Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez neon44 » 18 czerwca 2007, 15:58

Witam

W czasach PRLu produkowano szeroki asortyment opraw przewieszkowych mimo to zakładano równiez oprawy nieprzystosowane do tego na przewieszki

Oto ORZ-7-2 w Łodzi na przewieszce. Jestem ciekawy jak mocowano te oprawy :?: Czy potrzebowały one jakiś przeróbek do tego typu zastosowania :?:

Autor MarcinK z forum SCC http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 53&page=24
Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez KaszeL » 18 czerwca 2007, 17:57

Wygląda na to, że potrzebne było dorobienie jakiegoś rodzaju mocowania na górnej klapie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez swietlik » 18 czerwca 2007, 19:47

Może akurat brakowało opraw przewieszkowych, a te co wyprodukowała komuna były ze stali i szybko by rdzewiały. ORZ-7-2 jest z aluminium i jest lekki a to się liczy :) .
Każdą oprawę na wysięgnik można przerobić na oprawę przewieszkową i na odwrót ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez KaszeL » 19 czerwca 2007, 01:16

No pewnie, że można. Wszystko można. Problem polega na tym, że to kosztuje. Przy jednej oprawie nie ma problemu. Przy dziesięciu może też nie, ale jak trzeba tak przerobić 100?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez qba » 20 czerwca 2007, 20:46

Widziałem w ten sposób umieszczone Kwadratówki, Strady, Stare ORZ6 lub 7, a nawet OURW
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez mirek » 22 czerwca 2007, 13:04

:arrow: DocBrown zanim napiszesz kolejną głupotę zapoznaj się z katalogiem Elgo LI. Oprawy o których piszesz to oprawy OUSp i OURp (METIS small).
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez mirek » 22 czerwca 2007, 13:32

DocBrown napisał(a):Nie jestem fanatykiem opraw ELGO więc mam prawo się pomylić, a że te oprawy wyglądają dokładnie jak STRADY, to napisałem, że są to STRADY, zresztą zapodam kiedyś fotki, to okaże się co to w rzeczywistości jest :P

Ja też nie jestem żadnym fanatykiem. Ale jak opisujesz jakąś oprawę to zamiast tworzyć głupie opisy i teorie może warto przejrzeć katalogi największych producentów opraw :?:
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez neon44 » 22 czerwca 2007, 13:50

DocBrown napisał(a):A żeby nie było offtopu, to na stronie neona widziałem oprawy OUSF440 na przewieszkach, czy te oprawy były do tego przystosowane fabrycznie, czy zostały przerobione ??
Wydaje mi się, że OUSFy fabrycznie były przystosowane do montażu na wysięgnikach a nie na przewieszkach


Oprawy OUSF i UOSF były montowane na wysiegnikach za pomocą zaczepów które nadają się do montowania na przewieszki
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez qba » 23 czerwca 2007, 13:15

DocBrown napisał(a):W Obornikach jest dość dużo strad, które są tak zamontowane, z tym, że one są pozbawione tej części, w której znajduje się normalnie układ zapłonowy i statecznik :mrgreen:

W Szczecinie jest sporo takich Strad, a nawet kwadratówek. Czyżby układ zapłonowy był umieszczony na ścianie budynku? To chyba niemożliwe.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez mirek » 23 czerwca 2007, 13:44

qba napisał(a):
DocBrown napisał(a):W Obornikach jest dość dużo strad, które są tak zamontowane, z tym, że one są pozbawione tej części, w której znajduje się normalnie układ zapłonowy i statecznik :mrgreen:

W Szczecinie jest sporo takich Strad, a nawet kwadratówek. Czyżby układ zapłonowy był umieszczony na ścianie budynku? To chyba niemożliwe.

Ale to nie są STRADY. To są oprawy OUSp i OURp (METIS small). A jeśli chodzi o poprzedniczkę to były to OTS'y i OTR'y, które były omawiane tutaj http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=16&t=44. Układ zapłonowy umieszczany jest wewnątrz takich opraw.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości