Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Moderator: Elektroservice

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez Elektroservice » 30 czerwca 2013, 19:13

Więc to wersja 4 :) Wygląd prawie jak 3 ale właśnie po mocowaniu dolnej części obudowy i tabliczce można to odróżnić.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez lumix26 » 30 czerwca 2013, 19:24

Dziwne są te Twoje oznaczenia jak również w oprawy.info którego takich symboli nie ma
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9283
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez Elektroservice » 30 czerwca 2013, 19:26

Na oprawy info długie lata tak właśnie było, jakoś niedawno ktoś ostro pomieszał w oznaczeniach tych opraw. Są 4 wersje ORZ 7 i ORZ 6 (nie licząc tej z odwróconą oprawką), oraz dwie wersje ORZ 7-1 i 6-1.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez lumix26 » 30 czerwca 2013, 19:30

No właśnie i tu się już pogubiłem przydałby się jakiś wątek na temat tych wersji łyżek od początku do końca co i jakie symbole były w raz z fotkami - tak byłoby najlepiej ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9283
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez JeD » 30 czerwca 2013, 19:41

lumix26 napisał(a):No właśnie i tu się już pogubiłem przydałby się jakiś wątek na temat tych wersji łyżek od początku do końca co i jakie symbole były w raz z fotkami - tak byłoby najlepiej ;)

viewtopic.php?f=52&t=3635
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez lumix26 » 30 czerwca 2013, 19:43

Dzięki Jed właśnie znalazłem :)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9283
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez dominik93 » 30 czerwca 2013, 20:29

Wszystko pieknie ale w OZR 250-3 chyba szklanych kloszy nie bylo :) Ktoś kiedyś taką widział ze szkłem? Widze Paweł że nie znosisz blaszanych oprawek-szkoda,bo w najstarszej ORZ 7 czy tam 6 właśnie takie były ! Nie było porcelanowych takich jak wstawiłeś,jeśli już chcesz tam porcelane-wstaw taką jak były w trumnach z obramówką,bo takie sie zdarzały w łyżkach:)
dominik93
 

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez Elektroservice » 30 czerwca 2013, 20:50

dominik93 napisał(a):Wszystko pieknie ale w OZR 250-3 chyba szklanych kloszy nie bylo :) Ktoś kiedyś taką widział ze szkłem? Widze Paweł że nie znosisz blaszanych oprawek-szkoda,bo w najstarszej ORZ 7 czy tam 6 właśnie takie były ! Nie było porcelanowych takich jak wstawiłeś,jeśli już chcesz tam porcelane-wstaw taką jak były w trumnach z obramówką,bo takie sie zdarzały w łyżkach:)


Tyle że taka jak była w trumnie w ogóle mechanicznie nie pasuje, a taka porcelanowa pasuje idealnie bez żadnych przeróbek :)
Swoją drogą, to nie wierzę, że porcelanowych takich nie montowali, przecież pasuje bez żadnych przeróbek i w dodatku widziałem parę razy takie łyżki z takimi oprawkami więc to raczej oryginalnie było.
A co do OZR to owszem, były klosze z plastiku, ale nie posiadam takowego, za to udało mi się ładnie dopasować klosz od OURP 250 :) Myślę, że to źle nie wygląda, mogę go zawsze zamienić na klosz od OURW :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez dominik93 » 30 czerwca 2013, 21:39

Owszem Paweł,porcelanowe montowali ale od lat 70 tych...A twoja łyżka jest z 60 tych,gdy nawet takich jak wstawiles nie produkowali..;)
dominik93
 

Re: Prywatne muzeum oświetlenia i elektrotechniki

Postprzez Lampka » 30 czerwca 2013, 21:51

Co do wersji odwróconej z dławikiem dla LRJ - z kiedy ona jest?
Wydaje mi się, że w tamtych czasach nie patrzono zbyt dokładnie, jakie dławiki się tam pakuje, no może tylko na moc. Wiele razy spotykałem się z różnymi detalicznymi udziwnieniami w świetlówkach, nawet takimi drobnymi, jak fakt, że Polamek T5 miał jeden trzonek koloru srebrnego, a drugi złotego :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektroservice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość