Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 23 stycznia 2021, 22:26

Kwiat OURW z terenu Pesy w Bydgoszczy przedstawiałem wielokrotnie w tym wątku, jak dotychczas na długiej ogniskowej złapałem tylko za dnia, a wcześniejsze nocne to były z ręki na małej ogniskowej, mocno ziarniste. Wreszcie się ogarnąłem i zrobiłem nocne na statywie na długiej ogniskowej. Tym razem świeciło 9 z 10 sztuk OURW400:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez kubaxxx » 23 stycznia 2021, 22:35

Świetne fotki ;)
Taki kwiat na dodatek czynny to dzisiaj rzadkość.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 23 stycznia 2021, 22:55

Kawałek dalej jest drugi kwiat z mieszanką OURW i Strad (siedem OURW400, dwie Strady czterysetki i jedna Strada dwieściepięćdziesiątka) który jest dobrze widoczny z pobliskiej ulicy. Kiedyś Lumix wrzucał nocne zdjęcia tamtego drugiego. Dawniej świecił rtęciowo, dziś przez okno pociągu widziałem, że w jednej ze Strad jest źródło co świeci trochę inaczej, może metalohalogen. Ogólnie to dziś na tamtym świeciły tylko 3 oprawy w ogóle, ale może na weekend oszczędzali gdyż na tym świeżym filmie od 45:46 widać ten drugi kwiat z 7 świecącymi oprawami z dominującą rtęcią:

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez halogen » 31 stycznia 2021, 22:15

Półkwiat OUSd albo OURd na drewnianym słupie

Obrazek

Obrazek
halogen
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 grudnia 2020, 18:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 19 lutego 2021, 01:59

Słupsk, trzy kwiaty MR ze Stradami przy dworcu, pozornie niby widok nie taki niezwykły, lecz po dokładniejszym się przyjrzeniu jednemu z nich się okazuje, że został poddany dość upośledzonej modernizacji :twisted:
Obrazek

Wielkie majstrowe dzieło czyli jak zrobić żeby Strada świeciła na biało:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczęście, że pozostałe dwa nadal świecą sodowo choć ten najbliżej wejścia do budynku dworca świeci tylko na 2 oprawy więc i tak o dobrej konserwacji mówić nie można:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 19 lutego 2021, 04:26

Nietypowa modernizacja.Prościej byłoby wkręcić zamienniki W ogóle w Słupsku dość dziwnie i chaotycznie konserwowano kwiaty. Długo wisiały OURW, jeszcze grubo po 2000 roku, jak się okazało były w nich Penningi, częściowo zastępowano je stradami, częściowo Phillipsami i stąd różne dziwaczne mieszanki na kwiatach i półkwiatach. Część została przycięta, część została 10 ramienna. Sporo kwiatów wyleciało, jak np z ul Sobieskiego, Szczecińskiej czy 11 Listopada.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 19 lutego 2021, 12:12

Robione po taniości, jak zrobiłem kilka zdjęć w serii i potem selekcjonowałem najlepsze to było widać, że te LEDy tętnią czyli mają prymitywny układ zasilający. Do tego te kwiaty chyba przynależą do PKP, a nie miasta co by też tłumaczyło takie odrealnione podejście.

Choć miasto nie lepsze, sam w 2015 widziałem takie widoki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez qba » 19 lutego 2021, 17:11

Ul Gdańska. Tam to kilka typów opraw można spotkać na tych połkwiatach. Oczywiście pierwotnie były same OURW2250. Nie wiem czym spowodowana tak chaotyczna modernizacja. Niektóre w całości SGS, na innych albo pozostały OURW, albo mieszanki ze stradami. Ciekawi mnie, co w ostatnim czasie w tych OURW świeciło.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 19 lutego 2021, 17:37

Teraz tak sprawdziłem ul. Gdańską w GSV, ten kwiat co miał w 2015 3xOURW2250 to między 2017, a 2018 został przerobiony na Malagi:
https://www.google.com/maps/@54.4652583 ... 384!8i8192
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 27 lutego 2021, 18:19

:o OURW na wysokich kwiatach w oświetleniu ulicznym w dzisiejszych czasach, nawet nie przerobione na sodę. Szerokie STRADY też fajnie tam wyglądają :) Żałuję, że nigdy nie byłem w Słupsku.

Moje ulubione kwiaty w Olsztynie niedługo zapewne przejdą do historii... Niedługo rozpocznie się przebudowa wraz z otaczającym terenem. Kiedyś się już tutaj pojawiały ale postanowiłem zrobić im dzisiaj kilka zdjęć wraz z otoczeniem. 6 szt - łącznie 60 ORZ7/2.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości