Oprawy z przesłoną !

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez Luk » 1 listopada 2008, 20:33

W takim razie powinni połowę ulicznych opraw przesuwac na ulicach, by nie przeszkadzały ludziom. Zacytuję moje zdjęcie z tematu zdjęc nocnych

Obrazek


Takich przypadków jest pełno, gdzie, podobnie jak na tym zdjęciu, oprawy świecą w okno
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2008, 20:46

neon44 napisał(a):
DocBrown napisał(a):....

Tak swoją drogą cieszyn poruszył ważny temat jak należy lokalizować punkty świetle by nie przeszkadzały ludziom w mieszkaniach

Tak neonie - na tym moim zdjęciu, gdzie OCEPKĘ na czarno w połowie pomalowali, wystarczy powiesić np. Ledę nad drzwiami do klatki schodowej i oślepianie okien byłoby ograniczone do minimum, a zachowano by warunek doświetlenia dojścia do domu



Luk, racja, czasem mimo wszystko bezmyślnie rozstawia się oprawy bez pomyślunku, ale tego nie da sie wszędzie tak robić, żeby oprawy w okna nie świeciły
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez neon44 » 1 listopada 2008, 20:50

Mnie też lampa świeci do okna, naprierw OURW2250 rocznik 1982, a teraz Malaga 2 rocznik 2006 :mrgreen: świeci jednak dyskretnie, ja nie lubię ciemności
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2008, 20:54

neon44 napisał(a):Mnie też lampa świeci do okna, naprierw OURW2250 rocznik 1982, a teraz Malaga 2 rocznik 2006 :mrgreen: świeci jednak dyskretnie, ja nie lubię ciemności
to chyba nie zależy od człowieka, ale myślę, że większości z nas przeszkadzałoby, gdyby jasne światło świeciło wprost do poduszki ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez DocBrown » 1 listopada 2008, 21:14

Cieszyn, po co montować taką paskudę jak LEDA?
Ja bym zamontował SGS203 albo np Jeta, a co do świecenia do pokoju, to ja bym nie miał nic przeciwko temu, gdyby mi rtęcią siała jakaś klasyczna oprawa, albo Strada światłem zimnego metahalogenka :)
DocBrown
 

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez Luk » 1 listopada 2008, 22:20

U mnie na ulicy są Malagi 1, ale na szczęście znajdują się daleko od okna, powiedziałbym nawet, że sodowe "kule" które znajduja sie dwa razy dalej niż Malagi bardziej świecą mi w okno.
Ale nic dziwnego, te oprawy kuliste strzelają światłem we wszystkie strony, właśnie dlatego, że są kuliste.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 2 listopada 2008, 00:39

Luk napisał(a):U mnie na ulicy są Malagi 1, ale na szczęście znajdują się daleko od okna, powiedziałbym nawet, że sodowe "kule" które znajduja sie dwa razy dalej niż Malagi bardziej świecą mi w okno.
Ale nic dziwnego, te oprawy kuliste strzelają światłem we wszystkie strony, właśnie dlatego, że są kuliste.


Więc też ich montowanie na wprost okien nie ma żadnego sensu! Lepsze są oprawy na elewacji
Co się więc dziwić, że potem ktos je zasłania, bo mu świecą w okna :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez qba » 2 listopada 2008, 21:51

Ja widziałem stradę zas łoniętą kawałkiem blachy, by ludziom po oknach nie świeciła, oraz Elgo Park z blachą, by na parking policji nie świeciła.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 2 listopada 2008, 22:13

qba napisał(a):Ja widziałem stradę zas łoniętą kawałkiem blachy, by ludziom po oknach nie świeciła, oraz Elgo Park z blachą, by na parking policji nie świeciła.

i tu się znakomicie sprawdza powiedzenie: - Pod latarnią najciemniej :lol: :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez rtęciówka » 2 listopada 2008, 22:28

Też nienawidzę sody świecącej w okno :evil: I jak na złość moje okno nocą wygląda tak:
Obrazek
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości