Inwentaryzacja oświetlenia.

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez Pinio » 25 grudnia 2010, 13:26

Witam w swiateczne popoludnie!!

Jestem tu nowy, wiec prosze o wyrozumialosc. Otoz mam do wykonania inwentaryzacje oswietlenia w jednym ze slaskich miasteczek. Niby nie duzo, bo w granicach 3000 punktow swietlnych, jednak biorac pod uwage kilka wartosci, jakie nalezy kazdemu punktowi przypisac roboty troche jest. A mianowice: nazwa stacji, rodzaj slupa, ilosc opraw na slupie, rodzaje oprawy, moc itp itd daje dosc pokazny zbior danych. wiec pytanie mam nastepujace, czy ktos z uzytkownikow robil kiedy takie cos?? Moze ma jakas przydatna baze danych, ktora moglbym uzyc?? Chodzi o baze offline np. w MS Access badz innym.

Z gory dziekuje za info i milej reszty swiat zycze, hey!!
Pinio
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 11:37

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez amisiek » 25 grudnia 2010, 15:57

Witaj!
Spróbujemy takie coś zrobić. To jest zadanie dość specyficzne, ale z powodzeniem można taką bazę wykonać samemu. Jeśli chodzi o mnie to w grę może wchodzić jedynie OpenOffice.org Base albo Microsoft Access 2000, gdyż są to jedyne aplikacje na które mam licencję. Jeśli OpenOffice sobie z tym poradzi (a myślę, że tak) to polecam ten produkt, gdyż nie rodzi on żadnych problemów związanych z dystrybucją powstałego pliku. Ponadto będzie on mógł służyć także nam na Naszym Forum, po ewentualnej modyfikacji.
Aby taki produkt powstał muszę wiedzieć dokładnie co potrzebujesz opisać w związku z oprawą (moje typy: nr_kolejny, producent, model, moc lampy, rodzaj lampy, osprzęt, stan klosza, mocowanie, data_instalacji, data_konserwacji, komentarz, opis), słupem (numer, typ, rok, lokalizacja- ulica, lokalizacja- nr domu lub kilometraż drogi, stacja zasilająca, osprzęt, ilość opraw, link do konkretnych opraw), llinią zasilającą (numer, rodzaj, typ okablowania, przekrój, położenie)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez Pinio » 25 grudnia 2010, 16:12

Dokladnie cos podobnego potrzebuje!! Jezeli ktos ma takie zdolnosci (ja mialem bazy danych) z 10 lat temu w szkole, teraz tylko smigam po oswietleniu, wiec niewiele mi z tych wiadomosci zostalo), to moze by mi pomogl owa baze danych wykonac...
Pinio
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 11:37

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez amisiek » 25 grudnia 2010, 16:26

Najważniejsza część związana z relacjami jest już zrobiona w openoffisie, muszę tylko zrobić interfejs. Czy wprowadzanie danych w prostym formularzu Ci odpowiada?
relacje są takie (oprawy) - (slupy) oraz
(oprawy) - rodzaje opraw; rodzaje lamp, rodzaje osprzętu
(slupy) - rodzaje; linia zasilajaca

to trochę potrwa, by baza jakoś wyglądała, ale użyteczne będzie już niebawem.
Uzyte oprogramowanie: OpenOffice.org 3.2.1 OOO320m19 (Build:9505)
ooo-build 3.2.1.4.
Możesz użyć 3.x dla Windows, Linuksa lub Mac OSX.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez Whites86 » 25 grudnia 2010, 20:15

z sama identyfikacją opraw moglbys sobie pomuc uzywajac stronki oprawy.info ew wklejac tutaj fotki a my juz dojdziemy co to za typ i moc
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez cieszyn » 25 grudnia 2010, 21:18

Pinio napisał(a):Witam w swiateczne popoludnie!!

.. Otoz mam do wykonania inwentaryzacje osw.enia ....A mianowice: nazwa stacji, rodzaj slupa, ....


Ja Wam w tej sprawie nie pomogę - interesuje mnie, co kol. Pinio miał na myśli pisząc nazwa stacji ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez Pinio » 25 grudnia 2010, 21:20

Hmmm no na przyklad kolego sympatyczny cieszyn, nazwa stacji to np "Goleszów Cegielnia" czy "Goleszów Zabieniec" czyli stacje trafo, z ktorej zasilany jest dany obwod oswietleniowy.
W miastach jest numeracja np. MO 1688, zas na wsiach stacje naslupowe wlasnie tak sa nazywane.
Pinio
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 11:37

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez cieszyn » 25 grudnia 2010, 21:22

No, tak myślałem, choć "ocierałem" się w myślach o PKP :lol: :lol:

Ale chwilunia, piszesz Goleszów? - to tak blisko Cieszyna! Penetrowałęm tam niedawno różne kąty i wynalazłem rewelacyjne oprawy na opuszczonej stacji Goleszów , bo stacja Goleszów Cementownia już dawno nie istnieje :evil:
Pokazałem też parę klasyków blisko filii Celmy - widziałeś te foty?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez Pinio » 25 grudnia 2010, 21:24

Widzialem... Z tymi nazwami stacji to strzelalem, nie wiem jak tam maja energetycy to opisane. I napewno nie sa to stacje kolejowe... Hehe. A fotki, owszem zdazylem poogladac, chociaz konto dzisiaj dopiero zalozylem. A na deser napisze, ze sam mieszkam pod Cieszynem i wiem gdzie jest Goleszow, gdzie Celma i reszta cieszynskich zakladow... Pozdro
Pinio
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 11:37

Re: Inwentaryzacja oświetlenia.

Postprzez Michal » 26 grudnia 2010, 19:50

My wykonujemy inwentaryzację według takiego wzoru:
22009
Dla wyjaśnienia- w rubryce "właściciel rozdzielnicy"wpisuje się np.Zakład Energetyczny np.Enea ,Urząd Miasta i Gminy albo Zarząd Dróg Miejskich.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Następna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości