[A-20] ORZ 6 oo

Moderator: lumix26

Re: ORZ 6 oo

Postprzez Whites86 » 27 lipca 2013, 19:25

to mocowanie bym wykonal nieco inaczej ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: ORZ 6 oo

Postprzez lumix26 » 27 lipca 2013, 19:30

Whites86 napisał(a):to mocowanie bym wykonal nieco inaczej ;)

Jak byś zrobił :P
Bo ja wcześniej myślałem żeby dać tylko blaszki do mocowania i ją wyprofilować - ale skończyło się inaczej :) lubię majsterkowanie :P
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 6 oo

Postprzez Whites86 » 27 lipca 2013, 20:06

lumix26 napisał(a):
Whites86 napisał(a):to mocowanie bym wykonal nieco inaczej ;)

Jak byś zrobił :P
Bo ja wcześniej myślałem żeby dać tylko blaszki do mocowania i ją wyprofilować - ale skończyło się inaczej :) lubię majsterkowanie :P

ciężko mi w tym momencie opisac to jak bym to zrobil na zywo pewnie lepiej bym to wytlumaczyl ale mowiac krotko wycial bym pierw okrag z blachy i wycial w nim ten otwor z tymi prostymi sciankami później ta blache przyspawal do scietej na kształt klina tulejki o rozmiarze identycznym co wykrojony okragly element a następnie ta scięta tulejke przyspawal do wyciętego mocowania (tego z tymi 3 listkami dookoła)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: ORZ 6 oo

Postprzez Elektroservice » 27 lipca 2013, 21:20

KaszeL napisał(a):Może zerknij raz jeszcze :)


Zerknąłem :P I podtrzymuje to co pisałem, przyjrzyj się uważnie, a zobaczysz, że stare, zgnite mocowanie to nie jest integralna część z oprawką, tylko po prostu jest do niej przykręcona przegnitymi śrubami :) Mam ORZ7 wersja 1 i tam jest identyczne mocowanie oprawki tyle, że jest nieco dłuższe (bo oprawa jest na 250W), do tego mocowania pasują oprawki blaszaki i porcelanowe.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: ORZ 6 oo

Postprzez MRP200 » 27 lipca 2013, 22:26

Żeby nie było małej kłótni co do oprawek w ORZ-kach, to powiem, że dziś mimo upału wytargałem w końcu swoją ORZ-7 i zrobiłem pierwszy remont, czyli powymieniałem skorodowane śruby. Tu praktyczna rada. Jeżeli śruby nie da się ruszyć to warto spróbować metody na palnik. Palnik powinien posiadać jak najbardziej skupiony płomień. Śrubę trzeba nagrzać na kolor ciemnowiśniowy, odczekać chwilę aż zczernieje i próbować ruszyć, z wyczuciem oczywiście. W ten sposób udało mi się wykręcić 2 śruby, które kwalifikowałyby się do rozwiercania. W ten sposób udało się nawet rozkręcić śruby mocujące odbłyśnik, które z drugiej strony mają nakrętkę. Stare śruby oczywiście poszły do beczki ze złomem i zostały zastąpione nowymi.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: ORZ 6 oo

Postprzez lumix26 » 28 lipca 2013, 07:11

O tak to prawda sam też tak robię mam małą butle z palnikiem i też tak próbuję cześć się udaję cześć nie ze względu na to że niektóre łby śrub są tak zżarte przez korozję to już trzeba szlifować ;)

Elektroservice napisał(a):
KaszeL napisał(a):Może zerknij raz jeszcze :)


Zerknąłem :P I podtrzymuje to co pisałem, przyjrzyj się uważnie, a zobaczysz, że stare, zgnite mocowanie to nie jest integralna część z oprawką, tylko po prostu jest do niej przykręcona przegnitymi śrubami :) Mam ORZ7 wersja 1 i tam jest identyczne mocowanie oprawki tyle, że jest nieco dłuższe (bo oprawa jest na 250W), do tego mocowania pasują oprawki blaszaki i porcelanowe.

A co do mocowania oprawki to nie jest jedna całość to są dwa oddzielne elementy połączone za pomocą śrub a następnie całość przykręcana do odbłyśnika tak jak pisał Elektroservice :)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 6 oo

Postprzez lumix26 » 29 lipca 2013, 20:39

Obrazek

I tu zaczął się kłopot miernikiem sprawdzony i martwy mimo wyczyszczonych styków
Dobrałem się do niego by sprawdzić czy rzeczywiście nadaje się na złom
Obrazek
Po wydłubaniu kostki i masy zalewowej okazało że 1 wyprowadzenie nie stykało się ze złączem - sprawny :P
Dałem nowe złącze i przylutowałem do wyprowadzeń i zabezpieczyłem lakierem do płytek PCB i następnie wypełniłem klejem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam teraz pytanie czy posiada ktoś taki statecznik bądź fotkę jaki jest wzór etykiety
Ja zrobiłem jak potrafiłem odczytać z mojego choć dużo było rdzy to jednak coś mi tu brakuje

Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 6 oo

Postprzez MercuryFenix » 29 lipca 2013, 20:58

Statecznik to dosłownie grosze, na alledrogo może nawet z 10 zł ;), Ty podjąłeś się ratowania. !!
Wielu tak naprawdę nie podjęło by się naprawy takiego statecznika, a ty rozdłubałeś go, i zmieniłeś kostkę złączek ! To się chwali Lumix, jak odtwarzasz każdy szczegół ! Świetlna robota :mrgreen: Oprawa z tego co było przedtem coraz bardziej przypomina fabrykę ! tylko że ta klapa i ramka, ale znając Twoje zdolności za kilka dni przedstawisz nam ją w całej okazałości ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: ORZ 6 oo

Postprzez lumix26 » 3 sierpnia 2013, 13:32

Uf ale gorąco dziś :evil: ale mimo to trochę przy niej porobiłem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ORZ 6 oo

Postprzez JeD » 3 sierpnia 2013, 13:46

Już wygląda extra :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości