Telam LR 400W

Moderator: elek

Re: Telam LR 400W

Postprzez elek » 20 maja 2015, 19:37

Utilizer napisał(a):
Whites86 napisał(a):
toomm40 napisał(a):tak wszyscy wzdychają do tej lampy, ale czy te LR-y mają jakąś szczególną magię w sobie ? w sumie to jest zwykła rtęciówka, tylko bez luminoforu ...?

mają ;) bo to mega unikatowe lampy ;) których nie idzie dostać od tak

Ja od 5 lat nie mogę zdobyć LR-a, tym razem tak samo :roll:

Bo naprawdę ciężko je u nas zdobyć, ja mam łącznie 5 sztuk z czego 3 to egzotyki zachodnie. Też przez długi czas nie mogłem dorwać tych lamp a to są moje ulubione lampy.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Telam LR 400W

Postprzez toomm40 » 20 maja 2015, 23:14

myślę ,że zdobędziecie jeszcze takie lampy . u nas w Polsce problemem jest niska świadomość ludzi, którzy mają bardzo różne i stare przedmioty w domach, ale mało kto je wystawia na sprzedaż . są zazwyczaj wyrzucane do śmieci, lub niszczone bezmyślnie przez dzieci .
pod tym względem niemiecki ebay jest bardzo dobry , można tam znaleźć full unikatowych i starych przedmiotów ze świata techniki .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Telam LR 400W

Postprzez amisiek » 24 maja 2015, 20:03

toomm40 napisał(a):tak wszyscy wzdychają do tej lampy, ale czy te LR-y mają jakąś szczególną magię w sobie ? w sumie to jest zwykła rtęciówka, tylko bez luminoforu ...?

To prawda, ale... to światło jest bardzo dziwne, takie szczególne. Niby białe, ale czerwieni to ono w ogóle nie ma. To po prostu trzeba zobaczyć.
Dodaj do tego niezwykłą wręcz przezroczystość jarznika. Niewiele lamp MH ma tak przezroczysty kwarcowy jarznik. Można zrobić tak dobre fotki makro, pokazujac rozgrzane do czerwoności elektrody. Tego nie da się zrobić przy lampach ceramicznych, bo tam jarznik jest nieprzezroczysty w ogóle, ani przy rtęciowych korygowanych, bo luminofor całkowicie to uniemożliwia.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia strona

Powrót do Elek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości