[Schréder] Evolo

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

[Schréder] Evolo

Postprzez Paweł » 8 listopada 2011, 13:37

Witam

Przestawiam najnowszą oprawę drogową Evolo - flagowy produkt firmy Schreder. Oprawa wykonana z aluminium, klosz z giętego szkła, IP66 dla całej oprawy.
Jedną z innowacji jest zapewnienie dłuższej żywotności elektronicznemu statecznikowi poprzez odprowadzenie ciepła przez widoczne żeberka pełniące funkcję radiatora.

Przykład realizacji z zastosowaniem opraw Evolo - pierwsza w Polsce oraz jedna z nielicznych w tej chwili na świecie:
Warszawa, ul. gen. Józefa Bema (system Philips CosmoPolis z lampami Master CosmoWhite CPO-TW 90W)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kolejne wkrótce będą oświetlać ul. gen. I.Prądzyńskiego.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez Michal » 8 listopada 2011, 18:54

Dzięki Pawle za fotki,całkiem ładna oprawa o normalnym wyglądzie,co jest rzadkością u Schredera.Co do jakości wykonania i optyki to zapewne górna półka. ;) :)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez Whites86 » 8 listopada 2011, 18:59

Michal napisał(a):Dzięki Pawle za fotki,całkiem ładna oprawa o normalnym wyglądzie,co jest rzadkością u Schredera.

dobrze powiedziane :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez amisiek » 8 listopada 2011, 19:37

Tak, zapewne będzie dość kosztowna, ciekawe jak porównanie ceny z flagowym Onyksem lub konkurencją w tej klasie?
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez famabud » 9 listopada 2011, 19:17

Warszawa robi za testera najnowszych opraw oświetleniowych. To w sumie fajnie. ;) Poza tym Evolo wcale nie jest aż tak brzydka. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez Paweł » 9 listopada 2011, 19:32

amisiek, te z CosmoPolis to prawie 2 tyś. PLN/sztuka ;) Onyx już nie jest flagowy bo jest produkowany od niemal 20 lat (oczywiście przez ten czas z kilka razy ulepszaną konstrukcją)
Evolo zostały zaprojektowane przez brytyjską firmę Hyphen Design
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez amisiek » 9 listopada 2011, 20:46

To droga oprawa jest, ale za jakość się płaci. Nie przypuszczałem jednak, że aż taka droga, spodziewałem się ceny rzędu 1000-1300zł netto.

Paweł napisał(a):Onyx już nie jest flagowy bo jest produkowany od niemal 20 lat (oczywiście przez ten czas z kilka razy ulepszaną konstrukcją)

Wiem, to jest dobrze zrobiona oprawa, skoro caly czas ma dobre parametry i jest chętnie wybierana do wielu miast. Według mnie produkt flagowy jest to taki, który odpowiada jej najważniejszej linii biznesowej, z którym dana firma jest kojarzona. Dla mnie takim produktem jest właśnie Onyx.

Design Evolo mi sie podoba, podobaja mi się też niektóre założenia konstrukcyjne. Oby coraz częściej takie oprawy pojawiały się na naszych ulicach, najlepiej z sensownym źródłem światła.
Chętnie bym obejrzał jak ta oprawa świeci, z broszurki wynika, że optykę ma bardzo dobrą.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez Michal » 9 listopada 2011, 22:03

amisiek napisał(a):To droga oprawa jest, ale za jakość się płaci. Nie przypuszczałem jednak, że aż taka droga, spodziewałem się ceny rzędu 1000-1300zł netto.

Paweł napisał(a):Onyx już nie jest flagowy bo jest produkowany od niemal 20 lat (oczywiście przez ten czas z kilka razy ulepszaną konstrukcją)

Wiem, to jest dobrze zrobiona oprawa, skoro caly czas ma dobre parametry i jest chętnie wybierana do wielu miast. Według mnie produkt flagowy jest to taki, który odpowiada jej najważniejszej linii biznesowej, z którym dana firma jest kojarzona. Dla mnie takim produktem jest właśnie Onyx.

Design Evolo mi sie podoba, podobaja mi się też niektóre założenia konstrukcyjne. Oby coraz częściej takie oprawy pojawiały się na naszych ulicach, najlepiej z sensownym źródłem światła.
Chętnie bym obejrzał jak ta oprawa świeci, z broszurki wynika, że optykę ma bardzo dobrą.

Pewnie przy zamówieniu kilkuset sztuk te 1300 zł byś był w stanie wynegocjować.Schreder podobnie jak Philips daje dobre rabaty.Nie wydziwiony wygląd to zapewne zabieg marketingowy który pozwoli dopasować oprawę do zabudowy bardzo nowoczesnej jak i tej starszej. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez Paweł » 9 listopada 2011, 22:47

amisiek napisał(a):To droga oprawa jest, ale za jakość się płaci. Nie przypuszczałem jednak, że aż taka droga, spodziewałem się ceny rzędu 1000-1300zł netto.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić że tutaj mamy CosmoPolis, oprawy z elektronicznym statecznikiem Philips HID-PV Extreme (Made in Poland) do lamp CPO-TW są o około 700-800 zł droższe.
Evolo do standardowych lamp z gwintem E kosztują około 1000 zł, wiele zależy od wersji i ilości zamówionych sztuk.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Evolo

Postprzez amisiek » 10 listopada 2011, 08:42

Paweł napisał(a):Evolo do standardowych lamp z gwintem E kosztują około 1000 zł, wiele zależy od wersji i ilości zamówionych sztuk.

Czyli dobrze się spodziewałem, system Philipsa mnie zmylił. To by oznaczało, że jest to oprawa porównywalna cenowo z górną półką opraw stosowanych powszechnie na ulicach. Zatem czekamy na wyniki testów i może będzie ich więcej w miastach. W sumie szkoda tylko, że CosmoPolis jest tak drogim systemem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Następna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron