Awarie oświetlenia ulicznego

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez MercuryFenix » 27 lipca 2015, 11:27

Możliwe przyczyny
-Wypalone lampy. (Najbardziej prawdopodobne)
-Zanik fazy.
-Uszkodzenia układu zapłonowego lampy (mało prawdopodobne jak na większą ilośc)
-Wyłączenia z powodów oszczędności.
-Uszkodzenia bezpieczników do opraw.
Oczywiście może być ich znacznie więcej, ale prawdopodobnie nie będzie to nic innego jak uszkodzone lampy, lub problemy z fazą.
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez Whites86 » 27 lipca 2015, 11:42

kamillo2001 napisał(a):Ulica Niedziałkowskiego Zawiercie kilka opraw nie świeci dwa świecą a dwa nie jaka to przyczyna taka sama usterka pojawiła się na rataja

ty masz zamiar teraz pytac się o przyczyny usterki każdej oprawy w Polsce ?....
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez MercuryFenix » 27 lipca 2015, 11:44

:mrgreen: o tym samym pomyślałem
Obrazek
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez trojmiejski » 18 listopada 2015, 00:14

Gdańsk, Podwale Przedmiejskie w ciemnościach:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez qba » 18 listopada 2015, 06:43

Wczoraj jak stałem na przystanku w Poznaniu na Ogrodach, to na kilka minut zgasło całe oświetlenie na ulicy. Ponadto zauważyłem dość duże braki na wielu kwiatach. Do niedawna na jednym z kwiatów przy skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska świeciły tylko dwie oprawy z sześciu, przy MTP na dwóch kwiatach na 6 SGSów 203 od długiego czasu nie świeci jedna oprawa, kwiat 6xSGS 204 z płaską szybą jeszcze z miesiąc temu świecił kompletem opraw, a obecnie w zależności od dnia świecą na nim dwie albo cztery oprawy. Jeden z 8 ramienników przed dworcem świeci tylko czterema oprawami.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez amisiek » 23 listopada 2015, 21:08

Faza padła. Pewnie kiedys naprawią.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez trojmiejski » 25 stycznia 2016, 22:57

Na Śląskiej w Gdyni kolejny raz awaria oświetlenia na kwiatach, chociaż świecą pojedyncze sztuki, ostatnio jak była ogromna śnieżyca to oświetlenie całej ulicy padło całkowicie. Teraz jak piszę tego posta to już naprawili.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez qba » 25 stycznia 2016, 23:12

Ciemno tam jest, wygląda, jakby sodówki nie świeciły pełna mocą.
qba napisał(a): kwiat 6xSGS 204 z płaską szybą jeszcze z miesiąc temu świecił kompletem opraw, a obecnie w zależności od dnia świecą na nim dwie albo cztery oprawy.
Od kilku dni kwiat jest całkiem zaciemniony. Czy to awaria, czy oszczędność?
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez trojmiejski » 25 stycznia 2016, 23:54

Sodówki raczej świeciły pełną mocą choć trudno to stwierdzić z pewnością, efekt zaciemnienia wynika z faktu świecenia po jednej lub dwóch lampach przy dużej wysokości słupów, to jest właśnie wada kwiatów, że jak świeci mniejsza ilość opraw niż przewidziana dla danego kwiata to kwiat przestaje pełnić swoją funkcję prawidłowo. Moim zdaniem jest to bardziej problematyczne niż gdy na ulicy oświetlonej oprawami na pojedynczych słupach świeci się przykładowo tylko co trzecia oprawa, wtedy jest naprzemiennie ciemno i jasno, lecz przynajmniej poziom tej jasności tam gdzie akurat oprawa świeci jest na normalnym poziomie. Przy kwiatach z pojedynczą świecącą oprawą jest straszny półmrok, taki stan jest lepszy od całkowitego wyłączenia oświetlenia tylko gdy nie ma na ulicy aut rozświetlających otoczenie reflektorami i oświetlenie sklepów jest wyłączone, jak są auta i światło w sklepach to jest niewielka różnica w stosunku do wyłączonego oświetlenia.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Awarie oświetlenia ulicznego

Postprzez lukaszlbn » 16 maja 2016, 23:35

To może ja rozruszam wątek :) Famabud może coś widział a dlaczego? zaraz się przekonacie :D Środa 11.05 siedzimy z kolegą (osiedle Czuby) godzina 23:45, zaraz się zbieram do domu. Przed faktem, zauważalne było mignięcie światła, ale w sumie nie przykuło to mojej uwagi. Wychodzę, kolega patrzy przez okno i stwierdza...ale ciemno!. Ja mówię, pewnie jak to Czuby znowu puściła któraś szafka z kaskady :lol: Dojechałem do domu 6 minut po północy, Lublin cały ciemny, zero oświetlenia ulicznego, na całym mieście, brak prądu w centrum i LSM (chwilowy), brak oświetlenia do mniej więcej 28 minut po północy, potem nastała jasność, wszystkiemu winny.... wyłączony transformator na GPZ w centrum :) który jak wnioskuję pozbawił zasilania obiekty z telemechaniką (gdzie zapasowe źródło DC z akumulatorów) i zegary astronomiczne "puściły" sterowanie - tak mi się wydaje, że taki mógł być scenariusz, prawdopodobnie trafiłem, ale żeby jeden transformator wywołał takie zamieszanie? ładnie ładnie...Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lukaszlbn
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2013, 22:56
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron