Oprawy świecące w dzień

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez neon44 » 8 stycznia 2008, 19:44

Ostatnie zdjęcie wymiata :D :D :D świetnie
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez rtęciówka » 8 stycznia 2008, 19:46

Piękna sztuka :) To ta sama oprawa co moja :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Paweł » 8 stycznia 2008, 22:57

Pochwała :arrow: - piękna trumienka cieszyn'ku :D

Ochrzan :arrow: - to jest temat o oświetleniu miejskich ulic a nie innych terenów...


;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez neon44 » 8 stycznia 2008, 23:18

Paweł napisał(a):Ochrzan :arrow: - to jest temat o oświetleniu miejskich ulic a nie innych terenów...
;)


Przeniesione już do odpowiedniego :D :D
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawy świecące w dzień.

Postprzez Paweł » 8 stycznia 2008, 23:22

Spodziewałem się że do innego ale może być i ten :mrgreen:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy świecące w dzień.

Postprzez neon44 » 8 stycznia 2008, 23:26

Paweł napisał(a):Spodziewałem się że do innego ale może być i ten :mrgreen:


Wszelkie lampy świecące fotografowane w dzień nadają się tutaj :mrgreen: Poza tym jest to forum przyjazne użytkownikowi dlatego jest tyle wątków i działów
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Warszawa] Oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez cieszyn » 9 stycznia 2008, 01:40

neon44 napisał(a):
Paweł napisał(a):Ochrzan :arrow: - to jest temat o oświetleniu miejskich ulic a nie innych terenów...
;)


Przeniesione już do odpowiedniego :D :D



Zaraz, zara, chwila moment, Panowie - bo już sie pogubiłem:

Pochwała, Ochrzan, Przeniesienie tematu .... :shock: :( :shock: - nie za szybko tak?

Paweł napisał:
przez Paweł 8 stycznia 2008, 23:57

Ochrzan - to jest temat o oświetleniu miejskich ulic a nie innych terenów...
- no i moje zdjęcia właśnie są umieszczone w temacie:
Oświetlenie stołecznych ulic
- więc co w tym złego? Czyżbym błędnie wstawił tego posta do tematu: Oświetlenie innych terenów. Nie rozumiem Pawła :|


Pierwsze zdjęcie (co na nim wyraźnie widać) jest jak najbardziej do tematu: Warszawa Oświetlenie stołecznych ulic no i pozostałe też, bo są zrobione w ciągu minuty od pierwszego.
No i najważniejsze: TO JEST oświetlenie ulic - co TAKŻE widać na 1-szym zdjęciu.

Z tych powodów nie rozumiem, dlaczego mój post wylądował w zupełnie innym temacie: Oprawy świecące w dzień.

Idąc tym tropem myślenia, trzeba by niemal w każdym wątku zrobić przerzutki-wyrzutki postów.
Bo np. jak ktoś w temacie miasta Koziegłowy umieszcza trumienki, no to one pasują także do osobnego tematu o trumienkach. A jednak nie ruszamy tych zdjęć z tegoż wątku miejskiego.
Przykładów można by podać mnóstwo.

Neon napisał (mając na mysli watek: Oprawy świecące w dzień):
Wszelkie lampy świecące fotografowane w dzień nadają się tutaj

Ale prawie we wszystkich, RÓŻNYCH wątkach , są lampy święcące w dzień, a jakoś nikt ich stamtad nie przenosi do tego w/w.

...... więc, nie za szybko poszły te: Pochwała, Ochrzan, Przeniesienie tematu .... :shock: :( :shock:

Na obrazku pokazałem miejsce, gdzie wisi ta oprawa
Dabrowszcz.jpg
Dabrowszcz.jpg (152.58 KiB) Przeglądane 5688 razy

Czyż nie jest to Oświetlenie warszawskich ulic? - jak brzmi temat, do którego ten post wstawiłem :?: :shock: :?: :shock:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy świecące w dzień.

Postprzez Paweł » 9 stycznia 2008, 02:30

Nie o to, nie o to... ;)

Chodzi o to, że założeniem tamtego tematu jest prezentacja oświetlenia publicznych ulic należącego do miasta czyli Zarządu Dróg Miejskich, Zarządów Dzielnic m.st.Warszawy, Zarządu Terenów Publicznych (dotyczy tylko Śródmieścia) a nie terenów prywatnych czy instytucji.
Ta trumienka jest własnością prywatną/administracji/wspólnoty tego budynku i oświetla drogę wewnętrzną. A mogla by być też jak najbardziej w temacie [Warszawa] stare latarnie.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okazały się pomocne i spotkały się ze zrozumieniem :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy świecące w dzień.

Postprzez cieszyn » 9 stycznia 2008, 13:19

Paweł napisał(a):Nie o to, nie o to... ;)

Chodzi o to, że założeniem tamtego tematu jest prezentacja oświetlenia publicznych ulic należącego do miasta czyli Zarządu Dróg Miejskich, Zarządów Dzielnic m.st.Warszawy, Zarządu Terenów Publicznych (dotyczy tylko Śródmieścia) a nie terenów prywatnych czy instytucji.
Ta trumienka jest własnością prywatną/administracji/wspólnoty tego budynku i oświetla drogę wewnętrzną. A mogla by być też jak najbardziej w temacie [Warszawa] stare latarnie.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okazały się pomocne i spotkały się ze zrozumieniem :)


Wiem, że nic się złego nie stało, ale ... szczerze mówiąc , nie rozumiem, o co chodziło z tym przesunięciem postu. Ta oprawa faktycznie jest nieco z boku ulicy Dąbrowszczaków, ale te 4 czy 5 m oddalenia to wg mnie nie powód, żeby od razu uznawać te zdjęcia za niedotyczące oświetlenia ulic... Tym bardziej, ze pierwsze foto wyraźnie pokazuje, że ta oprawa oświetla ULICĘ Dąbrowszczaków (pasmo światła idzie przez jej środek) :roll:
Poza tym, oświetla ona uliczkę - być może - nieco lokalną, czy osiedlową, ale jednak ulicę. A przecież sugerowany zamiennie wątek - Inne tereny czy jakoś tam, nie jest podzielony na "Inne tereny-ulice" oraz "Inne tereny-place, skwery" ... więc i tam mógłby jakoś nie pasować

Myślę, że problem, do jakiego wątku przypisać swoje zdjęcia, ma tu czasem każdy z nas :| Trudno by to robić inaczej, tzn. wyznaczyć kogoś (Moderator), kto jako pierwszy otrzyma nowego posta i sam zdecyduje, gdzie go umieścić na Forum, bo zgubimy ducha i sens tych dyskusji

Zostawmy to, nie róbmy Off-topa (bo znów będzie nagana) cieszmy się tym, że możemy jeszcze znajdować takie klasyki i uwieczniać je na zdjęciach :) :D :P :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy świecące w dzień.

Postprzez Paweł » 9 stycznia 2008, 21:23

Ale nie należy ona do publicznego oświetlenia miejskiego...
No nic. Niech trumienka świeci jak najdłużej ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości