Kwadratówka OUH400

Re: Kwadratówka OUH400

Postprzez Michal » 13 czerwca 2012, 20:56

Whites86 napisał(a):
Jorgus napisał(a)::arrow: Michał widzę dobrze kombinujesz :)
jest pewien szczegół,który świadczy o tym,że ta oprawa nie jest wersją OUH.
Amisiek wie o co chodzi,pytanie tylko,czy Wy dostrzegliście różnicę :?: ;)
tak dla podpowiedzi,szczegół znajduje się w komorze osprzętu,i nie są to kondensatory ;)
właściwie to jest jeszcze jeden szczegół,który świadczy o tym,że oprawa nie była ver.OUH.Chodzi o brak pewnej rzeczy ;)
Co do polerki,tu również jest ciekawostka.Mianowicie odbłyśniki w większości klasycznych opraw(np.kwadratówki,łyżki)miały odbłyśniki elektropolerowane ;)

chodzi ci o Tuza ? masz na mysli to ze wersje OUH mialy tylko i wylacznie zaplonnik tlący ?

Ja osobiście "na żywo" wersji OUH nigdy nie widziałem,według informacji z katalogu wersje OUH posiadały układ ZLM czyli zapłonnik tlący,kondensator i rezystor.Ale nie można wykluczyć również układu TUZ-U 400 który był przystosowany do współpracy z lampami LRJ.Układy TUZ-U 400 w późniejszym czasie były stosowane głównie w oprawach przemysłowych OPH.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Kwadratówka OUH400

Postprzez amisiek » 13 czerwca 2012, 21:04

Sądząc po rozstawie otworów na zdjęciach, które widziałem, jest to przystosowane pod TUZ U-400 oraz statecznik do LRJ pracujący z "prądem rtęciowym". Ale mogę się mylić. Z zapłonnikami ZT400 "od zawsze" był problem, bardzo prędko je wycofano z produkcji.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Kwadratówka OUH400

Postprzez Jorgus » 14 czerwca 2012, 14:32

ja jak na razie widziałem dwie kwadratówki,w których były układy ZLM ;) oczywiście te układy nie były kompletne-brakowało Zapłonników.

Z zapłonnikami ZT400 "od zawsze" był problem, bardzo prędko je wycofano z produkcji.

odziwo to samo powiedział mi pewien emerytowany elektryk(ponoć kiedyś pracował w energetyce).Wg.niego układ ZLM był dość kiepskim rozwiązaniem-kiepskim pod względem awaryjności.Chętnie bym wam opowiedział co nieco z opowiadań Pana Lechosława,jednak obawiam się,że to opisywanie jego wspomnień może wywołać zbędną dyskusję i cały artykuł poleci do kosza :?
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Poprzednia strona

Powrót do Whites86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości