Wydarzenia w branży oświetleniowej

Dyskusje na temat fabryk produkujących oprawy, procesów produkcji, technologiach i tp

Wydarzenia w branży oświetleniowej

Postprzez Paweł » 21 lipca 2011, 12:54

Philips przejmie Indal

29 czerwca br. firma Royal Philips Electronics ogłosiła podpisanie umowy zakupu firmy Indal, wiodącego hiszpańskiego producenta opraw i systemów do oświetlenia zewnętrznego. Zakup ten ma wspomagać rozwój Philipsa w zakresie profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych i tworzyć podstawy do dalszego umocnienia jego pozycji na rynku europejskim. Po zakończeniu transakcji Indal ma stać się częścią działu profesjonalnych opraw oświetleniowych firmy Philips. Szczegóły finansowe przejęcia nie zostały ujawnione.

„Philips współpracuje ze swoimi klientami w celu dostarczania kompletnych rozwiązań oświetleniowych, które pozwalają na tworzenie funkcjonalnego, pięknego i bezpiecznego środowiska pozwalającego ludziom doświadczać światła w całkowicie nowy sposób” – powiedział Marc de Jong, Dyrektor Generalny Działu Opraw Profesjonalnych w Philips Lighting. „Możliwości Indal w zakresie dostarczania rozwiązań oświetleniowych, w naturalny sposób dopasowują tą firmę do Philipsa i w przyszłości wzmocnią naszą zdolność oferowania klientom spójnych i wartościowych rozwiązań profesjonalnego oświetlenia”.

"Firmy Indal i Philips zawsze miały doskonałe relacje – teraz, po podpisaniu umowy wzmocnimy siły łącząc technologie, doświadczenia obu zespołów i najlepsze praktyki w celu zwiększenia naszych wspólnych możliwości i przeprowadzenia rewolucji LED, oferując naszym klientom dodatkową wartość" - powiedział Sebastian Arias, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Indal.


Zakup firmy Indal to krok Philipsa w dążeniu do rozszerzenia obecności w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych, tworzeniu podstaw do zwiększenia możliwości ich dostarczania oraz wprowadzania energooszczędnego oświetlenia opartego na diodach LED.

Indal powstał w 1950 roku jako firma oświetleniowa i zatrudnia około 1000 osób w ponad 11 krajach, przy sprzedaży 156 mln EUR w 2010 roku. Firma projektuje, rozwija i wytwarza rozwiązania oświetleniowe dla rynków profesjonalnych, w tym oświetlenia drogowego, przemysłowego i terenów otwartych. Indal ma silną pozycję konkurencyjną w dziedzinie rozwiązań opartych na technologii LED. Firma ma siedzibę w Valladolid w Hiszpanii i dostarcza swoje wyroby do ponad 60 krajów na całym świecie.


Źródło: Philips


Co ciekawe 4 lata temu Indal przejął holenderską firmę Industia której produkowane od wielu lat oprawy parkowe Kegel można spotkać w każdym holenderskim mieście.
Ostatnio edytowano 21 lipca 2011, 12:59 przez Paweł, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6502
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydarzenia w branży oświetleniowej

Postprzez Paweł » 21 lipca 2011, 12:57

Osram przejął Siteco

1 lipca 2011 roku firma OSRAM sfinalizowała przejęcie niemieckiej firmy Siteco Lighting GmbH z siedzibą główną w Traunreut. Tego samego dnia dotychczasowy Prezes Zarządu Siteco, Klaus–Günter Vennemann objął stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za oświetlenie profesjonalne w OSRAM.

Przejęta przez OSRAM firma Siteco oferuje oświetlenie profesjonalne dla sektora komercyjnego oraz dla obiektów użyteczności publicznej. W jej ofercie znajdują się produkty np. dla infrastruktury miejskiej, a więc do oświetlania budynków, ulic, tuneli, lotnisk oraz stadionów. Siteco zapewnia między innymi oświetlenie stadionu Allianz Arena w Monachium, lotniska Barajas w Madrycie oraz wieżowca Tajpei Tower na Tajwanie. Teraz, dzięki połączeniu, OSRAM będzie mógł korzystać z rozległego doświadczenia w zakresie współpracy z klientami, architektami, projektantami i monterami oświetleniowymi przy tworzeniu nowych produktów.

- Dzięki temu przejęciu firma OSRAM wzmacnia swoją pozycję w zakresie kompletnych rozwiązań oświetleniowych. Dotyczy to zarówno propozycji opartych na klasycznej, energooszczędnej technologii oświetleniowej, jak i opartej na LED" - mówi Wolfgang Dehen, dyrektor generalny OSRAM. – „Już dziś ponad dwie trzecie globalnego rynku oświetleniowego należą do opraw i systemów oświetleniowych”.

Za sprawą transakcji, OSRAM uzyskał szeroki dostęp do rynku rozwiązań i nowoczesnej gamy produktów w zakresie instalacji zewnętrznych i wewnętrznych. To posunięcie wzmocniło dział oświetlenia profesjonalnego, który w ramach OSRAM oferuje komponenty, takie jak: źródła światła, LED oraz urządzenia sterujące. Dodatkowo, przejęcie Siteco zapewnia kompleksowy dostęp do kompletnych opraw, systemów sterowania światłem i rozwiązań oświetleniowych. Asortyment produktów Siteco jest silnym uzupełnieniem oferty utworzonej w ubiegłym roku spółki joint venture firm Traxon i OSRAM. Traxon prowadzi aktywne prace w zakresie zastosowań oświetleniowych wykorzystywanych w sklepach, architekturze, rozrywce i w sektorze usługowym.

Klaus-Günter Vennemann został mianowany na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego w OSRAM za oświetlenie profesjonalne .Vennemann od lipca 2009 r. był Prezesem Zarządu Siteco. W czasie półtorarocznej kadencji doprowadził do przyspieszenia tempa wzrostu wyników firmy, a ponadto kontynuował przygotowania do kluczowych działań związanych z technologią LED. Wcześniej, przez 16 lat Vennemann był Członkiem Zarządu firmy LUK, która jest dostawcą produktów dla międzynarodowego przemysłu samochodowego, należącą do grupy Schaeffler.

Źródło: Osram
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6502
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydarzenia w branży oświetleniowej

Postprzez famabud » 21 lipca 2011, 14:37

Czyli rozumiem, że np. oprawa ST Siteco będzie miała teraz nazwę Osram ST, tak :?: I podobnie będzie z Philipsem i Indalem?
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 8545
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydarzenia w branży oświetleniowej

Postprzez Paweł » 21 lipca 2011, 21:26

Raczej Siteco pozostanie ale jako marka handlowa bo Osram kojarzy się ze źródłami światła.
Co innego Indal, tu Philips może część oferty producenta włączyć do swojej i sprzedawać pod własną marką oraz zmodyfikować niektóre oprawy np. stosując zapłonniki własnej produkcji czy wersje na własne lampy z nietypowymi trzonkami.

Niedawno u nas w kraju Lena Lighting wchłonęła Luxmat a jeszcze wcześniej grupa Brilum wchłonęło Elgo.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6502
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydarzenia w branży oświetleniowej

Postprzez famabud » 30 lipca 2012, 23:10

Nie wiem czy to dobry wątek, ale ze strony Elgis-Garbatka zniknęły oprawy oświetleniowe. Z oświetlenia robią tylko słupy. :?
http://elgis.com.pl/
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 8545
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydarzenia w branży oświetleniowej

Postprzez famabud » 23 lipca 2013, 20:15

AGA Light została strollowana :lol: :mrgreen:

http://www.luxiona.pl/pl/oprawy-architektoniczne

http://www.luxiona.pl/pl/

wiem wiem, Troll to tylko nazwa handlowa specjalizująca się w segmencie oświetlenia technicznego i architektonicznego
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 8545
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydarzenia w branży oświetleniowej

Postprzez Spectrumlight » 25 listopada 2013, 13:58

[...] stronka z asortymentem branżowym. Polecamy!

edit by amisiek
**** ZA TEN POST UŻYTKOWNIK DOSTAŁ OSTRZEŻENIE***
Używanie forum do promocji obcych produktów i eventów jest niemile widziane.
Spectrumlight
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 listopada 2013, 14:50


Powrót do Producenci opraw oświetleniowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości