Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Dyskusje o oprawach w oświetleniu ulicznym

Postprzez Watt » 8 października 2013, 19:25

SGS203 to stary złom tak samo jak OZS :roll:
Watt
 

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez Elektroservice » 8 października 2013, 19:54

To że oprawa jest długo w produkcji to od razu jest złomem ?!
Proponuję się nie wypowiadać w tematach o których nie ma się pojęcia, bo tak się składa, że SGS-203 pod względem eksploatacyjnym to bdb oprawa, łatwa w konserwacji i dobrze świecąca w dodatku mająca przyzwoity wygląd ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez JeD » 8 października 2013, 19:58

Niech kwestia gustu zostanie dla każdego swoją słodką tajemnicą. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez JeD » 8 października 2013, 20:00

Watt napisał(a):SGS203 to stary złom tak samo jak OZS :roll:


Za to twoje ledy to wielka nowość techniczna. Niedość że świeci jak gniot to wygląda jak szrot. Zgadzam się z Pawłem, przynajmniej nie świeci we wszystkie strony, i nie wygląda jak fasolka.

To tyle. OZS-70 mimo iż ma wady, to klasyk, niestety coraz rzadszy, Whites masz jeszcze ją w kolekcji ?
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez Watt » 10 października 2013, 19:21

XXXJeDXXXX napisał(a):
Watt napisał(a):SGS203 to stary złom tak samo jak OZS :roll:


Za to twoje ledy to wielka nowość techniczna. Niedość że świeci jak gniot to wygląda jak szrot. Zgadzam się z Pawłem, przynajmniej nie świeci we wszystkie strony, i nie wygląda jak fasolka.

To tyle. OZS-70 mimo iż ma wady, to klasyk, niestety coraz rzadszy, Whites masz jeszcze ją w kolekcji ?

Wlasnie tak wyobraz sobie. Leda z tloczonym odblysnikiem swieci lepiej niz twoj OZS lub przestarzaly SGS 203.
Watt
 

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez JeD » 10 października 2013, 19:22

Watt napisał(a):
XXXJeDXXXX napisał(a):
Watt napisał(a):SGS203 to stary złom tak samo jak OZS :roll:


Za to twoje ledy to wielka nowość techniczna. Niedość że świeci jak gniot to wygląda jak szrot. Zgadzam się z Pawłem, przynajmniej nie świeci we wszystkie strony, i nie wygląda jak fasolka.

To tyle. OZS-70 mimo iż ma wady, to klasyk, niestety coraz rzadszy, Whites masz jeszcze ją w kolekcji ?

Wlasnie tak wyobraz sobie. Leda z tloczonym odblysnikiem swieci lepiej niz twoj OZS lub przestarzaly SGS 203.


Chyba nie wiesz że leda z tłoczonym odbłyśnikiem, ma zastosowanie 5% w kraju ? reszta to szerokostrumieniówka ?, chyba nie wiesz. Lecz tak jest, jak nie podaj mi dowody że jest dużo ich bo wiem o kilkunastu sztukach, a znam tysiące zwykłych. SGS-203 świeci super, i nie wiem czemu się do niego przyczepiłeś, leda jest nowoczesna? Pff..
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez Watt » 10 października 2013, 19:26

SGS203 jest produkkowany dluzej niz wszystkie wersje Ledy. Oczywiscie Elgo swoja Lede ciagle ulepszalo, a nie to co Philips, tzn. od dwudziestu paru lat klepac to samo bez zadnych zmian...
Watt
 

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez JeD » 10 października 2013, 19:28

Watt napisał(a):SGS203 jest produkkowany dluzej niz wszystkie wersje Ledy. Oczywiscie Elgo swoja Lede ciagle ulepszalo, a nie to co Philips, tzn. od dwudziestu paru lat klepac to samo bez zadnych zmian...


Dodanie do ousd, regulacji nachylenia oprawy nazywasz, ulepszaniem ? I jak ją ulepszyło ? SGS-203 lepiej świeci nie ma smug, a z szerokostrumieniowymi ledami (tłoczone są super) to jest makabra. Widziałem, jest na ulicy straszna nierównomierność.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez Watt » 10 października 2013, 19:34

SGSy maja beznadziejne klosze. Jedyne SGS jakie sa w mojej okolicy, wszysciutkie co do jednego maja zniszczone klosze, ktore dzialaja juz raczej jako pochlaniacze swiatla. A na ulicy jest wyraznie ciemno. A nie sa stare, wisza moze od 2006 roku. Jakos na Widzewie stare OUSd z 2000 roku nie maja nawet sladu ogolnego starzenia sie, klosze sa czyste, fabra nie odlazi, a wszystkie maja nowe lampy I to dopiero mozna nazwac dobrym swieceniem. Jak ktos ma watpliwosci to moge zrobic zdjecia.
Watt
 

Re: [Mesko] OZS 70

Postprzez JeD » 10 października 2013, 19:39

Watt napisał(a):SGSy maja beznadziejne klosze. Jedyne SGS jakie sa w mojej okolicy, wszysciutkie co do jednego maja zniszczone klosze, ktore dzialaja juz raczej jako pochlaniacze swiatla. A na ulicy jest wyraznie ciemno. A nie sa stare, wisza moze od 2006 roku. Jakos na Widzewie stare OUSd z 2000 roku nie maja nawet sladu ogolnego starzenia sie, klosze sa czyste, fabra nie odlazi, a wszystkie maja nowe lampy I to dopiero mozna nazwac dobrym swieceniem. Jak ktos ma watpliwosci to moge zrobic zdjecia.


Ja znam ledy z 2006r. z pożółkłymi kloszami, porównaj sobie jak to świeci. Szerokostrumieniowa leda, widziałem nie raz, i świecą źle. I co z tego że mają nowe lampy, jak się spali to się wymienia, nie ma to nic do tego. Tak swoją drogą, to chyba w tej łodzi to te ledy są tylko czyste :lol: . Tak chwalisz bez granicznie...
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Następna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zdzichu i 36 gości