Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 18 marca 2020, 22:18

Ogromny się ten kwiat wydaje, ale to przez niewielki rozmiar opraw. Jeszcze pamiętam te kwiaty przy Olivii jak miały sześć łyżek.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 19 marca 2020, 08:52

Później były chyba tam po trzy STRADY :?:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 20 marca 2020, 01:30

Co do Strad racja, zresztą o ile te przy Bażyńskiego zledyzowano to te znajdujące się dalej przy obecnych nowych biurowcach do dzisiaj mają sodowe Strady.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 20 marca 2020, 10:17

To chyba ten sam typ masztu, jak były w Białymstoku i przed dworcem wschodnim w Warszawie.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 24 marca 2020, 17:51

W sumie nic szczególnego ale tych dwóch kwiatów w moim mieście chyba jeszcze nie fotografowałem. Most Mariański w ciągu al. Niepodległości w Olsztynie. Co ciekawe cała ulica została w latach 2012-2013 przebudowana ale te dwa kwiaty przetrwały w niezmienionej formie. Przed przebudową wyglądało to tak : https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 5%9Bci.jpg . W miejsce starych metalowych słupów po obydwu stronach obecnie są wyższe czarne słupy z duetami Schreder Onyx...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 24 marca 2020, 23:09

Co było na tych kwiatach przed modernizacją? OURW 2250 czy OUR700?
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 25 marca 2020, 01:39

Z tego co wiem to w Olsztynie lubiano OURW jednolampowe, charakterystyczne było to, że w późniejszym okresie eksploatacji stosowano masowo WLSP.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 25 marca 2020, 03:34

Jest też video z 1988, gdzie widać na takich samych MRach w centrum po 8 sztuk OUR 700, ale były także w Olsztynie MR z OURW, które dość rzadko montowano na tego typu masztach.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 25 marca 2020, 09:11

Kwiatów w Olsztynie wydaje mi się, że było całkiem sporo jak na miasto tej wielkości. Bardzo fajnie były te na Pl. Solidarności w centrum 2 szt 10 OURW z głowicami takimi jak powyżej - tutaj jedyne znane mi ich zdjęcie z 2005 r. https://www.moje-fotografie.olsztyn.pl/ ... 501002.jpg Fajnie wygądały tak gęsto zamontowane OURW - pod koniec ich istnienia świeciła tylko jedna oprawa, oczywiście z WLSP, wycleciały przy okazji przebudowy placu. Kwiaty stawiano głównie przy ważniejszych skrzyżowaniach, z głowicami takimi jak na powyższych zdjęciach - np. na Pl. Roosevelta w centrum gdzie wisiały wspomniane przez kolegę qba OUR700 (z czterech masztów do dzisiaj przetrwały trzy, po 2-3 SGS) czy na skrzyżowaniu ul. Obrońców Tobruku, Warszawskiej, Armii Krajowej (wyleciały przy przebudowie skrzyżowania kilka lat temu) Były też całe kwiatowe ulice - np. Pstrowskiego (w większości maszty z długimi wysięgnikami jeszcze istnieją ale zostały dość niefortunnie zmodernizowane) czy krzyżująca się z nią Synów Pułku... Z oryginalnie zachowanych dużych kwiatów zostały te przy Uranii (6 szt - 10 X ORZ7/2) ale w najbliższych latach hala będzie przebudowywana więc ich dni są już niestety policzone, kwiaty na dworcu autobusowym (10 OURW 400-1) ale w miejscu placu ma powstać galeria handlowa w ramach budowy nowego dworca...

trojmiejski napisał(a):Z tego co wiem to w Olsztynie lubiano OURW jednolampowe, charakterystyczne było to, że w późniejszym okresie eksploatacji stosowano masowo WLSP.


Tak ale lubiano też bardzo dwulampowe ;) Między innymi prawie cała ul. Dworcowa (jedna z najdłuższych w mieście, prowadzi od dworca i przecina niemal całe osiedla mieszkaniowe z lat 70-80 - Pojezierze i Kormoran) była nimi oświetlona do 2007 r., wszystko z WLSP. WLSP występowało zresztą w prawie wszystkich oprawach rtęciowych w Olsztynie. Takie lampy stosowano nawet na osiedlach domków jednorodzinnych. Chyba tylko w OUR125 w oświetleniu ulicznym świeciły do końca rtęciówki.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 25 marca 2020, 20:52

Pięknie te OURW na MR wyglądały. Ja mam gdzieś zdjęcie tego kwiatu, jak świeci jedną oprawą sodowo. Mam też inne chyba z 1981 gdzie widać ten sam kwiat. Gdzieś na Śląsku jest też kwiat MR 10xOURW 2250.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości