Awarie oświetlenia ulicznego

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez CDM » 26 października 2008, 17:47

bardziej wygląda to na awarię.Pamiętajcie,że oprawy są zasilane liniami kablowymi,a te co jakiś czas ulegają uszkodzeniu,wówczas nie wszystkie oprawy świecą,a czasem żadne. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia kabla. Bywa też czasem,że po prostu następuje przepalenie bezpiecznika w szafce,albo inne uszkodzenie wewnątrz SO, np. upalenie przewodu w rozdzielnicy.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez DocBrown » 26 października 2008, 20:52

elektryk napisał(a):Nie zauważyłem podnośników żeby wykręcali lampy z SGS-ów .....


No i nie zobaczysz raczej, bo to byłaby czysta głupota, wykręcą lampę i co sie stanie ?
Otóż zapłonnik będzie stale generować HV do zapłonu lampy, której nie ma, co w konsekwencji spowoduje zapłon jego samego albo dławika :lol:
DocBrown
 

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez cieszyn » 26 października 2008, 20:59

CDM napisał(a):.... Bywa też czasem,że po prostu następuje przepalenie bezpiecznika w szafce,albo inne uszkodzenie wewnątrz SO, np. upalenie przewodu w rozdzielnicy.


To chyba tylko na skutek złego styku tego przewodu? wtedy przegrzewa się i finito!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez DocBrown » 26 października 2008, 21:03

Zły styk przewodów potrafi narobić syfu nawet przy 12V :!:
Wczoraj zauważyłem przyczynę trudnego rozruchu silnika w moim Audi 80 Diesel, otóż okazało się, że przewód idący do stycznika od załączania świec żarowych jest niedokręcony i traciłem tam sporo mocy na grzanie styku, śruba która przytrzymuje przewód zrobiła się miękka, a podkładka straciła sprężystość :/
Także korozja styków często powoduje problemy, np u mnie po wyczyszczeniu nóżek przekaźników od załączania reflektorów światła zrobiły się zdecydowanie mocniejsze :mrgreen:
DocBrown
 

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez Luk » 26 października 2008, 21:06

A dziś u mnie godzinę po zapadnięciu zmroku znowu całe osiedle było wyłączone (nie licząc opraw na terenach prywatnych czy opraw zamontowanych na blokach), dopiero potem zaświecili
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez cieszyn » 26 października 2008, 21:19

Luk napisał(a):A dziś u mnie godzinę po zapadnięciu zmroku znowu całe osiedle było wyłączone (nie licząc opraw na terenach prywatnych czy opraw zamontowanych na blokach), dopiero potem zaświecili


Może winna jest zmiana czasu ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez DocBrown » 26 października 2008, 21:20

Całkiem możliwe, w Obornikach też oprawy w niektórych miejscach nie świeciły.
DocBrown
 

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez artuled » 26 października 2008, 21:21

cieszyn napisał(a):
Luk napisał(a):A dziś u mnie godzinę po zapadnięciu zmroku znowu całe osiedle było wyłączone (nie licząc opraw na terenach prywatnych czy opraw zamontowanych na blokach), dopiero potem zaświecili


Może winna jest zmiana czasu ?

Masz rację bo dziś jest zmiana czasu czyli była godzina 22:22 a teraz jest 21:22. :D
artuled
 

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez Luk » 26 października 2008, 21:54

Ta wyglądało u mnie z okna jak się nic nie świeciło:

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: awaria opraw w nocy.

Postprzez CDM » 26 października 2008, 22:08

Zmiana czasu dla zegara astronomicznego nie stanowi problemu, bo albo pracuje on stale wg czasu zimowego, albo samoczynnie godzina mu się przełącza. Być może monterzy 0 tym nie wiedzą i bez potrzeby przestawiają te zegary?? Wtedy nie ma się co dziwić,że lampy zapalają się z godzinnym opóźnieniem, tak samo zgasną, gdy na dworze rano będzie już jasno
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości