Oprawy z przesłoną !

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez Michal » 17 listopada 2008, 22:51

DocBrown napisał(a):Osłona na tej paskudzie zrobiona jest z klapki od OUSa :evil:

W przypadku tej SL, która świeciła mi w okno osłona zamontowana w tym miejscu oprawy na nic by się zdała.

Oj,chyba nie -to duży kawałek blachy,większy od klapki od kwadratówki.To OUS ktoś napisał markerem. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez DocBrown » 17 listopada 2008, 22:52

Nie wiem, pisze teraz z telefonu i może dlatego nie widziałem dokładnie co to jest przy tej SL, wydawało mi się, że jeśli na tym napisane jest OUS, to musi być to klapa od Strady, bo przecież oprócz strad i kwadratówek nie było innych OUSów.
DocBrown
 

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 17 listopada 2008, 22:54

Michal napisał(a):
DocBrown napisał(a):Osłona na tej paskudzie zrobiona jest z klapki od OUSa :evil:

W przypadku tej SL, która świeciła mi w okno osłona zamontowana w tym miejscu oprawy na nic by się zdała.

Oj,chyba nie -to duży kawałek blachy,większy od klapki od kwadratówki.To OUS ktoś napisał markerem. ;)


Albo przekleił wlepkę z OUS
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez Michal » 17 listopada 2008, 22:55

DocBrown napisał(a):Nie wiem, pisze teraz z telefonu i może dlatego nie widziałem dokładnie co to jest przy tej SL, wydawało mi się, że jeśli na tym napisane jest OUS, to musi być to klapa od Strady, bo przecież oprócz strad i kwadratówek nie było innych OUSów.

Zgadza się Doc,w niektórych wersjach kwadratówek klapka była wykonana z czystej blachy ocynkowanej ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez CDM » 17 listopada 2008, 23:07

Michal napisał(a):
cieszyn napisał(a):Michał - fajne ujęcie.

Tak tu gadamy o przesłonach, że niby nielegalne, ale tak prawdę mówiąc, oprócz OCP i OZPR to do tej SL nikt z mieszkańców dostać się nie mógł, zatem pomogli monterzy, tak ?
A niby nie wolno tak modyfikować opraw, więc jak to jest ?
Nie ma jakichś odbiorów prac, czy później : przeglądów sieci ???

Ja wiem - samo życie :lol: :twisted:

Najlepiej zapytać CDMa,on najlepiej będzie sie orientował w jaki sposób obecnie na oprawy trafiają te osłony.Pamiętam,że jak pracowałem w Zakładzie Oświetlenia Drogowego to było to robione oficjalnie po zgłoszeniu mieszkańca,któremu oprawa świeciła w okno.Taka oprawa była demontowana,zawieziona na warsztat,gdzie została zamontowana taka osłona.Ta ze zdjęcia była chyba montowana na oprawie bez zdejmowania.Te z warsztatu były o wiele porządniej wykonane. ;)

Ta osłona była montowana przeze mnie, a gość siedział w oknie i kontrolował, czy w mieszkaniu ma już wystarczająco ciemno. Osłona była na miejscu formowana, więc może nie wygląda to najlepiej, była przygotowana na zupełnie inną oprawę. Osłona była montowana drogą oficjalną, na podstawie zgłoszenia, po 24godzinach od otrzymania sygnału od mieszkańca już sprawę załatwiliśmy. Gość nie mógł uwierzyć,że tak szybko się to udało zrobić ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez CDM » 17 listopada 2008, 23:10

Luk napisał(a):No, to trochę kretynizm żeby dawac oprawę tak blisko okien i balkonów. Ale przynajmniej dobrze, że ją nie wepchnęli komuś na balkon ;)
jak była tam ORZ-6, to nie raziła...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 17 listopada 2008, 23:52

Ta osłona była montowana przeze mnie, a gość siedział w oknie i kontrolował, czy w mieszkaniu ma już wystarczająco ciemno. Osłona była na miejscu formowana, więc może nie wygląda to najlepiej, była przygotowana na zupełnie inną oprawę. Osłona była montowana drogą oficjalną, na podstawie zgłoszenia, po 24godzinach od otrzymania sygnału od mieszkańca już sprawę załatwiliśmy. Gość nie mógł uwierzyć,że tak szybko się to udało zrobić ;)


No to CDM - głównego winowajcę już mamy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale heca, mamy temat, mamy foty, mamy osłony i mamy ich wykonawcę :lol: ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez Whites86 » 18 listopada 2008, 16:23

lampa123 napisał(a):
DocBrown napisał(a):Osłona na tej paskudzie zrobiona jest z klapki od OUSa :evil:

W przypadku tej SL, która świeciła mi w okno osłona zamontowana w tym miejscu oprawy na nic by się zdała.

Jak to klapki, jak to jest po prostu kawałek ocynkowanej(?) blachy... Z nalepką OUS.

gdzie wy widzicie tą nalepke OUS ??????
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez CDM » 18 listopada 2008, 17:07

Michal napisał(a):
DocBrown napisał(a):Osłona na tej paskudzie zrobiona jest z klapki od OUSa :evil:

W przypadku tej SL, która świeciła mi w okno osłona zamontowana w tym miejscu oprawy na nic by się zdała.

Oj,chyba nie -to duży kawałek blachy,większy od klapki od kwadratówki.To OUS ktoś napisał markerem. ;)
Tam jest napisane OUSe, bo oryginalnie do takiej właśnie oprawy ta osłona miała być. Na tej ulicy wisza wszędzie SGS 101, tylko na tym jednym słupie jest SL. Pech chciał,że chodziło o tę właśnie oprawę, trzeba była coś zmontować na miejscu. Osobiście uważam,że producent powinien przewidywać możliwość montażu takich osłon.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez CDM » 18 listopada 2008, 17:10

Michal napisał(a):Na ul.Słonecznej w Poznaniu znajduje się obserwatorium astronomiczne i konieczne było zamontowanie osłon na oprawach. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mało tego, konieczne było też doginanie wysięgników.Na jednej z fot widać w oddali wysięgniki z oryginalnym kątem wygięcia. Wtedy coś takiego, jak OUSe, albo SGS 104 nie było jeszcze produkowane, korekcja kąta nachylenia samą oprawą nie była więc jeszcze wtedy możliwa
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości