Największe kretynizmy oświetleniowe

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez Paweł » 4 lipca 2007, 13:54

Dziś znalazłem fuszerkę (tak mi się wydaje) na ulicy Erazma Ciołka (Warszawa, dzielnica Wola, os. Koło) która nadaj jest zamknięta z powodu remontu i ciekawe kto podpisze się pod odbiorem jej oświetlenia... Wykonawca zastosował za cienkie rury wysięgników bo zdecydowana większość opraw SGP340 Philipsa nie trzyma nawet pionu i oprawy są "klapniętę" :evil:
Zdjęcia niedostępne

A tego to nie skomentuję... :evil: :|

Sorry za jakość ale w taką pogodę z komórki zbyt dobre nie wychodzą.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez CDM » 4 lipca 2007, 15:19

:arrow: Paweł, spokojnie, wydaje mi się,że "ten typ tak ma", u nas na ul Głogowskiej na świeżo wyremontowanym odcinku też takie sa założone i wszystkie w ten sam sposób "zwisają", wydaje mi się, że one tak mają wyglądać..Niestety, tej oprawy na razie nie miałem jeszcze w ręce, ale chyba nie trzeba się niepokoić...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez Paweł » 4 lipca 2007, 15:38

Oj nie wydaje mi się że to wina oprawy. Wiszą one na innych ulicach i wszystkie w pionie lub pochylone do góry - nigdy na dół tak jak na przykładowej fotce http://images28.fotosik.pl/11/667f18b80684fd8f.jpg Zastosowano nieodpowiednią oprawę do tych słupów lub odwrotnie. Widać że te rury są po prostu za cienkie. A już nie powinno być tak że wysięgnik jest ugięty w dół... :|
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez FOX » 15 lipca 2007, 12:17

neon44 napisał(a):Witam

Ten wątek dedykuje tym miejscom gdzie zastosowano oprawy oświetleniowe pomimo kompletnego braku sensu ich instalowania zarówno dawniej jak i teraz

przykładów nie trzeba daleko szukać

Podkarpacie droga do miejscowości Jedlicze. Tu zastosowano oprawy oświetleniowe do oświetlenia brzegu lasu. Nie ma najmniejszego sensu oświetlania czegoś co oświetlone być nie musi


adaś napewno zaprezentuje wam zdjęcia wschodniej obwodnicy Torunia gdzie oświetlono nieistniejący pas jezdni :lol:


To ma swój sens myślę że chodziło tu o bezpieczeństwo ludzi chodzących brzegiem lasu, to coś jakby oświetlenie chodnika :D
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez neon44 » 15 lipca 2007, 12:34

FOX napisał(a):
To ma swój sens myślę że chodziło tu o bezpieczeństwo ludzi chodzących brzegiem lasu, to coś jakby oświetlenie chodnika :D


Pewnie miał być tam chodnik ale go nie ma
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez FOX » 15 lipca 2007, 12:39

Nie koniecznie musiał być, może to przejście z jednej miejscowości do drugiej i stwierdzili że wystarczy wyrównać pobocze, teraz często powstają chodniki przy takich drogach ale rzadko oświetlone, te rozwiązanie jest jak najbardziej plusem i gwarantuje większe bezpieczeństwo chodzących tam wieczorem osób- szkoda że nieczynne
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez neon44 » 15 lipca 2007, 12:42

FOX napisał(a):Nie koniecznie musiał być, może to przejście z jednej miejscowości do drugiej i stwierdzili że wystarczy wyrównać pobocze, teraz często powstają chodniki przy takich drogach ale rzadko oświetlone, te rozwiązanie jest jak najbardziej plusem i gwarantuje większe bezpieczeństwo chodzących tam wieczorem osób- szkoda że nieczynne


Oprawy pochodzą z lat 70-tych a pobocze koszone jest od niedawna, czyli oprawy najpierw oświetlały trawę a teraz gdy ludzie tamtędy chodzą oprawy nie świecą
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez FOX » 15 lipca 2007, 12:48

a skąd wiadomo że kiedyś nie wykaszali trawy i skąd wiadomo czy w latach 70 tamtędy nie chodzili ludzie :D , a nawet jak nie wykaszali trawy to zawsze było przejście, w czasach kryzysu nie marnowali by opraw
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez neon44 » 19 lipca 2007, 23:34

niezbyt szeroka ulica oświetlona z obu stron w tym samym miejscu

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez neon44 » 21 lipca 2007, 23:01

czy nie można było zdemontować tego słupa starego :?: :roll:

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości