Diody LED w reflektorach samochodowych

Oświetlenie we wszelkiego typu pojazdach takich jak: samochody, autobusy, ciężarówki

Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez CDM » 27 listopada 2008, 18:33

DocBrown napisał(a):A dla mnie diody w samochodzie to jest wieśtjunink :mrgreen:
.
To trochę off-top, ale teraz, gdy jazda z włączonymi światłami jest obowiązkowa i w dzień, LED-y, jako oświetlenie w ciągu dnia wydają się pomysłem genialnym! Żywotność takiej lampy jest dłuższa 30krotnie od zwykłej żarówki, a wymiana takowej w reflektorach świateł mijania niektórych aut jest tak karkołomna,że przeważnie trzeba z tym odwiedzać warsztaty samochodowe, a to nie jest raczej darmowa usługa. Lampa dzienna z LEDami jest na to najlepszym rozwiązaniem
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Diody LED w oświetleniu ulicznym - to teraźniejszość

Postprzez DocBrown » 27 listopada 2008, 20:19

Od jakiegoś czasu zauważyłem wśród moich zmotoryzowanych znajomych modę na wieśtjunink polegający na pakowaniu LEDowych postojówek, wygląda to wiejsko (zwłaszcza z zielonymi albo niebieskimi LED, białe da sie przeżyć), po drugie świeci gorzej niż normalna żarówka, natomiast LEDowych odpowiedników żarówek od świateł mijania nigdy nie widziałem, wiem, że np w Audi A8 w niektórych wersjach są dzienne światła na diodach LED, to samo w VW Phaetonie, mam foldery reklamowe zarówno VW Phaetona jak i Audi A8, tak więc jak znajdę chwilę wolną, to mogę zeskanować i zapodać :)
DocBrown
 

Re: Diody LED w oświetleniu ulicznym - to teraźniejszość

Postprzez CDM » 28 listopada 2008, 18:56

:arrow: Doc, nie powiedziałem,ze są lEDowe zamienniki do reflektorów mijania!! Istnieje coś takiego, jak specjalne światła do jazdy dziennej, które włacza się w dzień zamiast świateł mijania. Uważam,że światła mijania są po to, by zapewnić mi bezpieczeństwo w nocy, dlatego nie jestem za ich włączaniem w dzień. Dlaczego?? Lustra reflektorów z czasem niszczą się, optyka takiej oprawy wskutek ciepła z biegiem lat jest coraz gorsza, więc jak przyjdzie mi nocą , przy padającym deszczu wyławiać idącego w ciemności przechodnia, ze słabymi i zniszczonymi lampami może być nieciekawie.. Lampy LED w ciągu dnia są widoczne dużo dalej, niż światła mijania.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Diody LED w oświetleniu ulicznym - to teraźniejszość

Postprzez DocBrown » 28 listopada 2008, 21:23

Małe nieporozumienie, ale OK nie szkodzi :)
Co do niszczenia się odbłyśników w reflektorach, to następuje to tylko i wyłącznie przy kiepskich reflektorach, ja mam w Audi 80 reflektory firmy Hella z odbłyśnikami metalowymi, rok temu zdjąłem klosze, wyczyściłem odbłyśniki i klosze od środka i reflektory świecą jak nowe, lustra nie były zniszczone tylko zasyfione, a po latach to jest norma, niestety coraz rzadziej stosuje sie metalowe odbłyśniki, a to błąd, bo te co mają tylko napyloną warstwę metalu to faktycznie się niszczą :?
DocBrown
 

Re: Diody LED w oświetleniu ulicznym - to teraźniejszość

Postprzez KaszeL » 29 listopada 2008, 00:00

CDM napisał(a)::arrow: Doc, nie powiedziałem,ze są lEDowe zamienniki do reflektorów mijania!! Istnieje coś takiego, jak specjalne światła do jazdy dziennej, które włacza się w dzień zamiast świateł mijania. Uważam,że światła mijania są po to, by zapewnić mi bezpieczeństwo w nocy, dlatego nie jestem za ich włączaniem w dzień. Dlaczego?? Lustra reflektorów z czasem niszczą się, optyka takiej oprawy wskutek ciepła z biegiem lat jest coraz gorsza, więc jak przyjdzie mi nocą , przy padającym deszczu wyławiać idącego w ciemności przechodnia, ze słabymi i zniszczonymi lampami może być nieciekawie.. Lampy LED w ciągu dnia są widoczne dużo dalej, niż światła mijania.


Myślę, że trochę przesadzasz z tą degradacją luster. Jeśli klosz reflektora jest szczelny, uszczelki są w porządku, a żarówki odpowiedniej mocy nie ma siły żeby w ciągu pierwszych powiedzmy 10-ciu lat cokolwiek się z nimi stało. Natomiast co do dziennych świateł LED to się zgadzam, są znacznie lepiej widoczne ze względy na układ optyczny tam zastosowany. Niemniej zanim one staną się standardem minie sporo czasu.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

LEDy

Postprzez DocBrown » 29 listopada 2008, 13:43

Oto obiecane skany:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DocBrown
 

Re: Diody LED w oświetleniu ulicznym - to teraźniejszość

Postprzez cieszyn » 29 listopada 2008, 21:25

No niezłe fury, niezłe

Chciałoby się czymś takim pojeździć

Te opisy świateł są mało czytelne, możesz to zrobić bardziej kontrastowo ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diody LED w oświetleniu ulicznym - to teraźniejszość

Postprzez Michal » 29 listopada 2008, 21:35

CDM napisał(a):
Paweł napisał(a)::shock: CDM, gdzie dokładniej je zamontowano i ile sztuk, jakiej mocy są te oprawy i jakiego producenta, jak one świecą np. w porównaniu do lamp sodowych :?:

Póki co jedna sztuka jest testowana w siedzibie Enei, spotykają się pod tą oprawą prawie wszyscy, którzy odpowiadają za oświetlenie miasta i debatują. Producenta nie znam, ale nie jest to Philips, czy coś podobnego. Oprawa ma 136W, ale moim zdaniem ze sodówką 150W w SGS 203 na tej samej wysokości przegrywa. Wydaje się,że światło tej oprawy jest zbyt kierunkowe, jak na oświetlenie uliczne. Podobno ta oprawa jest ciężka :o Postaram się jeszcze raz ją pofocić więcej, bo dziś przy silnych opadach śniegu i tak nie byłoby nic widać.

To chińskie badziewie przypomona deskę do krojenia chleba.Co to za energooszczędność,jeżeli ma moc 136 W,a świeci gorzej niż SGS 203/150 :?: Przy cenie ok.2000 zł czas amortyzacji tej oprawy wynosł by 15 lat :!: Wątpię czy tyle by wytrzymała.Dla porównwnia jeżeli w miejsce oprawy np.OURW 250 zamontujemy SGS 203/150 to zwrot kosztów wymiany oprawy związanych z oszczędnością energii i konserwacją wyniesie ok.5 lat.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Diody LED w oświetleniu ulicznym - to teraźniejszość

Postprzez DocBrown » 29 listopada 2008, 22:05

cieszyn napisał(a):No niezłe fury, niezłe

Chciałoby się czymś takim pojeździć

Te opisy świateł są mało czytelne, możesz to zrobić bardziej kontrastowo ?


Tak jak mówisz, są to wspaniałe i drogie auta, ja mam zamiar sprawić sobie kiedyś Audi V8 (jest to poprzednik A8) :)
A wracając do tematu diod, to wiem, że marnie te skany wyszły, ale lepiej się nie dało, opis Audi A8 wyszedł nienajgorzej, bo litery są czarne, ten od VW Phaetona też da się przeczytać, jednak wyszedł mi zdecydowanie gorzej :?
DocBrown
 

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez lumix26 » 20 lutego 2014, 15:57

Led jako postojówki W5W
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Oświetlenie w motoryzacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość