Oświetlenie a bezpieczeństwo

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez OZPR » 16 lutego 2011, 19:53

A dziś w teleexpresie o oświetleniu było od 15:58
http://tvp.info/teleexpress/wideo/16022011-1700/3908029
Czy to poważne ?
TYLKO !!! LRF :) MH :)
Przykra sprawa, coraz więcej światła sodowego w miastach !!! :(:(:(
Avatar użytkownika
OZPR
 
Posty: 68
Zdjęcia: 11
Dołączył(a): 12 czerwca 2010, 08:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez famabud » 19 lutego 2011, 13:49

A w Bydzi świecą i Selleniumy i trumny. :lol:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez Jorgus » 10 maja 2011, 10:28

witam.trzeba by ten temat odświeżyć :)
zobaczcie ...
Wodzisławiu trwa wymiana opraw na energooszczędne, w ponad dwóch tysiącach latarni.

W miejscach najbardziej niebezpiecznych pojawi się dodatkowe oświetlenie. Prace powinny zostać zrealizowane do końca kwietnia. W pierwszej kolejności oprawy wymieniono na słupach parkowych na osiedlach: Piastów i częściowo na 1 Maja. Dobiega końca wymiana w dzielnicy Radlin II. Potem prace przeniosą się w inne części miasta. Dzięki temu uda się zaoszczędzić 1/4 dotychczasowych kosztów oświetlenia ulicznego.


Ta wymiana SGS102/250W na SGS203/150W wydaje mi się troszkę głupia,bo parę lat temu wszystkie oprawy rtęciowe wymienili na malagi250W,a teraz zakładają te SGS203/150W.Na 100% będzie troszkę ciemniej... .Już sam zakup tych dwóch tys.opraw będzie sporo kosztował... .Tak się zastanawiam,dlaczego od razu nie dali tych opraw 150W??Przecież to wychodzi drożej,dodajmy jeszcze do tego koszt paliwa... .No w sumie na mojej ul,było podobnie,przez rok były SL100/150W a teraz SL100/70W.Teoretycznie rachunek za prąd spadnie,ale czy ZE opłaca się wo gule wymieniać :?:
Te SL100/70 to za wiele nie oświetlają...czasem się zastanawiam,czy te sodówki o tak małej mocy opłaca się produkować...

Pozostaje mieć nadzieję,że nie będą na głównych ul.zakładać opraw o co raz to mniejszej mocy,bo w końcu może się zdarzyć,że zbyt słabe oświetlenie oświetlenie nic nie da.

Edit:
mówię tutaj u ul.1maja.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez Mannerheim » 10 maja 2011, 11:04

Jorgus napisał(a):(...) czy ZE opłaca się wo gule wymieniać :?:


Co to kurka jest "wo gul"? To już czwarty Twój post w którym pojawia się to "coś"... :shock:
BP NMSP
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez CDM » 10 maja 2011, 19:42

Mannerheim napisał(a):
Jorgus napisał(a):(...) czy ZE opłaca się wo gule wymieniać :?:


Co to kurka jest "wo gul"? To już czwarty Twój post w którym pojawia się to "coś"... :shock:
BP NMSP
Myślę,że koledze chodziło o wyrażenie " w ogóle" ;)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez Jorgus » 12 maja 2011, 11:44

Mannerheim napisał(a):
Jorgus napisał(a):(...) czy ZE opłaca się wo gule wymieniać :?:


Co to kurka jest "wo gul"? To już czwarty Twój post w którym pojawia się to "coś"... :shock:
BP NMSP


"wo gul" to po śląsku "dziwak".Przepraszam,NIE CHCIAŁEM NIKOGO URAZIĆ :!: :!: :!: .W sumie to mogłem to zdanie inaczej ułożyć i napisać poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez Mannerheim » 12 maja 2011, 14:33

Jorgus napisał(a):"wo gul" to po śląsku "dziwak".

No bez jaj, myślisz że ktoś w to uwierzy? Marna ściema. :)
Przepraszam,NIE CHCIAŁEM NIKOGO URAZIĆ.W sumie to mogłem to zdanie inaczej ułożyć i napisać poprawnie po polsku.

Nikogo nie uraziłeś, po prostu dziwię się że można aż tak przekręcić prosty zwrot "w ogóle".

Przepraszam za offtop :)
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez KaszeL » 12 maja 2011, 15:57

Jak rozumiem, że chodziło o stwierdzenie "w ogóle?" W sieci widzę, że masa ludzi robi ten podstawowy błąd pisząc "wo gule" :) No i z tego poziomu już nie daleko do "wo gula" :P
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez Jorgus » 12 maja 2011, 16:38

Mannerheim napisał(a):No bez jaj, myślisz że ktoś w to uwierzy? Marna ściema. :)

proszę,poczytaj sobie to oto zdanie:

Te,hłopie,łobejżyj no sie,przeca tyn łożarty wogul mo aparat we górze!Jo je ciykaw czymu łun robi tyla zdjynć,bo przeca ni lampum ani ptokum.Lojz, pudź pudymy z nim na glajzy,tam sie przeca gosprawio ło byle czymu.

po przetłumaczeniu:

te,kolego zobacz,ten pijany dziwak ma aparat skierowany w górę!Jestem ciekaw czemu on robi tyle zdjęć,bo przecież nie lampą ani ptakom.Alojz,choć,pójdziemy z nim na tory,tam się przecież rozmawia o wszystkim.

Mam jeszcze prośbę,nie używajcie słowa "bana"(w zdaniu:dostaniesz bana),bo to słówko znaczy u nas "tramwaj".Jak pisaliście posty do kapiwita i używaliście tego zdania to miałem kłopot domyślić się o co chodzi :oops:

przepraszam,ale ktoś musi sprzątnąć te ostatnie posty,zrobił się tu offtop.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Oświetlenie a bezpieczeństwo

Postprzez Mannerheim » 12 maja 2011, 17:46

Jorgus napisał(a):Mam jeszcze prośbę,nie używajcie słowa "bana"(w zdaniu:dostaniesz bana),bo to słówko znaczy u nas "tramwaj".Jak pisaliście posty do kapiwita i używaliście tego zdania to miałem kłopot domyślić się o co chodzi :oops:

Bez przesady... Słówko "ban" jest już w użyciu na forach internetowych od wielu lat, nikt nie będzie wymyślał czegoś nowego z powodu jednej osoby posługującej się śląską gwarą... Żyjesz w Polsce, musisz się dostosować do polskiej pisowni.
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości