Urządzenie przy oprawie

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez Jorgus » 22 września 2010, 13:42

amiśku,ale dlaczego cała ulica?rozumie pojedyńcza oprawa ,ale cała ulica na pięć min... :roll:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez amisiek » 22 września 2010, 14:03

W niektórych instalacjach przemysłowych zakłada się opóźniacz, który przy każdym włączeniu wprowadza kilkuminutowe opóźnienie, by na pewno lampa wystygła gdyby była gorąca. Nie wiem czy tak jest w oświetleniu ulicznym, ale coś takiego jest możliwe. A że cała ulica - akurat ta ulica była zasilana z jednej szafki. Tego nie wiemy.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez elektryk » 22 września 2010, 14:57

U mnie jak jest nagle przerwa w dostawie energii i za chwilę znów napięcie powraca, to lampy włączają się ponownie 5 minut później.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez bartek380V » 22 września 2010, 22:23

Apropo krajow zachodnich to jest prawda ze kazda lampa ma swoj wyl. zmierzchowy umieszczony na oprawie . Jest tak miedzy innymi w Anglii. Jak zaobserwowalem, uklad ten ma jedna smieszna wade :D Mianowicie jesli golabek lub inny wiekszy ptaszek zalatwi swoja potrzebe na ten wylacznik to zdazylo sie ze taka lampa nie przeszkadzajac nikomu swiecila bez przerwy pare miesiecy. :lol: :lol: :lol:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez OUKS340 » 22 września 2010, 23:45

Jorgus napisał(a):MRP200 widziałem taki zegar astronomiczny,miał on cztery przyciski i wyświetlacz ;) .Mnie ciekawi dlaczego na jednej z ulic oświetlenie(cała ulica!)czasami "nagle"zgaśnie na ok.5min, potem świeci normalnie.(czasami...)Pomocnicy elektryków(czyt.złomiarze)wykorzystują tą dziwną awarię i pomagają panom elektryką we wiadomy sposób... .

Ta "dziwna awaria" wiąże się z zanikiem zasilania. Po ponownym załączeniu napięcia ów zegar nie odrazu podaje zasilanie na oprawy. Właśnie ok 5min ponownie się "uruchamia" aktualizując dane. Oczywiście jego wewnętrzne nastawy (data, godzina) nie są kasowane przy zaniku napięcia bo ma wewnętrzny akumulatorek :)
Wiem to bo miałem okazje naprawiać parę takich zegarów ;)
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez Jorgus » 23 września 2010, 10:24

aha,to zn.że na ułamek sek.napięcie zabrakło,w domach to nie zauważalne ale w oświetleniu ulicznym tak ;)
no to teraz rozumie :D

PS.jak Kaszel pogrzebie nad moją galerią ,to pokarzę wam pewną głupotę,którą zrobili ... :evil:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez elektryk » 23 września 2010, 18:09

amisiek napisał(a):W niektórych instalacjach przemysłowych zakłada się opóźniacz, który przy każdym włączeniu wprowadza kilkuminutowe opóźnienie, by na pewno lampa wystygła gdyby była gorąca. Nie wiem czy tak jest w oświetleniu ulicznym, ale coś takiego jest możliwe. A że cała ulica - akurat ta ulica była zasilana z jednej szafki. Tego nie wiemy.


A jak masz lampę w oprawie i wyłączasz wyłącznik, a zaraz ponownie załączasz to lampa świeci pełną mocą. Myślę że OUKS wytłumaczył dlaczego po braku zasilania lampy zaświecają 5 minut później ;)
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez marcinox363 » 23 września 2010, 21:35

Kiedyś wybrałem się z kolegą na rowery :) no jedziemy przez taka wioskę dosyć dużo domów no i było nowoczesne oświetlenie znaczy oprawy sodówki :o i jedziemy sobie powoli a tu pijak pijany jedzie na rowerze na składaku z butelkami :? i co wywrócił się na skrzynki elektryczne te plastikowe tak uderzył w te skrzynki :shock: że chyba złamał i coś uszkodził bo wszystkie lampy :idea: wyłączyły :shock: się on wstał i mówi do nas i co się gapicie :shock: a my w śmiech :lol: :lol: nie wiem ale one się nie :?: zapaliły chyba uszkodził zasilanie :roll: :D :D
marcinox363
 
Posty: 25
Zdjęcia: 21
Dołączył(a): 18 września 2010, 22:59

Re: Urządzenie przy oprawie

Postprzez OUKS340 » 26 września 2010, 00:11

marcinox363 napisał(a):Kiedyś wybrałem się z kolegą na rowery :) no jedziemy przez taka wioskę dosyć dużo domów no i było nowoczesne oświetlenie znaczy oprawy sodówki :o i jedziemy sobie powoli a tu pijak pijany jedzie na rowerze na składaku z butelkami :? i co wywrócił się na skrzynki elektryczne te plastikowe tak uderzył w te skrzynki :shock: że chyba złamał i coś uszkodził bo wszystkie lampy :idea: wyłączyły :shock: się on wstał i mówi do nas i co się gapicie :shock: a my w śmiech :lol: :lol: nie wiem ale one się nie :?: zapaliły chyba uszkodził zasilanie :roll: :D :D

Mogło tak być że od wstrząsu wyrzuciło któreś z zabezpieczeń( "S-ów") zasilających obwód sterowania cewką stycznika, albo zwyczajnie mechanicznie uszkodzony został zegar lub stycznik ;)
Swoją drogą trafiliście w odpowiednim czasie w odpowiednie miejsce żeby zobaczyć to wydarzenie :lol: :lol:
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości