Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez oskard » 18 kwietnia 2010, 13:28

Wiesz Luk, złe nie są, poza tym mają u mnie dużego plusa, za to że są polskie. Ale jak dla mnie to oprawy do głównych ulic, a nie dosłownie alejek na osiedlu, do tego na niskich słupach :roll: ... Wtedy to już przesada, one bardzo jasno świecą, są bardzo wydajne, i dlatego powinno sie ja stosować na wyższych słupach. Dla porównania, w Warszawie stradami oświetlono właśnie wiele małych uliczek, i... Trasę Łazienkowską :mrgreen: Czyli skoro nadały się na oświetlenie Trasy, to jakim prawem pojawiały się na osiedlach, nisko nad ziemią :?: :?
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez Whites86 » 18 kwietnia 2010, 13:54

oskard napisał(a):Wiesz Luk, złe nie są, poza tym mają u mnie dużego plusa, za to że są polskie. Ale jak dla mnie to oprawy do głównych ulic, a nie dosłownie alejek na osiedlu, do tego na niskich słupach :roll: ... Wtedy to już przesada, one bardzo jasno świecą, są bardzo wydajne, i dlatego powinno sie ja stosować na wyższych słupach. Dla porównania, w Warszawie stradami oświetlono właśnie wiele małych uliczek, i... Trasę Łazienkowską :mrgreen: Czyli skoro nadały się na oświetlenie Trasy, to jakim prawem pojawiały się na osiedlach, nisko nad ziemią :?: :?

a takim że występują w róznych wersjach o róznej mocy, sodowe - 150W 250W 400W i rtęciowe 125W 250W 400W tak wiec mają bardzo szerokie zastosowanie ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez oskard » 18 kwietnia 2010, 17:56

Tak, wiem o tym, tylko że najpopularniejsze, są właśnie 250W, takie są i na Trasie Ł. (wymieszane z 400W), na wielu głównych ulicach, i właśnie na tym osiedlu, o którym mówię. Tak więc tylko jeden typ opraw wszędzie zastosowano, niezależnie od potrzebnej ilości światła :|
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez DocBrown » 29 czerwca 2010, 21:15

Ta prowizora zasługuje bezdyskusyjnie na De Hajest Ałard :twisted:
Zdjęcia autorstwa Utilizera

Obrazek

Obrazek
DocBrown
 

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez OUKS340 » 30 czerwca 2010, 22:50

:shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o :o co za mocarz to wymyślił :?: Nawet leniowi jednemu nie chciało się klosza otworzyć.
OUKS340
 
Posty: 1934
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez LRFik » 1 lipca 2010, 13:22

Ooo :shock: kór-- !Aż mnie mdli, jak widzę takie prowizorki :o Tragedia! Przewody wystają! Nie miał szybkozłączek...Tego, kto to zrobił, wysłałbym na leczenie psychiatryczne :idea: Bez skierowania :twisted: Tego to chyba Pat i Mat ("Sąsiedzi") by nie zrobili :lol:
Ostatnio edytowano 1 lipca 2010, 13:37 przez LRFik, łącznie edytowano 1 raz
LRFik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 marca 2010, 20:14
Lokalizacja: Chojnów

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez DocBrown » 1 lipca 2010, 13:37

Szybkozłączka to też nie jest zbyt pewne wyjście, zdecydowanie lepiej spisze sie złączka śrubowa :twisted:
DocBrown
 

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez LRFik » 1 lipca 2010, 13:40

No zależy jaka - jedna - drugiej nie równa :D , racja - śrubowe są lepsze, ale nie zaizolowane przewody, to lekka przesada. Jest odcinek czeskiej bajki animowanej "Sąsiedzi", jak naprawiali oprawę :D :lol: :lol: :lol: Podstawowym narzędziem był młotek i kawałek LgY :mrgreen: , a to wszystko, dlatego, że trzonek żarówki był za duży :lol: Filmik genialny - polecam ;)
LRFik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 marca 2010, 20:14
Lokalizacja: Chojnów

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez DocBrown » 1 lipca 2010, 13:46

LRFik napisał(a):No zależy jaka - jedna - drugiej nie równa :D , racja - śrubowe są lepsze, ale nie zaizolowane przewody, to lekka przesada. Jest odcinek czeskiej bajki animowanej "Sąsiedzi", jak naprawiali oprawę :D :lol: :lol: :lol: Podstawowym narzędziem był młotek i kawałek LgY :mrgreen: , a to wszystko, dlatego, że trzonek żarówki był za duży :lol: Filmik genialny - polecam ;)


Podlinkuj może ten odcinek :D
DocBrown
 

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez LRFik » 1 lipca 2010, 13:53

LRFik
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 marca 2010, 20:14
Lokalizacja: Chojnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości