice napisał(a):Wywal te druty zabezpieczające, bo wygląda to strasznie prowizornie i zainwestuj w zawleczki - zdecydowanie lepiej to będzie wyglądało.

Te druty są tymczasowe i na pewno będą inne ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 1

Postprzez litak1 » 8 lipca 2013, 21:41

Chylę czoła, piękna fotka lampy rtęciowej tuż po zaświeceniu, gdzie widać jeszcze podłoże przez wyładowanie. Oprawa piękna. Ja w okablowaniu użyłbym jednak drutów a nie linki, ale.... ja na oprawach się nie znam ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: ORZ 1

Postprzez lumix26 » 8 lipca 2013, 21:51

litak1 napisał(a): ...Ja w okablowaniu użyłbym jednak drutów a nie linki, ale.... ja na oprawach się nie znam ;)

Do zasilania lamp i dławika jest przewód drut 1,5 mm założony w koszulkę termokurczliwą natomiast do kondensatora dałem linkę
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 1

Postprzez KaszeL » 8 lipca 2013, 22:04

litak1 napisał(a):Ja w okablowaniu użyłbym jednak drutów a nie linki, ale.... ja na oprawach się nie znam ;)


Tak z ciekawości, dlaczego? :) Z tego co mnie uczyli linka jest wytrzymalsza nie tylko mechaniczne, ale także elektrycznie :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: ORZ 1

Postprzez litak1 » 8 lipca 2013, 22:09

Jest wytrzymalsza racja, dla mnie trochę dziwnie te końcówki wyglądają w starej oprawie powinien być zawinięty drut pod śrubką i tyle to tak jakoś "naturalniej wygląda" po staremu, a że to gorsze rozwiązanie to wszyscy wiemy ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: ORZ 1

Postprzez lumix26 » 9 lipca 2013, 18:05

Z odbłyśnikami tak sobie jestem zadowolony :|
Przed
Obrazek
Po wyczyszczeniu i przeszlifowaniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Akcja
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości