Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez amisiek » 3 marca 2010, 21:46

Temat ten pojawiał się w wielu wątkach, spotkałem nawet opinię:
Luna przecieka jak stare zardzewiałe wiaderko [..] egzemplarze gdzie klosz do połowy napełniony jest wodą nie należą do rzadkości.

Z drugiej strony bardzo podoba mi się pomysł stosowany przez Schredera, gdzie klosza oprawy się nie otwiera w celu wymiany źródła, a jedynie wyjmuje lampę z oprawką. Opinii było sporo, ale jakoś nie znalazłem jednego wątku.
Jak wg Was w praktyce wygląda szczelność opraw (wiem, z klasykami różnie bywało)?
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez leon0785 » 3 marca 2010, 21:51

Tak moje słowa ;)
W Lunie też sie klosza nie otwiera ale jak często można zobaczyć na własne oczy to nie był dobry pomysł oprawa jest po prostu nie udana.
leon0785
 

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez Whites86 » 3 marca 2010, 22:15

leon0785 napisał(a):Tak moje słowa ;)
W Lunie też sie klosza nie otwiera ale jak często można zobaczyć na własne oczy to nie był dobry pomysł oprawa jest po prostu nie udana.

Stare strady mialy równiez ten problem że w srodku gromadzila sie woda i syf...te produkowane obecnie maja naszczescie ten problem rozwiązany ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez slaweklampy » 4 marca 2010, 13:28

Oprawy LEDA z końca lat 90 też mogły mieć problemy z szczelnością. W kilku tych oprawach założonych w Pelplinie był brudny klosz, ale obecnie przy każdej wymianie źródeł światła go czyszczą.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez DocBrown » 4 marca 2010, 16:39

slaweklampy napisał(a):Oprawy LEDA z końca lat 90 też mogły mieć problemy z szczelnością. W kilku tych oprawach założonych w Pelplinie był brudny klosz, ale obecnie przy każdej wymianie źródeł światła go czyszczą.


Często widuje ledy z syfem w kloszu, jedna ma go więcej, inna ma go mniej ale prawie zawsze coś jest :twisted:
Ogólnie to nieudana oprawa :roll:
DocBrown
 

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez Utilizer » 4 marca 2010, 17:08

Moim zdaniem szczelne są SGS203 i Malagi. Rzadko spotkać Malagę z syfem, SGS też są dość szczelne, jednak stare egzemplarze mają już ciemne klosze

Zgadzam się że starsze Strady i Ledy mogą mieć syf.

A jak wygląda sprawa z SL i Sellenium :?: U mnie nie ma dużo tych opraw więc nie jestem w stanie o nich opowiedzieć ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez DocBrown » 4 marca 2010, 17:18

Oprawa SL jest bardzo szczelna :twisted: Zwłaszcza jak pęknie zawias albo przejara sie klosz :lol:
DocBrown
 

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez leon0785 » 4 marca 2010, 17:48

Z SL-100 jest dokładnie tak jak powiedział Doc są szczelne dopóki się klosz nie przepali :mrgreen:
Selenium jest szczelny ale narazie ta oprawa jest dość świeża i nie wiadomo jak będzie się zachowywać po wielu latach użytkowania.
A co do Malag to stare ponad 10-letnie egzemplarze też chłoną syf wszelkiego rodzaju często widziałem zaparowany klosz albo inne śmieci wewnątrz.
leon0785
 

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez qba » 4 marca 2010, 18:47

Ja widziałem zasyfionego SGSa 203, ale miał już 16 lat. najwięcej syfu zbiera się w oprawach Elgo, Lunach, a szczególnie w stradach. Starsze wersje Ledy OUSc na jednej z ulic wiszą u mnie od 11 lat i jeszcze są czyste.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Szczelność współczesnych opraw zewnętrznych

Postprzez MRP200 » 5 marca 2010, 09:12

W oprawach typu OCP montowanych kloszem w dół występuje problem gromadzenia wody na dnie klosza. Może to wynikać z niezbyt dobrej szczelności oprawy ale również na skutek kondensacji pary wodnej. To, że w wielu oprawach jej nie ma, to pomysłowość monterów. W najniższym punkcie klosza wierci się niewielki otwór (np. fi 5 mm).
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Następna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości