Latarnie świecące w nocy

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez KaszeL » 12 sierpnia 2007, 19:39

Nie jest tak źle. W poznaniu widuje ich całkiem sporo. Powiedziałbym nawet, że te eliptyczne przeźroczyste są częściej spotykane niż tubularne. Chodzi oczywiście o lampy o mocy 70W. 100W i więcej to praktycznie tylko i wyłącznie wersje tubularne.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez CDM » 12 sierpnia 2007, 22:05

KaszeL napisał(a):Nie jest tak źle. W poznaniu widuje ich całkiem sporo.

:arrow: KaszeL, a tu to mnie zaskoczyłeś :!: Ja szczerze mówiąc ich prawie nie widuję..Owszem, kiedyś było ich więcej, ale w tej wersji są produkowane tylko przez NATRIUM, a poznański ZOD nie stosuje źródeł tej firmy od conajmniej trzech lat, ba WLSów w ogóle :!:Poza tym wersja Leda 70W występuje na zaledwie kilku ulicach, m.in na Beskidzkiej i wzdłuż Naramowickiej przy os Kosmonautów..Powiedz gdzie takie jeszcze są :o
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez rtęciówka » 13 sierpnia 2007, 08:27

POLAMP chyba produkuje takie sodówki. W Myszkowie na dworcu kolejowym jest taka jedna w oprawie STRADA. a poza tym same walcowate.
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez cieszyn » 13 sierpnia 2007, 11:43

Fotki skopiowałem z fotogaleri PKP. http://www.gmfk.pl/cpg144/index.php


Zadałem sobie pytanie, czy to jest zgodne z prawami autorskimi? Po wejściu na tą stronę fotogalerii PKP przeczytałem Regulamin - wg mnie nie ma tam żadnego zakazu kopiowania zdjęc tej witryny i umieszczania ich na innej. Więc wszystko jest OK?

Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie mam zamiaru kogokolwiek tu oceniać
Ilość zdjęć w Internecie jest porażająca. Praktycznie wiele z nich mają w sobie coś dla nas - oprawy, lampy, itd.
Publikacja zdjęć z dowolnej witryny w innym miejscu wymaga przestrzegania praw autorskich (są pewne wyjątki, ale raczej nas tu nie dotyczą)
Dla mnie jest to proste: jeżeli autor witryny zastrzegł sobie prawo do wyłącznośći na jego zdjęcia, to nie powinniśmy ich publikować gdziekolwiek bez jego zgody. Ale jeśli sobie nie zastrzegł, to co? Można publikować? Czy wtedy prawo autorskie jest wyłączone przez brak takiego ograniczenia ze strony autora?

Czy zatem publikując czyjeś zdjęcia musimy dodać informację: "Za zgodą autorów strony xxx" lub w tym przypadku fotogalerii PKP: "Zgoda autorów zdjęć na publikację danych zdjęć nie jest wymagana, wg Regulaminu strony źródłowej"

Czy ktoś bardziej obznajomiony z prawem może te kwestie jakoś przybliżyć i wyjaśnić?
(piszę o tym, bo sam czekam na zgodę autorów pewnej witryny, gdzie są stare zdjęcia opraw, które chciałbym tu "zacytować" - no właśnie, czy wiek tych zdjęć ma znaczenie?)

Jeśli "włożyłem kij w mrowisko" to przepraszam, chcę tylko na spokojno o tym podyskutować ...

Staszek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez KaszeL » 13 sierpnia 2007, 13:59

Cieszyn o ile mi wiadomo, trzeba pytać zawsze, a już w szczególności jak ktoś sobie to zastrzeże

CDM są w latarniach oświetlających parkingi przy "delcie" koło mostu dworcowego, oraz w pobliskim parku.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez KaszeL » 14 sierpnia 2007, 04:30

Prawo autorskie jest jasne w tym temacie. Wszelkie prawa należą do autora fotografii o ile się ich nie zrzecze. Nie można takich fotem wykorzystać bez zgody autora.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez qba » 15 sierpnia 2007, 20:32

U mnie w mieście powszechnie eliptyczne przezroczyste sodówki występowały w LEDach i małych THorn Pilote, w mocach 70w. Było ich znacznie więcej niż mlecznych sodówek. Było też kilka przezroczystych eliptycznych sodów w Stradach i kwadratówkach. I to o mocy 400w. Niestety wkręcili je na rok przed modernizacjhą oświetlenia, kiedy znikły z ulic wszystkie stare oprawy.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8349
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez neon44 » 15 sierpnia 2007, 21:21

qba napisał(a):Było też kilka przezroczystych eliptycznych sodów w Stradach i kwadratówkach. I to o mocy 400w. Niestety wkręcili je na rok przed modernizacjhą oświetlenia, kiedy znikły z ulic wszystkie stare oprawy.


To niemożliwe. Nie produkuje się eliptycznych przezroczystych sodówek o mocach 250 i 400W chyba że były to WLSP 210W i 330W wyprodukowane do 1995 roku
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11127
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez KaszeL » 15 sierpnia 2007, 22:43

Ja nie widziałem eliptycznej przezroczystej o mocy większej od 110W niezależnie od tego, w którym roku była wyprodukowana. Może po prostu ich nie robiono.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Świecące latarnie uliczne w nocy

Postprzez qba » 17 sierpnia 2007, 19:09

Wydaje mi się, że chyba Natrium produkuje przezroczyste eliptyczne sodówki w standardowych mocach. Przezroczystej WLSP nigdy nie widziałem na żywo. Nawet te z którymi się spotkałem pod koniec lat 80 miały mleczną bańkę.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8349
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości