Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez Pinio » 15 stycznia 2011, 22:02

Rownie dobrze moze to byc "sklejony" stycznik.
Pinio
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 11:37

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez elektryk » 15 stycznia 2011, 22:20

Ci prywaciarze co wykonywali to nowe oświetlenie byli pod wpływem, wysięgniki powyginane w różn strony, na ziemi nie mogli włożyć wysięgnika w słup a był po prostu nie równy grunt i wystarczyło przesunąć słup, przy montażu Malagi nie włożyli wcześniej przewodów... Ten problem ze świeceniem cały czas sie powtarza, choć ZE naprawia
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez MRP200 » 15 stycznia 2011, 23:20

Ciekawe jak im przeszedł odbiór :?:
Ale ze sterowaniem szafek oświetleniowych po impulsie miałem dość ciekawe zdarzenie.
Otóż rozpiąłem kiedyś obwód oświetleniowy na dwóch sąsiednich słupach ponieważ mieliśmy do zdemontowania słup oświetleniowy, a ze względu na ruch uliczny, demontaż możliwy był tylko w nocy. Uznałem, że najwyżej przez jedną noc nie będzie świecić połowa dwupasmowej ulicy, a że był wrzesień, to dzień jest stosunkowo długi.
Forumowicze. Nie świeciło pół Łazarza (Poznań). A skąd mogłem wiedzieć, że tyle szafek oświetleniowych sterowanych jest impulsem :?:
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez cieszyn » 15 stycznia 2011, 23:24

A możesz blizej to wyjaśnić?

W tych szafkach styczniki załączające są sterowane impulsem zaniku lub narastania napięcia? - tak "stworzyłem" na szybko to zdanie, choć pojęcia nie mam, jak to tam działa. Może nam coś dopowiesz?

Pewnie jest tam jakaś elektronika, czy automatyka, która te impulsy jakoś odbiera, sprawdza i interpretuje a potem robi z tego użytek, np. wyłącza oświetlenie ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez amisiek » 15 stycznia 2011, 23:27

Cieszynie, dwie strony wcześniej jest schemat jak to jest zrobione. Załączenie jednego obwodu skutkuje wysterowaniem stycznika i załączeniem w ten sposób kolejnego obwodu. Gdy rozłączono skrzynkę, styczniki nie były wysterowywane - a zatem nic nie załączyło obwodów i latarnie nie świeciły.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez cieszyn » 16 stycznia 2011, 00:14

sorry, nie czytałem tam tego tak dokładnie. Sprawa jasna.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez CDM » 16 stycznia 2011, 16:43

MRP200 napisał(a):Ciekawe jak im przeszedł odbiór :?:
Ale ze sterowaniem szafek oświetleniowych po impulsie miałem dość ciekawe zdarzenie.
Otóż rozpiąłem kiedyś obwód oświetleniowy na dwóch sąsiednich słupach ponieważ mieliśmy do zdemontowania słup oświetleniowy, a ze względu na ruch uliczny, demontaż możliwy był tylko w nocy. Uznałem, że najwyżej przez jedną noc nie będzie świecić połowa dwupasmowej ulicy, a że był wrzesień, to dzień jest stosunkowo długi.
Forumowicze. Nie świeciło pół Łazarza (Poznań). A skąd mogłem wiedzieć, że tyle szafek oświetleniowych sterowanych jest impulsem :?:
Możesz napisać gdzie był ten słup??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez MRP200 » 16 stycznia 2011, 17:59

Rozjazd Hetmańska - Głogowska. Słup oświetleniowy zdemontowaliśmy z przystanku tramwajowego na Hetmańskiej (kierunek Kasprzaka) a oprawę założyliśmy na STOR-a.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez CDM » 16 stycznia 2011, 23:40

MRP200 napisał(a):Rozjazd Hetmańska - Głogowska. Słup oświetleniowy zdemontowaliśmy z przystanku tramwajowego na Hetmańskiej (kierunek Kasprzaka) a oprawę założyliśmy na STOR-a.

Aha, tam był kiedyś WZ, nie wiem, czy czasami jeszcze nie wisiała tam SL 100
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabela godzin świecenia oświetlenia drogowego

Postprzez KaszeL » 10 marca 2023, 09:35

Odkopię trochę temat. Michał, czy masz może jeszcze dostęp do tych zdjęć z tablami godzinowymi czasu pracy oświetlania ulicznego? Niestety fotosik powoli usuwa stare zjęcia i część już przepadła. Trzeba by to wrzucić ponownie tym razem na nasz serwer.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości