[A-20] OUSF 440

Moderator: lumix26

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez toomm40 » 30 listopada 2015, 21:40

wygląda jak z fabryki.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez lumix26 » 5 grudnia 2015, 16:45

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez toomm40 » 5 grudnia 2015, 22:31

piękna.nawet startery Telamu. tylko rur Telamu brakuje
jakimi rurami obsadziłeś ? czy to jakaś Narva wpsółczesna ?
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez MRP200 » 5 grudnia 2015, 22:42

Te tulejki zaciskowe na końcach przewodów oraz wszelkie wkręty z nacięcięm na wkrętak krzyżakowy nie bardzo pasują do oprawy z epoki, ale to są detale ukryte wewnątrz oprawy, których przeciętny widz i tak nie zauważy.
Pytanie dociekliwe, w jakim celu przewody dodatkowo izolowałeś rurką termokurczliwą. W oryginalnych oprawach były przewody w pojedynczej izolacji, niekiedy miejscami osłaniano je koszulką olejową.
A na koniec pochwała za cierpliwość, zapał i wytrwałość w renowacji kolejnej oprawy. Bo ja za swojego OUSF-a zabieram się kolejny rok. OUKS-340 to był pikuś, bo wystarczyło go tylko w środku wyczyścić, dorobić zawiesia, obsadzić rurami T12 (trochę namęczyłem się z ustawieniem rur ze względu na stan oprawek, ale udało się). I dalej służy, nawet kilku kolegów z forum osobiście korzystało z jego światła.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Postprzez Farel03 » 5 grudnia 2015, 22:47

@MRP200

Lumix nie tylko remonuje oprawy , ale także ulepsza. Mi bardzo podobają się te perfekcyjnie dopasowane kable.
Tą przeróbkę uważam za pozytywną.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez Beton » 5 grudnia 2015, 23:07

Jestem pełen podziwu. Nie wytrzymałbym i zawiesił tą oprawę na jakimś słupie, żeby zobaczyć, jak wyglądało oświetlenie świetlówkowe ulic w PRL :p
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez MRP200 » 5 grudnia 2015, 23:56

Gdyby mój OUSF miał osprzęt to dawno oświetlałby przestrzeń pod wiatą, nawet bez klosza. A tak to golas leży i się kurzy. Ale w końcu za niego się wezmę.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez slaweklampy » 6 grudnia 2015, 09:08

Witam

Oprawki zapłonników są oryginalne?

Wstaw świetlówki o barwie ciepłobiałej i odpalaj.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez lumix26 » 6 grudnia 2015, 09:15

toomm40 napisał(a):piękna.nawet startery Telamu. tylko rur Telamu brakuje
jakimi rurami obsadziłeś ? czy to jakaś Narva wpsółczesna ?

to są współczesne rury Narva - może kiedyś Telam-y dorwę ;)

MRP200 napisał(a):Te tulejki zaciskowe na końcach przewodów oraz wszelkie wkręty z nacięcięm na wkrętak krzyżakowy nie bardzo pasują do oprawy z epoki, ale to są detale ukryte wewnątrz oprawy, których przeciętny widz i tak nie zauważy.
Pytanie dociekliwe, w jakim celu przewody dodatkowo izolowałeś rurką termokurczliwą. W oryginalnych oprawach były przewody w pojedynczej izolacji, niekiedy miejscami osłaniano je koszulką olejową.

nie miałem samych tulejek bez tych osłon a cynować mi się nie chciało,a co to śrub to pełno mam krzyżowych a mało na plaski śrubokręt - nie chciało mi się kupować
a koszulki to taka dodatkowa ochrona przewodu ;)


MRP200 napisał(a):A na koniec pochwała za cierpliwość, zapał i wytrwałość w renowacji kolejnej oprawy. Bo ja za swojego OUSF-a zabieram się kolejny rok. OUKS-340 to był pikuś, bo wystarczyło go tylko w środku wyczyścić, dorobić zawiesia, obsadzić rurami T12 (trochę namęczyłem się z ustawieniem rur ze względu na stan oprawek, ale udało się). I dalej służy, nawet kilku kolegów z forum osobiście korzystało z jego światła.

ja cały czas czekam aż zrobisz wiem że czasem jest ciężko się zabrać jak jest ogołocona - niechęć bierze to - ale jak zaczniesz to będzie lepiej
sam teraz mam ciężko bo nie mam obudowy klosza - mam pewną wizję by zrobić boki klosza ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie

Farel03 napisał(a):@MRP200

Lumix nie tylko remonuje oprawy , ale także ulepsza. Mi bardzo podobają się te perfekcyjnie dopasowane kable.
Tą przeróbkę uważam za pozytywną.

dzięki :)

Beton napisał(a):Jestem pełen podziwu. Nie wytrzymałbym i zawiesił tą oprawę na jakimś słupie, żeby zobaczyć, jak wyglądało oświetlenie świetlówkowe ulic w PRL :p

sam bym chciał mieć taki drewniany słup i zawiesić OUSF - 340 i 440 :D

slaweklampy napisał(a):Witam
Oprawki zapłonników są oryginalne?
Wstaw świetlówki o barwie ciepłobiałej i odpalaj.

tak oprawki są oryginalne a odpalę jak zrobię całość - jeszcze obudowa klosza pozostała ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [A20] OUSF 440

Postprzez MercuryFenix » 6 grudnia 2015, 18:38

Farel03 napisał(a):@MRP200

Lumix nie tylko remonuje oprawy , ale także ulepsza. Mi bardzo podobają się te perfekcyjnie dopasowane kable.
Tą przeróbkę uważam za pozytywną.

Kable to są w ziemi. :mrgreen:
Nie do końca mogę się zgodzić z tym ulepszaniem. Lumix odnawia na wzór oryginału (Wygląda jak nowa)
Ulepszenie tej oprawy mogło by polegać na zmianie klosza na matowy i obsadzenie w środku 10x10W LED.
Lumix uzyskujesz u mnie tytuł perfekcyjnego Pana warsztatu (na wzór serialu TV) Gratuluję. ! :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość