Lampy które miały trafić do kolekcji.

Lampy które miały trafić do kolekcji.

Postprzez KaszeL » 4 lipca 2007, 00:14

Witam serdecznie.

Ostatnio coś cicho. Postanowiłem zatem wrzucić kilka fotek, jakich jeszcze nie było. Lampy zmasakrowane w transporcie :)

Osram Vialox NAV-T 250W. Nówka, okazja na allegro za 10pln. Niestety jak widać, mechanicznie uszkodzona. Pęknięte mocowanie prętów utrzymujących jażnik.

ObrazekObrazek

Sprzedawca wymienił mi lampę na Tesle 400W.

Osram HQL SuperDeluxe 125W. Nówka, okazja na allegro za 6pln. Również uszkodzona mechanicznie. Z trzonka wykruszył się kawałek szkła, który następnie latając wewnątrz bańki porysował, a w zasadzie zdrapał sporo luminoforu.

ObrazekObrazekObrazek

Sprzedawca wymienił mi na nową :)

Polamp LRF-250W, tzw. NOS, lampa z 1979r nie używana. Nie przeżyła poczty, allegro 15pln. Również uszkodzona mechanicznie. Tym razem całkiem mocno. Skruszone szkło w trzonku, lampa straciła próżnię, luminofor prawie w całości zdrapany. Na zdjęciu widać odłamki szkła wewnątrz bańki - jak by tego było mało, luminofor sypie się przez dziurki w trzonku.

ObrazekObrazekObrazek

Sprzedawca wymienił mi na Tesle RVLX-250W, jak się niedawno okazało niesprawną :(

Miała być sprawna Tesla RVLX 250W, dostałem jakąś rosyjską lampę. Allegro, 11pln. Lampa początkowo wyglądała na w pełni sprawną. Uruchomiłem ją, świeciła poprawnie. Niestety przy próbie wykręcenia puściło spoiwo łączące trzonek ze szkłem. Wykręciłem samą bańkę.

ObrazekObrazek

EDIT: Dostałem kolejną sztukę, w pełni sprawną, a na dodatek 3 lata starszą od tej uszkodzonej.

Zastanawiam się co zrobić z tymi uszkodzonymi lampami. Chyba zrobię sobie kolekcję jażników :)

Przeniesiono z umierającego lighting.pl
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy które miały trafić do kolekcji.

Postprzez andrzejlisek » 4 lipca 2007, 01:09

KaszeL napisał(a):Miała być sprawna Tesla RVLX 250W, dostałem jakąś rosyjską lampę. Allegro, 11pln. Lampa początkowo wyglądała na w pełni sprawną. Uruchomiłem ją, świeciła poprawnie. Niestety przy próbie wykręcenia puściło spoiwo łączące trzonek ze szkłem. Wykręciłem samą bańkę.

ObrazekObrazek


A czy nie dałoby rady w tej lampie przykleić klejem czy silikonem trzonka do reszty (oczywiście po przylutowaniu drucików od jarznika do trzonka i oczyszczeniu z fabrycznego kleju)?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Lampy które miały trafić do kolekcji.

Postprzez KaszeL » 4 lipca 2007, 02:13

Pewnie by się dało. Niemniej ja po prostu poprosiłem o przysłanie kolejnej sztuki.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy które miały trafić do kolekcji.

Postprzez KaszeL » 4 lipca 2007, 18:34

Dawno zutilizowałem te lampy :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do KaszeL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości