Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 20 grudnia 2018, 14:05

W sumie te zielonkawe diody nawet trochę z daleka przypominają rtęciówki. Gdyby nie rozpłaszczone oprawy w kształcie łopat można byłoby się nabrać.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez amisiek » 20 grudnia 2018, 17:57

Są sporo cieplejsze od rtęci, także widać od razu. Tak to wygląda tylko na zdjęciach.
Oto modernizacja ostatniego z kwiatów, zakończona dziś około 16:30.
Oprawy to Philips DigiStreet BGP763 oznaczenie producenta LED340/740 I DX10 701 609 62 S, seria 5762570/10
Jest to najmocniejsza z serii tych opraw, kod 37844100 moc 230W, strumień 29580 lm (z jednej oprawy!), czyli prawie 90k lm z jednego kwiata. CRI 70.

Od rana panowie zaczęli ogarniać kwiaty wzdłuż wschodniej strony Al. Jana Pawła.
Obrazek
Obrazek

Do południa zmodernizowali połowę, około piętnastej zaczęli ostatni z nich
Obrazek

Oprawy już czekają
Obrazek

Nie mogli otworzyć pokrywy, musieli użyć łomu. Przetkali przewody dołączone już do opraw
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Potem już było szybko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zebranie starego okablowania, zostało wycięte bocznymi.
Obrazek
Razem z oprawami poszło na przyczepkę
Obrazek
Ostatni montaż na górze
Obrazek

Instalatorom zdarzyła się też mała wpadka związana z zasilaniem. Oto jej efekty:

Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez DarekG » 20 grudnia 2018, 23:58

Świetna fotorelacja!!! Będzie na przyszłość kiedy zmieniono oprawy w takim miejscu na tych kwiatach. Ważne że jest dużo widniej i biała barwa. Nawet ptaki będą miały wygodniej siedzieć :mrgreen:
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 21 grudnia 2018, 09:47

Fajnie znów białe światło na Al. Jana Pawła II, Oprawy z dołu fajnie wyglądają bo ich obrys jest podobny do kwadratówki, w ogóle kiedyś na tych masztach było 12xOUR1000 choć wydaje mi się że bez sensu było to że połowa tych gigantów oświetlała chodnik, pewnie jak były rtęciówki świeże to było znacznie jaśniej niż przy obecnych LED, chociaż nie zmienia to faktu, że 3 oprawy LED są w stanie dać dostatecznie dużo światła.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez neon44 » 21 grudnia 2018, 11:55

Wpadka z zasilaniem zdarzyła się także w Katowicach,
W tym roku okres świąteczno-noworoczny spędzam w Warszawie to sobie je pooglądam :mrgreen: ;) :D
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez amisiek » 21 grudnia 2018, 23:19

Zobacz koniecznie, będziesz mógł porównać z oprawami z MH na identycznych słupach. Zmodernizowany został także plac Bankowy, tam poprzednio były kwiaty Onyksów I z sodą i Onyksów II z MH. Z dokumentacji wynika, że strumień jest teraz większy o około 15%, zastosowane oprawy mają CRI>80, także jakość światła powinna być podobna to metalohalogenów. Wg mnie wszystkie duże kwiaty, na których teraz jeszcze wiszą Strady i kwadratówki polecą w nowym roku do modernizacji. Wiem, że początkowo planowali na jednym z kwiatów sześć opraw diodowych po ok. 30k lumenów każda. Bardzo bym chciał zobaczyć taki kwiatek, bo 180k lm białego światła rzadko widzi się na ulicy. Oryginalnie wisiały tam OUR1000. Ależ to musiało świecić jak było nowe.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Polamp » 23 grudnia 2018, 17:34

neon44 napisał(a):
Polamp napisał(a):Nie jestem w stanie wskazać dokładnie lokalizacji tego słupa, ponieważ zdjęcia są archiwalne, a Google Street View nie wjechało wgłąb tego terenu.


Amnezja chyba jakaś. Stałeś, robiłeś zdjęcia i nie wiesz gdzie. A może zdjęcie też nie Twoje.

Wybacz, że wprowadziłem Cię w błąd. Podczas segregowania zdjęć źle je podpisałem, stąd moja błędna wypowiedź. Zdjęć kwiata z Zabrza nie umiem znaleźć, ale niestety już nie istnieje. Czy ten z Rudy Śl. jest czynny ?
Avatar użytkownika
Polamp
 
Posty: 116
Dołączył(a): 31 października 2018, 11:24

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 25 grudnia 2018, 22:13

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 26 grudnia 2018, 08:06

Piękny łyżkowy kwiat. Ich tam jest jeszcze więcej.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Edziu » 27 grudnia 2018, 14:58

Jeszcze kilka takich Łyżkowych MRrów jest na terenie punktu czerpania wody dla Torunia w Lubiczu, chociaż ten przy kopalni wygląda na czynny
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości