fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez KaszeL » 10 sierpnia 2012, 11:30

Witam wszystkich serdecznie.

Dziś chciałbym Wam zaprezentować projekt, na który przynajmniej ja osobiście czekałem od bardzo długiego czasu. Mamy wreszcie nasz w pełni niezależny i profesjonalnie działający serwer przeznaczony na umieszczanie fotek na forum. Znajduje się on pod adresem:

fotki.lighting-gallery.pl
Do logowania używamy login i hasło z forum!

Niektórzy z Was miało okazję testować fotki od czasu tej wersji testowej, która pokutowała niestety zbyt długo - sporo się zmieniło. W zasadzie całe oprogramowanie zostało przepisane od nowa, co z kolei zaowocowało znacznym zwiększeniem funkcjonalności. Ci którzy mieli konta mogli obserwować jak powstawała ta nowa wersja na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Warto tutaj nadmienić, że program ten został napisany specjalnie dla nas, na moje prywatne zamówienie.

Co zatem się zmieniło?

Przede wszystkim od dziś każdy posiadający u nas konto na forum może korzystać z serwera fotki.lighting-gallery.pl, wystarczy wejść pod ten adres i zalogować się przy pomocy danych jakimi logujecie się na forum. Nic prostszego. Jeśli ktoś miał konto wcześniej, to tamto specjalne hasło fotkowe teraz już nie działa - można się logować tylko przy pomocy danych z forum

Nasza galeria nie nakłada żadnych ograniczeń ilościowych ani czasowych jeśli chodzi o przechowywanie zdjęć na forum. Możecie wrzucić ich tak dużo i na jak długo tylko chcecie. W tej chwili jest ich tam ponad 10000 a przecież do tej pory robiliśmy głównie testy.

Jakie są możliwości nowej galerii?

W skrócie trudno opisać je wszystkie. Niemniej spróbuję wymienić choćby te najważniejsze.

Staraliśmy się napisać galerię w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić publikację fotek na forum. Zatem nie musicie zdjęć skalować przed publikacją, ani ich obracać do pionu jeśli w takim układzie zrobiliście fotkę. Te zadania zrobi za was skrypt galerii. Fotki będę automatycznie przeskalowane do odpowiednich rozmiarów i obrócone do właściwej orientacji. Sam proces wgrywania zdjęć też uległ uproszczeniu. W każdej nowoczesnej przeglądarce (nie dotyczy to zatem internet explorera) internetowej można teraz wskazać wiele zdjęć do hurtowego wgrania. Tutaj ograniczeni jesteście tylko szybkością waszego łącza.

Po wgraniu na serwer do każdej fotki zostanie wygenerowany odpowiedni odnośnik pozwalający zamieścić zdjęcia w poście na forum. Użytkownik będzie mógł wybrać czy publikacja będzie dokonywana w postaci miniaturki czy w pełnym wymiarze. Jeśli ktoś zechce opublikować sporo miniaturek, tę będą automatycznie grupowane w taki sposób, żeby ułatwić ich przeglądanie. Poza odnośnikami dedykowanymi do publikacji na forum bezpośrednio, otrzymacie także odnośniki pozwalające umieścić fotki w aukcjach allegro oraz możliwość przekazywania ich znajomym za pomocą bezpośredniego odnośnika

Fotki na serwerze można grupować w galerie i podgalerie. Co sam gorąco polecam. Dzielenie fotek na galerie umożliwia ich grupowe zarządzanie. Np. publikacja wszystkich fotek z danej galerii w jednym poście forum można zrobić w zasadzie kilkoma kliknięciami myszki. Koniec mozolnego wklejania poszczególnych linków. Nie bez znaczenia jest także możliwość zachowania względnego porządku w publikowanych zdjęciach, docenią to głównie ci, którzy będą publikować duże ilości fotek. Odgórnie zaplanowany sensowny podział znacznie ułatwi to zadanie.

Zatem główne zadanie galerii to prosta publikacja i zarządzanie zdjęciami :)

Do 20.08 mamy czas na zgłaszanie ewentualnych błędów w funkcjonowaniu całości, ale serwer jest na tyle dobrze przetestowany, że nie powinno być żadnych problemów z jego obsługą.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8647
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez JeD » 10 sierpnia 2012, 13:19

Serdecznie polecam tą galerię ;).
Kilka dni temu poprosiłęm o konto na f.lg.
Jak prosto jest o porządek w fotkach, jak prosto się tu wysyła fotografie.
Można naraz wrzucać po 40 zdjęć na forum
Bardzo Fajna jest wersja Fotek.Lighting-gallery.pl
SZCZEGÓLNIE POLECAM !
Jędrek vel XXXJeDXXXX

Lecz ostatnio wrzucając foty na fotki.lighting miałem taki edit że mogę wrzucić 64 MB maksymalnie fot czy coś takiego :| :?: ( i mogłem wrzucać tylko po 20 zdjęć :? ) naraz na fotki.l-g.pl :|
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez Paweł » 11 sierpnia 2012, 00:01

Spróbowałem się zalogować (Firefox 14) i...:

dbstuff->getAllRows: Blad [sql=HY000, mysql=1267] podczas zapytania:
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '='


:(
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez trojmiejski » 11 sierpnia 2012, 00:50

Ja używam Firefox 14 i galeria działa doskonale. Nie wiem czy to jest właściwy wątek, ale mam małą sugestię, jak jest okno z zbiorczą listą kodów to są one w kolejności od zdjęcia x do zdjęcia y, czy można by wprowadzić zaznaczaną opcję w której kody byłyby wyświetlone w przeciwnej kolejności?
Ostatnio edytowano 11 sierpnia 2012, 11:02 przez trojmiejski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10934
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez Whites86 » 11 sierpnia 2012, 10:50

tak samo po wgraniu fotek (np 20) jak klika sie linki bbcode to tez ustawiaja sie od ostatniego do pierwszego (od 20 do1), w poprzedniej galerii bylo to na odwrot (1-20) , da sie to zmienic ? bo nieukrywam ze jest to uciazliwe kiedy wstawiam sobie fotki i planuje jakies tam dac jako pierwsze a linki ustawia mi sie tak ze sa one jako ostatnie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez amisiek » 11 sierpnia 2012, 10:53

Paweł napisał(a):Spróbowałem się zalogować (Firefox 14) i...:

dbstuff->getAllRows: Blad [sql=HY000, mysql=1267] podczas zapytania:
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '='


:(

Zgłoszone, prawdopodobnie trafiłeś na jakąś konserwację albo coś.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez KaszeL » 12 sierpnia 2012, 22:38

Paweł napisał(a):Spróbowałem się zalogować (Firefox 14) i...:

dbstuff->getAllRows: Blad [sql=HY000, mysql=1267] podczas zapytania:
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '='


:(


Paweł, czy ten błąd jest u Ciebie powtarzalny?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8647
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez Paweł » 13 sierpnia 2012, 17:47

Od dziś mogę się zalogować (wcześniej błąd był powtarzalny) ale z kolei zdjęcia z linków nie wyświetlają się na forum...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez amisiek » 13 sierpnia 2012, 19:32

Edit - już wiem w czym problem:
viewtopic.php?f=9&t=434
tam w linku jest coś takiego:
http://fotki.lighting-gallery.pl/images/Paweł/2012-08-13/10244.jpeg
[url]http://fotki.lighting-gallery.pl/images/Paweł/2012-08-13/10244.jpeg[/url]
Problem dotyczy PHPBb, który nie potrafi prawidłowo parsować obrazków z polską literą w adresie URL. Chyba trzeba będzie zrobić modyfikacje. Dzięki za zgłoszenie!
Możliwośći są dwie - albo zmodyfikować phpbb albo Galerię.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: fotki.lighting-gallery.pl dostępne dla wszystkich

Postprzez KaszeL » 13 sierpnia 2012, 21:25

Oki, powinno być poprawione. Paweł, sprawdź proszę.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8647
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Whites86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość