[litak1] Lampa LRJ 2000W

Moderator: litak1

Re: [litak1] Moje lampki ;)

Postprzez elek » 29 maja 2012, 21:24

Ta zieleń w LRJD pochodzi nie od dysprozu ale od talu, dodaje się go do praktycznie wszystkich lamp aby podnieść skuteczność świetlną, jode k talu ma większą prężność par od jodku dysprozu i dlatego w niedociążonych lampach jego światło dominuje.

A co do fotek
TA STRONA MA PRAWIE 40 MB :!: :!: :!:
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [litak1] Moje lampki ;)

Postprzez matit1 » 29 maja 2012, 21:28

elek napisał(a):A co do fotek
TA STRONA MA PRAWIE 40 MB :!: :!: :!:

Fajne zdjęcia ale rzeczywiście mój komp podczas ładowania tej strony zaczął się wieszać z wrażenia.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: [litak1] Moje lampki ;)

Postprzez Whites86 » 29 maja 2012, 21:36

jakos niebardzo mi sie wydaje by te 2kW byly na 230V ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [litak1] Moje lampki ;)

Postprzez litak1 » 29 maja 2012, 22:06

Whites86 napisał(a):jakos niebardzo mi sie wydaje by te 2kW byly na 230V ;)

Takie dziwne mają te napięcia za małe na 400V i troszke za duże na 230V ale bardziej pasują do 230V bo na stateczniku na 400V spadek ma być koło 230V a przy 170V jak mają te LRJD(?) to będzie grubo przeciążone. Co innego LRJP tam widać że napięcie dąży do znamionowego 230V ale lampka jest niedogrzana więc jest tylko 208.
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: [litak1] Moje lampki ;)

Postprzez KaszeL » 29 maja 2012, 22:08

Muszę z ciekawości sprawdzić jak się sprawi moja 2kW LRJD przy zbliżonych warunkach pracy. Na pewno podczas rozgrzewania nie świeci na zielonkawo, a przynajmniej nie pamiętam żeby świeciła :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [litak1] Moje lampki ;)

Postprzez litak1 » 29 maja 2012, 22:21

matit1 napisał(a):
elek napisał(a):A co do fotek
TA STRONA MA PRAWIE 40 MB :!: :!: :!:

Fajne zdjęcia ale rzeczywiście mój komp podczas ładowania tej strony zaczął się wieszać z wrażenia.

Koledzy Admini jeżeli uważacie że ta strona jest za bardzo rozciągła to napiszcie wtedy postaram się ją zmniejszyć może przez otwierane miniatury zdjęć. Zawsze staram się pokazać moje lampki z największą ilością szczegółów odnośnie budowy i pracy i może to być trochę uciążliwe dla posiadaczy słabego łącza lub kompa :?

elek napisał(a):Ta zieleń w LRJD pochodzi nie od dysprozu ale od talu, dodaje się go do praktycznie wszystkich lamp aby podnieść skuteczność świetlną, jode k talu ma większą prężność par od jodku dysprozu i dlatego w niedociążonych lampach jego światło dominuje.

Pewnie masz rację w lampach MH są różne "zielone" dodatki faktycznie różne lampy różnie się rozgrzewają na zielono, fioletowo, czerwono. Przypuszczam że co firma to używa innych składów soli ,ciężko poznać który dominuje w lampie - jaki to pierwiastek. Jednak barwa tej lampy jest raczej ostateczna bo jest obciążona znamionowo i przez około 10 minut czyli powinna być dogrzana
Ostatnio edytowano 29 maja 2012, 22:31 przez litak1, łącznie edytowano 1 raz
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: [litak1] Moje lampki ;)

Postprzez KaszeL » 29 maja 2012, 22:29

Nie przejmuj się. Publika chciała, żeby fotki można było publikować w pełnym rozmiarze bez limitu objętości :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Litak1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości