Lampa Loral

Moderator: litak1

Re: Lampa Loral

Postprzez KaszeL » 14 kwietnia 2013, 12:58

Ja bym na Twoim miejscu zerknął na nią, przez amatorski spektrometr, może coś więcej będzie wiadomo :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampa Loral

Postprzez Whites86 » 14 kwietnia 2013, 14:48

lumix26 napisał(a):
Whites86 napisał(a):fajnie ze odpala na dławiku 70W i Tuzie :) przynajmniej będę mogł sobie nia poświecić :P

He he nie tylko Ty ja również poszły dziś jak świeże bułeczki :D

podejrzewam ze gdyby tylko miała lepszy opis na aukcji już prędzej byśmy je kupili :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lampa Loral

Postprzez litak1 » 14 kwietnia 2013, 16:22

Lampką świeciłem na chwilę więc nie zdążyła się rozgrzać, ale szkło było zimne jedynie elektrody się lekko grzały . Koledzy ja myślę że sprzedający ma więcej tych lampek bo zanim kupiłem wystawione miał 5 a po kupnie i zakończeniu bieżącej aukcji znów było 5 więc chyba będą jeszcze tyle że cenę może podnieść ;) Trzeba by ją potestować jeszcze na większym dławiku niestety na razie nie mam czasu ale liczę na Was w końcu 5 sztuk już jest na forum ;) Pasowało by i tu prośba do Whitesa może jakby pojawiło się jej zdjęcie na LG.net to dowiedzielibyśmy się o niej coś więcej :) A odnośnie tego że poszły dzisiaj no leżały tam ponad rok, już nawet raz pisałem w poście na "ciekawym sprzęcie na allegro" o niej. Nagle w jednym dniu się rozeszły :) dobrze może ktoś będzie miał coś więcej w logu lampki niż tylko jeden start :)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampa Loral

Postprzez Whites86 » 14 kwietnia 2013, 16:42

litak1 napisał(a):Lampką świeciłem na chwilę więc nie zdążyła się rozgrzać, ale szkło było zimne jedynie elektrody się lekko grzały . Koledzy ja myślę że sprzedający ma więcej tych lampek bo zanim kupiłem wystawione miał 5 a po kupnie i zakończeniu bieżącej aukcji znów było 5 więc chyba będą jeszcze tyle że cenę może podnieść ;) Trzeba by ją potestować jeszcze na większym dławiku niestety na razie nie mam czasu ale liczę na Was w końcu 5 sztuk już jest na forum ;) Pasowało by i tu prośba do Whitesa może jakby pojawiło się jej zdjęcie na LG.net to dowiedzielibyśmy się o niej coś więcej :) A odnośnie tego że poszły dzisiaj no leżały tam ponad rok, już nawet raz pisałem w poście na "ciekawym sprzęcie na allegro" o niej. Nagle w jednym dniu się rozeszły :) dobrze może ktoś będzie miał coś więcej w logu lampki niż tylko jeden start :)

podeślij mi dobre fotki tej lampki a ja wstawie na lg.net i zobaczymy co amerykance o tym powiedza
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lampa Loral

Postprzez MRP200 » 14 kwietnia 2013, 20:10

Ta lampka zakupiona nie czasami od carioca_31. Jeśli tak, to bez obaw. Ceny raczej nie podniesie.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampa Loral

Postprzez litak1 » 15 kwietnia 2013, 00:18

Tak to od niego kupione i pamiętam że cenę sukcesywnie obniżał bo przez ten rok nie było na nią wzięcia. Na początku kosztowała chyba 50 zł.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampa Loral

Postprzez elek » 18 maja 2013, 08:41

Po wczorajszych "badaniach" spektroskopowych tej lampy i puźniejszym grzebaniu w necie stwierdziliśmy z użytkownikiem Argon że to jest na 99% impulsowa lampa cezowa. Ta niebieska poświata na zdjęciach Lumixa to jest świecący cez.
Więcej o takich lampach: http://www.freepatentsonline.com/4245155.pdf
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lampa Loral

Postprzez Whites86 » 18 maja 2013, 09:51

teraz dobrze by było się dowiedzieć do czego służyła :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lampa Loral

Postprzez litak1 » 18 maja 2013, 10:03

Z tym że świecący cez nie ma niebieskiego koloru tylko taki fioletowawy podobny do rubidu z większym zafarbem czerwieni, poza tym w tej lampie pod elektrodami znajdują się duże pierścienie metalowe o barwie podobnej do metalicznego cezu ale gdyby były one z cezu to już przy temperaturze 30 st.C wypłynęły osiadając na rurze szklanej. Moja lampa podczas testów rozgrzała się do dużo wyższej temperatury niż 30 st .C i nie pojawił się nawet żaden nalot metaliczny. Lampa zagadka
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampa Loral

Postprzez elek » 18 maja 2013, 10:13

Jak wczoraj Argon odpalał swoją to pokazało się lustro metaliczne na szkle, a ta niebieska poświata pokazuje się gdy zaczyna parować cez, gdy ciśnienie wzrasta barwa przechodzi w białą z różowo-żółtym zafarbem.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Litak1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości