Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 17 kwietnia 2023, 14:27

Też jestem ciekaw gdyż te Malagi same w sobie wyglądają na dość stare. No i ten z kwadratówkami jest na 10 opraw, ma mały pierścień, a te z Malagami to chyba miały kiedyś po 8 opraw i brak pierścienia.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 17 kwietnia 2023, 20:05

:o Czyli kolejne miejsce z kwiatami na 10 kwadratówek w War-Maz odkryte... Ja z kilka razy przejeżdżałem pociągiem przez Iławę (zarówno w relacji Olsztyn - Toruń jak i "odbiciem" na Prabuty/Malbork ale tych kwiatów nie wypatrzyłem... To chyba nie jest przy głównej magistrali kolejowej. Mleczne klosze to też ciekawy unikat. Gdyby ich było mniej to można by się zastanawiać czy to czasem nie od wkręcenia LRFa ale tutaj wszystkie są niemal jednakowe...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5015
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 17 kwietnia 2023, 20:20

Jak się jedzie w kierunku Olsztyna lub w kierunku Prabut to zaraz po wyjeździe z Iławy, patrząc w tym samym kierunku co maszynista, to te kwiaty są po prawej, lecz przez zabudowania i górzystość terenu, ledwie przez chwilę widać czubek kwiata 10xkwadratówka (do tego odległość jest dość duża) i potem znika, przez co łatwo przegapić ten widok. Żeby przyjrzeć się dokładniej to trzeba przejść się z buta, przechodząc wiaduktem drogowym nad główną magistralą (wiadukt jest w punkcie tuż przed tym jak linia z Olsztyna i linia z Prabut się rozdziela), no i trzeba mieć sprzęt z konkretnym przybliżeniem (w moim przypadku Canon APS-C z obiektywem 300mm czyli odpowiednik 480mm full frame).
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 17 kwietnia 2023, 20:57

Ja raz przejeżdżałem przez Iławę, ale ich nie widziałem, kiedyś trafiłem te kwiaty przez moment na jakimś filmiku z parowozami, ale ciężko je wypatrzyć nawet na GSV, bo są w sporym oddaleniu. Te dwa na 10 mlecznych kwadratówek pewnie są nieczynne. Ciekawe czy jakaś nieodkryta jeszcze stacja z kwiatami na 10 kwadratówek jeszcze jest.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 14 maja 2023, 22:22

Ostróda, kwiat serii krótkiej widoczny z perspektywy MOP przy S7. Ten kwiat jest mocno oddalony więc do prawidłowego zobrazowania konieczny jest obiektyw o ogniskowej 300mm:
Obrazek

Obrazek

Koło tego MOP jest też taki "kwiat":
Obrazek

Z perspektywy pasażera jadącego S7 do Gdańska, to koło węzła łączącego S7 z drogą do Elbląga można spotkać taki kwiat, zdjęcie zrobione komórką więc nienajlepsze. Obok tego z mieszanką kwadratówek, Strad i Malag jest drugi z większością wysięgników gołą i jedynie trzema LEDami:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez SzymonMesko » 28 czerwca 2023, 20:23

Kwiaty Strada i OURW ;) Konin

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Chciałbym aby wszędzie były klasyczne oprawy rtęciowe ;)
Avatar użytkownika
SzymonMesko
 
Posty: 421
Dołączył(a): 8 maja 2023, 13:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 15 lipca 2023, 18:33

W 2021 fotografowałem kwiaty na terenie zajezdni GAiT, które w dodatku do starych opraw otrzymały nowe oprawy Philips Coreline Malaga LED. Dwa lata później nadal jest mieszanka, ale w międzyczasie dokonano kilka dodatkowych podmian na LEDy. Przykładowo skupmy się na tym kwiecie, tak wyglądał w 2021:
trojmiejski napisał(a):Gdańsk, zajezdnia autobusowa GAiT Gdańsk (dawniej ZKM Gdańsk). Kwiaty które już lata wcześniej reprezentowały mieszankę rtęci, sody i metalohalogenów, obecnie uległy jeszcze większemu udziwnieniu poprzez dodanie Malag LED:
Obrazek

Obrazek

Widać, że w jednej ze Strad nadal jest metalohalogen:
Obrazek

Obecnie wygląda to tak, liczba LEDów wzrosła z 3 do 7, liczba OURW2250 zmalała z 5 do 1 sztuki, ilość Strad się nie zmieniła, ta po lewej nadal z MH (teraz bardziej ogarniając rozróżnianie lamp mogę stwierdzić, że to kwarcowy Philips HPI-T Plus), ta uchwycona centralnie w 2021 miała cały klosz, a teraz jest częściowo połamany:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta Strada to jest OUS-400 z 2005:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez famabud » 15 lipca 2023, 23:45

Widać że klamra była poluzowana i wiatr połamał klosz.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 23 lipca 2023, 18:14

Rynkowo Wiadukt, w 2017 widziałem same OURW, w 2020 było tak, że część stała się mieszanką OURW i Malag, część pozostała czysto OURW, teraz te co były pomieszane już wcześniej jeszcze bardziej pomieszano dodając LEDy UniStreet do OURW i Malag, a te co dotychczas miały tylko OURW to teraz mają mieszankę OURW i UniStreet:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na terenie Pesy kwiaty z OURW400 zledyzowano z użyciem takich tanich opraw LED:
Obrazek

Na bliższych wysięgnikach też takie oprawy zainstalowano
Obrazek

Odległość do oprawy niestety na tyle duża, że nawet z obiektywem 300mm nie jestem w stanie napisu odczytać:
Obrazek

Kwiaty na torach odstawczych, widoczne z ul. Artyleryjskiej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 30 lipca 2023, 17:48

Gdynia, Terminal Promowy, odnośnie kwiatów kwadratówek była kiedyś dyskusja o tym kiedy kwadratówki się tam pojawiły (wcześniej były OUR-700), wytypowany został zakres lat 1982-1985. Teraz ponownie będąc w okolicy i mając tym razem obiektyw 70-300mm mogłem zrobić zbliżenie na dane namalowane na samych kwadratówkach, jest napisane, że te kwadratówki są z roku 1984:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla przypomnienia, ta pojedyncza Malaga się pojawiła jakoś między 2013, a 2020, tu w 2013 był komplet kwadratówek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiat Philips Selenium i czarnych pudełek na buty będących amerykańskimi oprawami RUUD CF (wariant CF4-16), w tle kwiat z oprawami Elgo i RUUD
Obrazek

Tu zaś mieszanka jakiegoś LEDa, opraw Elgo, RUUD i naświetlacze Lug Powerlug zainstalowane poniżej:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości