Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez leon0785 » 5 marca 2010, 09:18

MRP200 napisał(a):W oprawach typu OCP montowanych kloszem w dół występuje problem gromadzenia wody na dnie klosza. Może to wynikać z niezbyt dobrej szczelności oprawy ale również na skutek kondensacji pary wodnej. To, że w wielu oprawach jej nie ma, to pomysłowość monterów. W najniższym punkcie klosza wierci się niewielki otwór (np. fi 5 mm).

Dokładnie widziałem takie rozwiązanie w wielu kulach nie tylko OCP ale także Mesko OZP :)
leon0785
 

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez CDM » 5 marca 2010, 13:07

leon0785 napisał(a):
MRP200 napisał(a):W oprawach typu OCP montowanych kloszem w dół występuje problem gromadzenia wody na dnie klosza. Może to wynikać z niezbyt dobrej szczelności oprawy ale również na skutek kondensacji pary wodnej. To, że w wielu oprawach jej nie ma, to pomysłowość monterów. W najniższym punkcie klosza wierci się niewielki otwór (np. fi 5 mm).

Dokładnie widziałem takie rozwiązanie w wielu kulach nie tylko OCP ale także Mesko OZP :)
W Karpaczu w kulach są otwory średnicy kilku centymetrów!!
Z tego, co napisaliście wynikałoby,że głównie oprawy Elgo maja kłopoty ze szczelnością, co poniekąd jest prawdą. Co do SGSów 203, to myślę,ze ich zabrudzenie wynika z jakichś błędów w montażu, niestety, spotkałem się z przypadkami, gdzie ktoś nie zakładał uczczelek pomiędzy osprzętem, a kloszem, bardzo szybko naleciało tam brudu. W mniejszym stopniu, ale także wpływa na to odwrotny, niż zaleca producent montaż kloszy.
W malagach podczas montażu należy uważać na dobra ułożenie uszczelki wokół klosza, wówczas brud się do wewnątrz raczej nie dostanie (chyba,że odepnie się jedna z klamer trzymająca klosz, a to się sporadycznie zdarza)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości