[Whites86] Świetlówki TESLA ZG 40W daylight T12

Re: [Whites86] Świetlówki TESLA ZG 40W daylight T12

Postprzez amisiek » 8 grudnia 2015, 20:39

W mojego kolegi w hotelu wisi sobie POLAM T12 w którejś z belek (BN?). Świeci 24/7 chyba od 2007 lub 2008 do dziś. Ma tylko trochę zaczernień, ale bez przesady, daje radę mimo znacznie mniejszego strumienia. To jest co najmniej 7 lat ciągłego świecenia - jakieś 60 tys godzin. Niektóre oprawy diodowe są dziś projektowane na 50 tys h, mało które lampki diodowe przetrwają choćby połowę tego czasu.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Whites86] Świetlówki TESLA ZG 40W daylight T12

Postprzez toomm40 » 8 grudnia 2015, 20:46

ktoś sobie uknuł jakąś ciężko-dziwną teorię spiskową, że niektórzy-w tym oczywiście i ja, a może ja jako pierwszy -przepalamy dużo rur w krótkim czasie. nie wiem,skąd i dlaczego te bzdury pokutują . w robocie używam 5 świetlówek od 3 lat i żadna z nich się nie przepaliła, podobnie w domu mam lampy , które świecą 2, 3 i 4 lata.w kuchni był kompakt 10 lat -markowy Osram , w piwnicy Lisma 20W i Tesla oraz Piła 40 też siedziały chyba z 6 lat, zamontowałem je jeszcze przed moim wyjazdem do Niemiec ! i 40-stki nadal świecą
natomiast pewna część świetlówek, którą posiadam i używałem, była już mocno UŻYWANA-stąd niekiedy faktycznie przepaliły się po 4 czy 5 miesiącach, ale to chyba nic dziwnego , prawda? było tez kilka egzemplarzy , które po prostu miały wady produkcyjne i albo szybko się przepaliły, albo luminofor pochłonął rtęć i zróżowiały itp.np.Zexty 9W działały na dworze w niskich temperaturach aż 3 miesiące. i co ja za to mogę ? a że dość dużo różnych świetlówek używam, więc te dane się na siebie nałożyły periodycznie, z czego można pochopnie wywnioskować ,że używam(y) jakiś dziwnych i nienaturalnych sposób na przepalanie świetlówek.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Whites86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości