[ ZNME-DAMEL ] Oprawa świetlówkowa 4x20W

Moderator: lumix26

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez JeD » 21 maja 2016, 16:38

Czepiasz się, jest super extra. No to Lumix, przygotuj grubasy :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez lumix26 » 21 maja 2016, 16:50

daylight napisał(a):Fabryczne przewody i śrubki krasnoludki zjadły? Śrubki-krzyżaki, nowoczesne przewody i - o bogowie! - TRYTYTKI pasują tu jak ta przysłowiowa pięść do nosa. :roll:

wymieniłem przewody bo były niektóre już pocięte i słabe ,będę musiał jechać i kupić trochę tych śrub na paski śrubokręt ;)
nie jest tak źle i tak będzie to zasłonięte ;)
Beton napisał(a):... Fabryczne śrubki często są skorodowane i mają rozjechane łby, więc nie dziwię się, że lumix takie wkręcił. Ogólnie w sklepach ciężko dostać śrubki na śrubokręt płaski przypominające te stare, choć w castoramie da się dostać prawie identyczne, ale sprzedawane na sztuki, mosiężne.
`
nie opłaca mi się na sztuki brać w Castoramie

JeD napisał(a):Czepiasz się, jest super extra. No to Lumix, przygotuj grubasy :P

jeszcze trochę, zrobię jeszcze klosz, tabliczki i grubasy obsadzę :P
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez daylight » 21 maja 2016, 16:58

Jak dla mnie mocna przesada granicząca z dewastacją. Ale to tylko moje skromne, mało liczące się zdanie, nikt się nie musi z nim zgadzać. ;)
Idąc tym tropem polecam podmienić stateczniki na licencje, żeby izolacja była dobra. :mrgreen:

Zawsze mi się wydawało, że renowacja polega na zachowaniu jak największej ilości oryginalnych podzespołów, ale widocznie trynd się zmienia...
daylight
 

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez KaszeL » 21 maja 2016, 17:48

Też mi się wydaję, że się nieco czepiasz. Przecież to nie jest sprzęt wpisany do rejestru zabytków. Drobne modernizacje są jak najbardziej zasadne - jak w tym przypadku wymiana przewodów na nowożytne. Reszta to kwestia gustu, tych trytek i śrubek i tak nie będzie widać z zewnątrz, a po co sobie komplikować robotę? Pewnie, że można wiązać sznurkiem, dać śrubki z łbem płaskim itp ale to chyba tylko dla super purystów. Ale idąc tym tropem, to malowaniem spayem też jest passe - strach pomyśleć co będzie jak się pojawi klosz z pleksi.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez MercuryFenix » 21 maja 2016, 18:19

Dokładnie...
Jak sie "nie potrafisz" zabrać za remont oprawy to mogłeś ją oddać za złom... :mrgreen:
Jak śmiałeś zmienić wyjechane i zniszczone śruby ? :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez daylight » 21 maja 2016, 19:06

daylight napisał(a):Ale to tylko moje skromne, mało liczące się zdanie, nikt się nie musi z nim zgadzać. ;)
daylight
 

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez Elektroservice » 21 maja 2016, 21:03

Śrub i przewodów nie ma co się czepiać, ja też zawsze wywalam stare śruby, no chyba, że są w bdb stanie, wtedy zostają. Dla mnie to bez różnicy czy są śruby z łbem krzyżowym czy płaskim, nawet imbusy mogą być :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez lumix26 » 23 maja 2016, 19:48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez toomm40 » 24 maja 2016, 13:23

pięknie, teraz jeszcze klosz i powiesić ,żeby oświetlała ogród. ja bym jeszcze ją obsadził T12 5000K de luxe.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawa świetlówkowa 4x20W

Postprzez lumix26 » 21 czerwca 2016, 20:35

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości