Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 4 lipca 2022, 15:49

Unikalne ujęcie :) Tego masztu obecnie nie kojarzę (nie wiem czy istnieje) ale w samym centrum na Placu Rodła w okolicach wiaduktu są maszty 3XSGS203 (nie wiem czy ostatnio ich nie wymieniono na LED) One chyba przed modernizacją wyglądały podobnie jak ten ze zdjęcia ? W sumie wysokie maszty kwiatowe w miastach tej wielkości chyba nie zdarzały się zbyt często... Malbork został swego czasu zmodernizowany niemal całkowicie na SGS203..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 4 lipca 2022, 19:55

Maszt chyba stoi, ale obcięty do 3xSGS204 z płaską szybą. Ja będąc w Malborku na wycieczce z klasą w 1995 widziałem te kwiaty jeszcze przed modernizacją i w ogóle dużo było w Malborku kwadratówek. Jedną ulica była przebudowywana i właśnie usuwano stare słupy WZ z kwadratówkami na rzecz niskich parkowych z kulami. To zależało od regionu. Wiadomo, że w większych miastach było więcej kwiatów. Choć czasem były ulice w całości z kwiatami, a czasem kwiaty tylko przy skrzyżowaniu. Koszalin, miasto podobnej wielkości co Malbork miał mnóstwo wielkich kwiatów na całych ciągach ulic. W 40 tysięcznym Kołobrzegu było w oświetleniu ulicznym ok 60 dużych kwiatów + jeszcze te na terenach przemysłowych.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez lumix26 » 9 lipca 2022, 19:23

Rybnik
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Utilizer » 10 lipca 2022, 11:43

Według widokówki z fotopolski w 1998 już tych klasyków nie było i dobrze bo średnio pasowało to do rynku takie kwiaty duże stawiać
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 10 lipca 2022, 20:02

Stawianie kwiatów w rynkach miast było dość powszechne. Albo jeden pośrodku, albo więcej po bokach.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 14 lipca 2022, 21:01

Rumia:
Obrazek

Gdynia Cisowa Elektrowozownia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bliżej stacji Gdynia Chylonia:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 15 lipca 2022, 04:33

Okropne te czarne kolby co niby mają być oprawami. Patrząc na konstrukcję niektórych kwiatów mam wrażenie, że rola pierścienia była jedynie ozdobna, choć pewnie miał stabilizować wysięgniki przed zginaniem się pod ciężarem opraw.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Kuba123 » 15 lipca 2022, 11:37

Jak na każdym tym wysięgniku była kiedyś OURW 2250 to niewątpliwie ten pierścień wpływał na stabilność, raz, że chronił wysięgniki od poruszania się pod wpływem wiatru, a dwa trzymał wszystkie wysięgniki w kupie. Przynajmniej dobrze, że nie ogołocili tego kwiata z niewykorzystanych wysięgników
Avatar użytkownika
Kuba123
 
Posty: 658
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 czerwca 2021, 22:03

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 15 lipca 2022, 11:45

Widziałem kwiaty o długich ramionach i bez pierścieni. Nie było problemu z odgjnajiiem się wysięgników pod ciężarem opraw. Choć znam jeden przypadek kwiatów, gdzie po wymianie łyżek na kwadratówki wysięgniki zaczęły się zginąć, w końcu po latach jeden odpadł, jakiś czas potem drugi.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 17 lipca 2022, 11:21

qba napisał(a):Maszt chyba stoi, ale obcięty do 3xSGS204 z płaską szybą. Ja będąc w Malborku na wycieczce z klasą w 1995 widziałem te kwiaty jeszcze przed modernizacją i w ogóle dużo było w Malborku kwadratówek. Jedną ulica była przebudowywana i właśnie usuwano stare słupy WZ z kwadratówkami na rzecz niskich parkowych z kulami. To zależało od regionu. Wiadomo, że w większych miastach było więcej kwiatów. Choć czasem były ulice w całości z kwiatami, a czasem kwiaty tylko przy skrzyżowaniu. Koszalin, miasto podobnej wielkości co Malbork miał mnóstwo wielkich kwiatów na całych ciągach ulic. W 40 tysięcznym Kołobrzegu było w oświetleniu ulicznym ok 60 dużych kwiatów + jeszcze te na terenach przemysłowych.


W Kołobrzegu naprawdę było aż tak dużo kwiatów w oświetleniu ulicznym :o To więcej niż w Olsztynie (też w sumie niezbyt duże miasto ale jednak większe) Jak na miasto tej wielkości to musiało robić wrażenie. Czy to nie wynikało przypadkiem z tego, że Kołobrzeg miał być "w planach" znacznie większym ośrodkiem ? Jak byłem w mieście na krótko w zeszłym roku to widziałem w niemal samym centrum całkiem sporo wysokich bloków (10-11 pięter) z wielkiej płyty. Stały nawet nad samą Parsętą i w okolicach rynku, co w mieście tej wielkości raczej też nie jest normą, chociaż może to dlatego, że miasto zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie wojny...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości