Trzy małe świnki...

Trzy małe świnki...

Postprzez KaszeL » 26 października 2007, 22:37

Witam wszystkich serdecznie.

Hehe, wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać, przed takim nazwaniem tematu. Na pierwszym zdjęciu tytułowe świnki.... No, ale na poważnie. Dostałem trochę nowych klamotów, do kolekcji. Na pierwszy ogień idą stateczniki

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Te dwa potworki to Tridonic OGLIS 1000W. W więc stateczniki do lamp sodowych lub metalogalogenkowych o mocy 1000W. Producent przewidział osobne odczepy uzwojenia dla napięć 220, 230 i 240V. Całość razem ze zintegrowanymi radiatorami waży ponad 10kg sztuka. Kawał złomu. Na ostatnim zdjęciu widać jarznik lamy zasilanej przez taki statecznik na pełnej mocy.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Kolejne zdjęcia przestawiają resztę klamotów. Od lewej zapłonnik 400W, dwa kondensatory 45uF/450V, a po prawej zapłonnik Tridonic ZRM8 1000W do kompletu ze statecznikami. Oczywiście najciekawsze z tego wszystkiego, to zapłonnik ze zintegrowanym klasycznym zapłonnikiem tlącym, o mocy bagatelka 600W :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Trzy małe świnki...

Postprzez swietlik » 27 października 2007, 20:43

Raz chciałem kupic właśnie ten statecznik... jednak ochota mi przeszła tymbardziej, że nie mam narazie nic o mocy 1kW. Na allegro raz gośc sprzedwal sodówkę i metalohalogenka 1000W jednak wycofał ofertę.
:arrow: KaszeL dogadałeś się jakoś z nim odnośnie tego metalohalogenka 1000W??
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Trzy małe świnki...

Postprzez andrzejlisek » 27 października 2007, 20:57

Fajne zdjęcia, widać, że robione w namiocie bezcieniowym.

Ciekawe, czym konstrukcyjnie się różni zapłonnik tlący 600W od standardowego zapłonnika do świetlówek.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Trzy małe świnki...

Postprzez KaszeL » 27 października 2007, 22:54

Eh, z tymi metalohalogenkami to skomplikowana sprawa. Facet ciągle je wystawiał na aukcje, a potem ją odwoływał. W końcu się wściekłem i do niego napisałem. Okazało się, że jak zwykle nie pasowała mu cena. Ostatecznie stwierdził, że sprzeda statecznik za 600pln a metalohalogenka i sodówkę 1000W za 150pln sztuka. Oczywiście go wyśmiałem. Pewnie sprzęt pojawi się znowu na aukcji. Te stateczniki, które widać tutaj kupiłem za 120pln/sztukę. Co uważam już za w miarę sensowną cenę ;) Swojego 1kW metalohalogenka kupiłem też na allegro, kupę czasu temu za 15pln.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Trzy małe świnki...

Postprzez CDM » 28 października 2007, 14:33

andrzejlisek napisał(a):
Ciekawe, czym konstrukcyjnie się różni zapłonnik tlący 600W od standardowego zapłonnika do świetlówek.
Różnią się na pewno bimetalem, na pewno taki starter ma zwierać styki z inną częstotliwością, niż te od świetlówek, które też między sobą się przecież różnią.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Trzy małe świnki...

Postprzez KaszeL » 28 października 2007, 18:11

Ciekawostką jest to, że ten zapłonnik odpala lampy błyskawicznie i bez migotania. Lampa po prostu się zapala. Myślałem, że będzie trzeba trochę odczekać, jak w przypadku niektórych sodówek 70W ze zintegrowanym zapłonnikiem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do KaszeL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości