[KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez andrzejlisek » 18 kwietnia 2009, 16:27

Przyszedł mi do głowy inny pomysł. Oprawki połączyć po prostu równolegle bez względu na rodzaj i moc wkręconej lampy, tak, że poza półki ostatecznie wychodzi jeden kabel. A same lampy byłyby wkręcone do połowy, to znaczy, że trzymałyby się oprawek, ale ten dolny styl lampy nie dotykałby styku w oprawce, byłaby izolacja powietrzna, ale też tak, żeby lampy nie wypadały z oprawek.

Aby odpalić wybraną lampe, to by się ja dokręciło do końca, a kabel zasilający całą kolekcję (nie wiem jak to inaczej nazwać ;) ) by się podłączyło do układu odpowiedniego do zasilania wybranej lampy. Tylko potem trzeba pamiętać o wykręceniu lampy z oprawki, bo potem się zapomni i przez nieuwagę odpali się lampę 70W statecznikiem do lampy 400W.
Tylko kable musiałyby być dobrej jakości i dobre zapłonniki, żeby impuls HV z układu zapłonowego mógł zasilić lampę, do której jest kilka metrów kabla od zapłonnika, w kiepskich kablach ten impuls potrafi zginąć i nie spowoduje wyładowania w lampie, sam tego doświadczałem i skrócenie tabla dzielącego układ zapłonowy od lampy pomagało.

To wkręcanie i wykręcanie lamp byłoby jako odpowiednik wyłączników, które proponuje Whites.

A co do podziału pod względem mocy, jak proponuje Whites, to pomysł też bardzo dobry, ale powodowałby konieczność modyfikacji instalacji elektrycznej przy przemieszczaniu lamp, jak jakaś przybędzie i dołączy do kolekcji.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez swietlik » 18 kwietnia 2009, 20:46

Tylko może zaistnieć sytuacja, przy której KaszeL będzie chciał odpalić kilka lamp jednocześnie... Co wtedy :?: :roll:
Może dać wspólny dla wszystkich lamp przewód neutralny a przewód fazowy będzie indywidualny dla każdej oprawki...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez KaszeL » 19 kwietnia 2009, 00:25

Wtedy będzie pstryk i będę musiał załączyć ponownie bezpiecznik przed licznikiem ;) W tym mieszkanku mam tylko jedną fazę i to jeszcze zabezpieczoną bezpiecznikiem 20A :\

Wydaje mi się, że jedynym sensownym wyjściem będzie zasilenie tego jednak w sposób grupowy. A więc dla lamp tego samego typu i tej samej mocy, wszystkie oprawki będą połączone równolegle z dedykowanym wyłącznikiem przy każdej oprawce, oraz wyłącznikiem dla całego obwodu. Ten pierwszy można pominąć stosując rozwiązanie Andrzeja - po prostu dokręcając właściwe lampy w momencie gdy chcemy jakąś konkretną zapalić.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez Whites86 » 6 sierpnia 2009, 21:37

jeden z metalohalogenków Kaszela podczas startu :mrgreen: niebieski MH
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez cieszyn » 6 sierpnia 2009, 21:41

no nie, no - poezja sama fotograficzna! :o :o :o :o :mrgreen:

Adam, zacznij projektować kolorowe szkła do wnętrz, zawód masz w kieszeni, a projekty graficzne - bierz prosto ze swoich fotek, będzie rewelka! Ja bym chciał miec kabinę prysznicową zabudowaną luxferami w twoich kolorach
Zgarniesz ten segment rynku małym paluszkiem
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez Whites86 » 6 sierpnia 2009, 21:47

cieszyn napisał(a):no nie, no - poezja sama fotograficzna! :o :o :o :o :mrgreen:

Adam, zacznij projektować kolorowe szkła do wnętrz, zawód masz w kieszeni, a projekty graficzne - bierz prosto ze swoich fotek, będzie rewelka! Ja bym chciał miec kabinę prysznicową zabudowaną luxferami w twoich kolorach
Zgarniesz ten segment rynku małym paluszkiem

pomysl fajny ale niewiem czy taki prosty ;)
pozatym widziales fotki LRa w mojej kolekcji w dużym zblizeniu ? :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez cieszyn » 6 sierpnia 2009, 21:59

Tak, widziałem, chyba nie skomentowałem, - sorry

A ten pomysł szklarski nie jest taki głupi, tylko trzeba znaleźć wytwórcę takich elementów i sprzedawać mu swoje projekty graficzne i brać procenty od sprzedaży gotowego wyrobu, Proste, nie?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez Whites86 » 6 sierpnia 2009, 22:11

cieszyn napisał(a):Tak, widziałem, chyba nie skomentowałem, - sorry

A ten pomysł szklarski nie jest taki głupi, tylko trzeba znaleźć wytwórcę takich elementów i sprzedawać mu swoje projekty graficzne i brać procenty od sprzedaży gotowego wyrobu, Proste, nie?

nawet niewiem kto cos takiego robi ;) niewiem nawet czego szukac
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez andrzejlisek » 8 sierpnia 2009, 17:22

Sam MH bardzo ciekawe. Ponoć kolorowe MH występują w barwie niebieskiej, czyli ten przedstawiony, zielonej i fioletowej.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: [KaszeL] Moja kolekcja, stan na dzień 17.04.2009

Postprzez KaszeL » 9 sierpnia 2009, 01:59

Dokładnie tak :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do KaszeL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości