Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez Luk » 15 maja 2009, 18:51

qba napisał(a):Kwadratówki na przewieszce wiele razy widziałem. Ale w tym wątku nie widzę ich zdjęc


Zdjęcia chyba zostały usunięte
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez DocBrown » 15 maja 2009, 19:46

Na prośbe Cieszyna wychrzaniłem zdjęcie tej prowizory z kwadratówką.
DocBrown
 

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez CDM » 15 maja 2009, 23:32

Kiedyś, jak to napisano wcześniej, był kłopot z oprawami przewieszkowymi, Metisy, czy OUSp nie były jeszcze produkowane, a koniecznym było zamontowanie czegoś w miejsce zniszczonych i zużytych OUSFów. Przebudowa oświetlenia tak, by pozbyć się przewieszek też z różnych względów nie wchodziła w rachubę, zaczęto więc wykorzystywać do tego celu kwadratówki, czasem nowe OUSy 250, a sporadycznie łyżki, w ten sposób miasto nie toneło w ciemnościach, a wykorzystano to, co wtedy było na rynku, lub po prostu jakieś oprawy z demontażu, z tej samej przyczyny przerabiano także OURy 700 na mniejsze moce i zakładano je ponownie.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 16 maja 2009, 14:28

CDM napisał(a):Kiedyś, jak to napisano wcześniej, był kłopot z oprawami przewieszkowymi, Metisy, czy OUSp nie były jeszcze produkowane, a koniecznym było zamontowanie czegoś w miejsce zniszczonych i zużytych OUSFów. Przebudowa oświetlenia tak, by pozbyć się przewieszek też z różnych względów nie wchodziła w rachubę, zaczęto więc wykorzystywać do tego celu kwadratówki, czasem nowe OUSy 250, a sporadycznie łyżki, w ten sposób miasto nie toneło w ciemnościach, a wykorzystano to, co wtedy było na rynku, lub po prostu jakieś oprawy z demontażu, z tej samej przyczyny przerabiano także OURy 700 na mniejsze moce i zakładano je ponownie.


Dzięki CDM za wyjaśnienia. Doc jest widac za młody, żeby zrozumieć, że nie wszystko na tym świecie jest tylko czarne albo białe. Słusznie pisze, że oprawy nie przystosowane do przewieszek, nie powinny być tak montowane, jednak życie pokazało, że jest inaczej - patrz powyższe wyjaśnienie CDM-a.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 16 maja 2009, 14:40

DocBrown napisał(a):...A montaz zwyklych opraw na przewieszce jest dla mnie prowizorka i to bezmyslna, bo przeciez po co tak cudowac, skoro sa oprawy przystosowane fabrycznie wlasnie do przewieszek. Rowniez montaz oprawy przewieszkowej na normalnym wysiegniku jest bezmyslna prowizorka, bo przeciez jest sporo opraw, ktore fabrycznie do tego sa przystosowane.


Zawiodłem sie na Tobie Doc, a przecież już nie raz był czas, gdy byłeś na cenzurowanym i miałes "ogień na dachu" i wówczas jak pamiętam, byłem chyba jedynym, który potraktował Cię po ludzku i widział w Tobie szansę na pozytywne zmiany. Szkoda, że tak szybko o tym zapomniałeś.

Myslalem, ze wszystko juz dawno wyjasnilismy, jednak niestety widze, ze nie.
otóż to ja ze zdumieniem widzę, że nie wyjasniłeś - bo do dnia dzisiejszego nawet mnie nie zapytałeś o zgodę na cytowanie zdjęć w niewłaściwym miejscu. Kto wie, może bym się zgodził? Ale przecież nawet nie zapytałeś, choć Ci to sugerowałem (zresztą wynikać to powinno ze zwykłej przyzwoitości)

Skoro tak sie burzysz, ze to zdjecie zostalo pokazane takze w tym temacie, to ok, juz go nie ma.

A gdzież tam się burzę, po prostu traktuję każdego serio i poważnie i oczekuję tego samego, więc raczej poprosiłem o usunięcie (czy to jest burzenie się?) cytowanych zdjęć, na których cytowanie nawet nie chciało Ci się mnie poprosić o zgodę, więc się nie dziw, że w tej sytuacji poprosiłem o ich usunięcie. Zwykła przyzwoitość i kultura wymagała by o taką zgodę poprosić, tym bardziej, że to zdjęcie nie pasuje do wątku, który założyłeś.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez DocBrown » 16 maja 2009, 17:23

Nie zapomniałem o tym :)
Dobrze o tym pamiętam i nie zapomne, co do zgody o umieszczanie fot, to wyraźnie napisałem, że następnym razem o zgodę zapytam, napisałem to już na 1 stronie tego tematu.
A propos usunięcia, to nie musiałeś sie dwa razy powtarzać, nie podobało Ci się to, więc usunąłem i sprawy nie ma, tak więc nie ma co dalej rozpamiętywać i robić offtopu.
Fakt, wyszło małe nieporozumienie, bo o te właśnie zdjęcie nie zapytałem, ale OK sprawa już wyjaśniona jak Cie czymś uraziłem to przepraszam, nie chce się kłócić.
OK dosyć tego offtopu, jak ktoś ma fotki pasujące do tematu, to niech je tu pokaże :twisted:
DocBrown
 

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez marek250 » 22 maja 2009, 18:29

OPRAWA ORP-2 :shock:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Deaf
Avatar użytkownika
marek250
 
Posty: 82
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 29 marca 2009, 08:46

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez qba » 22 maja 2009, 18:34

:lol: :lol: :lol: :lol:
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez cieszyn » 22 maja 2009, 18:56

To niebywałe połączenie, coś takiego :!: :lol: :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezmyślne prowizorki oświetleniowe

Postprzez neon44 » 22 maja 2009, 19:27

:o :shock: Podobnej prowizory jeszcze nie widziałem :lol:

Marku gdzie ty znajdujesz takie rodzynki :?:

Podoba mi się sama ORP-2. Jest tak świetnie wymalowana na niebiesko
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości