[Whites86] HQI 150W - noname

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez elek » 31 grudnia 2012, 17:22

Kurde fajnie wygląda ten MH :) pewnie ma Ra na pozimie 60 , nie więcej, chemia standardowa na Na,Tl i In ale że nic na nim nie napisali to ciekawe :)
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez amisiek » 31 grudnia 2012, 17:24

A nie jest to sodowo-skandowa lampka? Tam bardzo szybko się nagrzewa, wprowadzenie skandu do kanału jest prostsze niż tulu i indu. Jarznik wygląda na chińszczyznę, elektrody także.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez elek » 31 grudnia 2012, 17:31

amisiek napisał(a):A nie jest to sodowo-skandowa lampka? Tam bardzo szybko się nagrzewa, wprowadzenie skandu do kanału jest prostsze niż tulu i indu. Jarznik wygląda na chińszczyznę, elektrody także.

Możłiwe że to ze skandem, jak sobie kupie takiego to dokładniej wybadam sprawę, a jarzniki tego kształtu bardzo mi się podobają :)
Tl to symbol talu a nie tulu :)

Geometria jarznika zapewne pomaga przy rozgrzewaniu, podobnie jak w ceramikach HCI-TF, 30s i właściwie świeci jak należy.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez famabud » 31 grudnia 2012, 17:41

Ciekaw jestem jaką ma trwałość i jak świeci na stateczniku rtęciowym.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez amisiek » 31 grudnia 2012, 17:50

Adam pewnie sprawdzi oba zagadnienia. A symbole mi się pokręciły, oba metale są stosowane w MH w różnych konstrukcjach, zarówno tal, jak i tul. Badane były także w COBR Polam. Szybkość odpalania robi wrażenie, jeśli tylko cokolwiek to świeci i z 8 tys h da radę, to może takie tanie lampki to niegłupi pomysł zamiast sody w miejscach, gdzie można łatwo wymienić.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Whites86] moja kolekcja lamp

Postprzez litak1 » 1 stycznia 2013, 19:27

hmmm dziwna sprawa z tym rozgrzewaniem, jarznik wydaje się nie być mniejszy niż w innych lampach 150W więc powinien się rozgrzewać wolno (chemia może być łatwoparująca ale mimo wszystko dziwne za szybko) Whites czekamy na jakiś filmik
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Poprzednia strona

Powrót do Whites86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron