[Whites86] POLAM LRJR

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez Jorgus » 6 lipca 2011, 11:46

amisiek napisał(a):Wg Whitesa lampa ta odpalała mu bardzo ciężko

Dziwne,z tym moim LRJD400 jest podobnie,lampka odpaliła mi tylko kilka razy na TUZ/U400/2,na ids'ie ani razu :( Po włączeniu zasilania widać tylko jak łuk "lata"w jażniku :( Czyż by Adam miał taki sam problem z LRJR400 :?: jeśli tak to z kąt ten problem się bierze :?:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez amisiek » 6 lipca 2011, 11:57

Lampa wymaga widocznie nie tylko wyższego napięcia, ale także większej energii wyładowania by zainicjować trwały łuk elektryczny w atmosferze gazów w środku. Być może zasilenie lampy z wyższego napięcia by pomogło, trudno to ocenić.
Nie tylko LRJR/LRJD nie odpala na IDS, miałem taki stary MH CDM-T, który już był tak zużyty, że odpalał tylko na solidnym zapłonniku VS, na IDS nie chciał w ogóle. Niestety lampka mi się zbiła i poszła do utylizacji.
Spośród wszystkich lamp Whitesa, które widziałem, najbardziej podobał mi się ten kilowatowy MH i pewna żarówka...
O, ta.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez Jorgus » 6 lipca 2011, 12:24

możesz dokładniej bo chyba czegoś nie rozumie :roll:
tak mi się wydaje,że te lampki powinny odpalić nawet na ZLM,przecież na pewno zdarzało sie że do ourj400 były dawane lrjd400 :? dla mnie te lampki różnią się tylko grupą i nic po za tym-no chyba że czegoś niewniem...
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez amisiek » 6 lipca 2011, 12:52

ZLM moze dawać nawet silniejszy impuls niz IDS, gdyż energia zgromadzona w stateczniku STR-400 jest znacznie większa niż niezbyt mocny kop WN z elektronicznego układu zapłonowego.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez bartek380V » 6 lipca 2011, 15:48

Owszem ze tak ,energia energia ,ale napiecie jest rowniez wazne aby przebic srodowisko wyladowcze jarznika. Ja zaufalbym jednak dobrym ukladom elektronicznym dostosowanych do konkretnej lampy.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia strona

Powrót do Whites86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość