Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 29 listopada 2016, 22:56

Możliwe, że było na nim 10 strad. Ja pamiętam te kwiaty, jak byłem w 3mieście w 1995r na wycieczce, to były na nich strady, ale chyba już po 6. Zaciekawiły mnie te ogromne maszty, znacznie wyższe niż standardowe kwiaty, które wcale nie są takie małe. Na pewno były na nich OURW2250. W latach 1989-90 trwała modernizacja na strady większości kwiatów i obcinanie środkowych ramion, ale kojarze, że były kwiaty z kompletem OURW ze ściętymi ramionami. Kojarzę także ulice, gdzie na kwiatach 10 ramiennych wisiały OURW 400\1 i był ich dość długi odcinek. Nie kojarzę jednak jakie mogło być to miejsce. Także nie wszystkie kwiaty miały pierścień. Nie pamiętam także pojedynczych kwadratówek przed dworcem w Gdyni.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 29 listopada 2016, 23:17

W Gdańsku kwiatów ze Stradami jest nadal bardzo dużo, lecz w Gdyni to Strady na kwiatach były wyjątkiem.

Co do kwiatów po 6 OURW to były na fragmencie Estakady Kwiatkowskiego nad ul. Morską gdy ten fragment nie był wykorzystywany ze względu na niedokończenie inwestycji. Oczywiście od nieużywania stan estakady był na tyle zły, że jak ostatecznie wzięto się za wydłużenie EK to postawiono wszystko od nowa. Tak te kwiaty wyglądały:
Obrazek

Obrazek

W Gdańsku na Chłopskiej i Alei Rzeczypospolitej były kwiaty fabrycznie ośmioramienne z OURW, tu jest link do artykułu gdzie je widać:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Hi ... 57669.html
Ostatnio edytowano 8 stycznia 2021, 11:56 przez trojmiejski, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 30 listopada 2016, 00:15

No właśnie zastanawia mnie, czy te pomalowane na pomarańczowo maszty na 4 traffiki oryginalnie tak nie wyglądały. Konstrukcją słupa w sumie się nie różnią, a cała trasa Kwiatkowskiego powstawała przez wiele lat.
W Gdańsku na Chłopskiej i Alei Rzeczypospolitej były kwiaty fabrycznie ośmioramienne z OURW.

To chyba one:
http://1.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/9 ... 1977-r.jpg
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 30 listopada 2016, 16:57

Prawdopodobnie były te OURW na estakadzie, niestety mało jest historycznych zdjęć, jedyne co znalazłem to te zdjęcia:
http://gdywstecz.blox.pl/2009/11/Estaka ... nczyc.html
http://www.gdynia.pl/g2/2014_06/85206_filebig.jpg

Co do tych ośmioramiennych to tak, to są te.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 1 grudnia 2016, 16:49

Na estakadzie były OURW2250 na kwiatach w ilości 6 sztuk, takie same jak na nieczynnej estakadzie nad ul. Morską, i słupy były szare.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 7 grudnia 2016, 22:17

Kraków, skrzyżowanie ul. Lubicz i ul. Basztowej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej:
viewtopic.php?p=237270#p237270
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 8 grudnia 2016, 07:58

Te kwiaty są z lat 60 i było na nich po 6 dwulampowych węgierskich łyżek. Potem zmodernizowane na kwadratówki, a następnie strady tej samej mocy, chyba zresztą nawet była mieszanka strad i kwadratówek, te kwiaty widziałem raz na żywo w 1998r. Podczas ostatniej modernizacji obcięto po 2 ramiona, zresztą jak dużo wcześniej na większości kwiatów w Krakowie. Podobnej konstrukcji kwiat stoi jeszcze samotnie przy jakimś skrzyżowaniu w kierunku Nowej Huty. Może było tam ich kiedyś więcej.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 9 grudnia 2016, 00:51

Jak na tak stare kwiaty to świetnie się trzymają. Historia opraw występujących po kolei też ciekawa.

Mniejsze, nowsze kwiaty na pętli Czerwone Maki P&R w Krakowie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Witeku » 12 grudnia 2016, 22:09

qba napisał(a):Te kwiaty są z lat 60 i było na nich po 6 dwulampowych węgierskich łyżek. Potem zmodernizowane na kwadratówki, a następnie strady tej samej mocy, chyba zresztą nawet była mieszanka strad i kwadratówek, te kwiaty widziałem raz na żywo w 1998r. Podczas ostatniej modernizacji obcięto po 2 ramiona, zresztą jak dużo wcześniej na większości kwiatów w Krakowie. Podobnej konstrukcji kwiat stoi jeszcze samotnie przy jakimś skrzyżowaniu w kierunku Nowej Huty. Może było tam ich kiedyś więcej.

Sześcioramienny stoi jeszcze przy Jubilacie
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 13 grudnia 2016, 21:08

Witeku napisał(a):
qba napisał(a):Te kwiaty są z lat 60 i było na nich po 6 dwulampowych węgierskich łyżek. Potem zmodernizowane na kwadratówki, a następnie strady tej samej mocy, chyba zresztą nawet była mieszanka strad i kwadratówek, te kwiaty widziałem raz na żywo w 1998r. Podczas ostatniej modernizacji obcięto po 2 ramiona, zresztą jak dużo wcześniej na większości kwiatów w Krakowie. Podobnej konstrukcji kwiat stoi jeszcze samotnie przy jakimś skrzyżowaniu w kierunku Nowej Huty. Może było tam ich kiedyś więcej.

Sześcioramienny stoi jeszcze przy Jubilacie

Szukałem przez GSV i nic nie widać. Może już nie stoi :?: Ten samotny, o którym pisałem miał coś jednak obcięte.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości