Oprawy z przesłoną !

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2008, 00:33

Może to nienawiść do sody, a może po prostu chęć uzyskania w pokoju wieczorem i w nocy prawdziwej ciemności skłoniła nieznanych "sprawców" do przysłonięcia niemal połowy powierzchni klosza różnych opraw, będących blisko ich okien.

Ten "patent" znalazłem z dużym zdziwieniem w Ursusie, było tego ładnych kilka przypadków, sfociłem tylko 2.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? gdzie ?

Na tej fotce widać oprawę, z zamontowanym czy ja wiem, "chlapaczem" od samochodu ???
Obrazek


Tu znowu ktoś dość starannie wymalował połowę klosza tej ocepki na czarno (szkoda, że nie byłem tam wieczorem, to może ciekawie wyglądać, jak światło latarni morskiej :lol: )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu znowu kawałek gumy zasłania część strumienia świetlnego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez Paweł » 1 listopada 2008, 00:41

:o :shock: Czego to ludzie nie wymyślą :mrgreen: :lol:

Zamiast się cieszyć że widno w mieszkaniu i nie muszą chodzić po omacku to walczą ze światłem sodowym :P :roll:

Przy tej SGS203 to może kawałek papy jest ;)

Ta OCP stoi dość daleko od okien ale jednak ktoś w nocy nie mógł na nią patrzeć :roll: Ciekawe jak to nocą wygląda - oprawa świecąca w połowie :lol:

P.S. Fajne zdjęcia :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2008, 01:02

Dzięki Pawełku!

Ja rozumiem tych ludzi, sam mam w pobliżu okna sodową OCEPKĘ i wkurza mnie, jak mi w nocy świeci do łóżka. Tylko że ja zasłaniam sobie okna żaluzjami, a tu ktoś poszedł "po bandzie" :lol: :lol: :o
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez DocBrown » 1 listopada 2008, 08:58

Ja też ich rozumiem :twisted:
Jak mi SL szambiła w okno to lepiej nie wiedzieć, co ją spotkało :lol: ;)
DocBrown
 

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez neon44 » 1 listopada 2008, 12:43

Cieszyn fajne foty, takie działania są wszak nielegalne bo to się kwalifikuje pod uszkodzenie latarni

DocBrown napisał(a):Jak mi SL szambiła w okno to lepiej nie wiedzieć, co ją spotkało :lol: ;)


No widzisz, mogłeś sobie kupić dobre żaluzje lub rolety
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez DocBrown » 1 listopada 2008, 13:45

Rolety mam, ale ta wstrętna soda nawet przez nie się przedzierała, pozatym dzwoniłem do ZE aby oprawę nieco przestawili, jednak bez skutku.
DocBrown
 

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2008, 13:50

neon44 napisał(a):Cieszyn fajne foty, takie działania są wszak nielegalne bo to się kwalifikuje pod uszkodzenie latarni

No tak, niby nielegalne, ale faktycznie, tak to trzeba rozumieć.
Jak ktoś potknie się przed domem i złamie nogę z powodu przysłoniętej OCEPKI i ciemności tym spowodowanej, to kto będzie winien? - no ten, co ją tak pomalował na pół-czarno!

PS.

Oj, Doc, kiedy Ty się pozbędziesz tych szambolowych słóweczek ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez DocBrown » 1 listopada 2008, 14:30

Staszek, spróbuj mnie zrozumieć, OK ?
Pozatym nie widzę nic złego w tym, że napisałem "szambi" zamiast świeci, w odniesieniu do sody i to małej mocy słowo "szambi" jest jaknajbardziej na miejscu :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez Luk » 1 listopada 2008, 20:24

Doc, gdyby nie ta SL-ka, która Ci świeci do pokoju, to byś nie widział jak idziesz do łóżka spac ;) :D
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oprawy z przesłoną !

Postprzez neon44 » 1 listopada 2008, 20:30

DocBrown napisał(a):Pozatym nie widzę nic złego w tym, że napisałem "szambi" zamiast świeci, w odniesieniu do sody i to małej mocy słowo "szambi" jest jaknajbardziej na miejscu :mrgreen:


Słowo "szambo" ma podtekst wiejski. A tak swoją drogą trzeba było kupić MH zamiennik WLS i jakby tam u Ciebie wymieniali lampy to może by i tobie podmienili.

Tak swoją drogą cieszyn poruszył ważny temat jak należy lokalizować punkty świetle by nie przeszkadzały ludziom w mieszkaniach
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Następna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości