Wymiana instalacji w mieszkaniu

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez bartek380V » 8 marca 2014, 21:05

No niestety w moim bloku i siedmiu innych jest uparcie TT . Pisze na protokole ,energetyka tez potwierdzila na TRAFO jest pisze TT. Tak jak pisalem niektorzy ryzykuja mostkiem. Bardziej ambitni stawiaja RCD i lacza wszystkie rury razem i to robi za PE.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez MRP200 » 8 marca 2014, 21:26

bartek380V napisał(a):No niestety w moim bloku i siedmiu innych jest uparcie TT . Pisze na protokole ,energetyka tez potwierdzila na TRAFO jest pisze TT. Tak jak pisalem niektorzy ryzykuja mostkiem. Bardziej ambitni stawiaja RCD i lacza wszystkie rury razem i to robi za PE.

I powstaje nowy, nieznany jeszcze system sieci: TN + rura :lol:
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez bartek380V » 8 marca 2014, 21:50

:P haha albo rura albo mostek :D
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Elektroservice » 8 marca 2014, 23:43

A co byście zrobili gdy pion jest z alu i ma przekrój 4 albo 6mm2 ? :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez LukaszO » 9 marca 2014, 02:43

bartek380V napisał(a):przeczytaj że zrozumieniem to co napisałeś a później zobacz o co ją pytałem. Nikt nigdzie nie pisał o uziemieniu PEN w bloku.

Sam pisałeś:
bartek380V napisał(a):Elektryk z wiekszym doswiadczeniem powiedzial ze jesli jest stary pion uziemimy PEN to mogá byc takie sytuacje ze przewod PEN w pionie bedzie grzal jesli zaczna plynac jakies prady doziemne przez nowowykonane uziemminie PEN przed licznikiem.

I właśnie do tej odpowiedzi się ustosunkowałem.

bartek380V napisał(a):Napisałem już kolejny raz że blok działa w TT , specjalnie opisałem to w formie przykładów. Prosiłem o komentarz typu robię uziemienie robię to robię tamto. Uziemienia w mieszkaniu nie było nikt nie miał bolca chyba że ją mostku na instalacji z aluminium 1.5mm2. To powodzenia

Rozumiem, że nigdy nikt nie miał "bolca" w gniazdkach a mimo wszystko jest układ TT - bo Kolega tak twierdzi? Przestań pisać farmazony, próbujesz się ratować ale słabo Ci to wychodzi. Elektryk z Ciebie mizerny. Umieć podłączyć żarówkę i gniazdko to nie wszystko. Twoje przykłady są mało oryginalne, a od nauki jest szkoła, książki lub praktyka - nie Forum. Ten co za pomocą Forum usiłuje wykonywać swój zawód jest dla mnie nikim. Kiedyś nie było internetu a instalacja elektryczne, tablice były majstersztykiem.
Teraz widocznie są inne czasy, trzeba wszystkich prowadzić za rączkę.
Musisz nadrobić trochę teorii oraz przede wszystkim, używać prawidłowego nazewnictwa. Bez tego trudno Ciebie zrozumieć i rozmawiać - niestety.

Od czasu Gierka czyli lat 70-tych i jego wielkiej płyty, nikt nie projektował bloków zasilanych w układzie TT. Zaraz się dowiemy, że nie jest to blok tylko kamienica... Kamienice Bartku to lata 50-te... Budowane innym systemem. Z tego co pamiętam pisałeś o latach 80-tych. Wtedy Gierek siedział już w więzieniu, wtrącony przez swojego dawnego przyjaciela Wojtka Jaruzelskiego ale jego zmierzenia były wciąż realizowane. To co wprowadził Gierek zostało do końca PRL, gdyż nikt nie miał wtedy pojęcia i głowy do budownictwa.
Następna zmiana to tzw. "Syryjczyk" - Minister Tadeusz Syryjczyk, w 89, czy 90 roku wprowadził zmiany w PBUE, które ciągną się do lat obecnych pod różnymi przykazami, pomimo, że PBEU już nie istnieje - do dziś jest to zmorą elektryków. Tylko komu ja to piszę?

Gdybyś jeszcze chciał kolego Bartku zabłysnąć kolejnymi przykładami, podpowiem Ci, że na Śląsku bywają do tej pory familoki zasilane jeszcze z sieci IT - sieć kopalniana. Ciekawe co byś wymyślił mając zlecenie na wymianę instalacji.
LukaszO
 
Posty: 140
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 17 maja 2011, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez bartek380V » 9 marca 2014, 09:32

Forum nie jest do politykowania. Piszemy na temat lub jesli nie mamy nic do dodania to nie piszemy. Stan mojej wiedzy i praktyki zostaw w spokoju tym bardziej ze tak naprawde przyklady mozna sobie ot tak wymyslac i o wszystko pytac . Bo po to jest forum. Sadze ze nawet extra super dobrego elektryka mozna zlapac na bledzie. Elektryk rutyniarz to nie elektryk. Jesli wiesz wszystko to nie korzystaj z forum. Nie wymieniaj spostrzezen jesli takich nie potrzebujesz. Koledzy Kaszel i WHites najtrafniej wyjasnil temat i to jest dla mnie punktem odniesienia . Dziekuje za dyskusje temat zamykamy
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez LukaszO » 15 marca 2014, 00:44

Widzisz, ja próbuję w Tobie zmusić sposób myślenia, a Ty nie dopuszczasz wiedzy. Może pojechałem za ostro... Może faktycznie tak jest. Jeśli się poczułeś urażony to przepraszam.

Nie lubię, gdy ktoś próbuje zabłysnąć wiedzą na potrzeby sytuacji, nie zdając sobie sprawy z rzeczywistości - tylko tyle i nic więcej. Pomijam zdobywanie wiedzy poprzez fora i sieć.

Napisz co zrozumiałeś i jakie kroki powinien podjąć "pomiarowiec" w bloku z TT gdzie nie ma uziemienia.

Uwierz, że nawet zadłużona spółdzielnia, czy wspólnota mieszkaniowa nie będzie miała wyjścia.
Wystarczy zgodnie z prawem zawiadomić INB. Ta się nie patyczkuje :) Znam przypadek, gdzie blok 11-sto piętrowy przez rok nie miał gazu.

W Warszawie też bywały kamienice z uziemieniem... W latach 90-tych była moda, aby wzdłuż pionów wod-kan wymienianych na PCV, prowadzić przewód ochronny tylko po to aby kamienica pracowała w TT - pomimo, że od lat TT w Warszawie nie istnieje.
LukaszO
 
Posty: 140
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 17 maja 2011, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Elektroservice » 31 stycznia 2016, 00:50

Wracając do tematu, to niedługo mnie też czeka wymiana instalacji w mieszkaniu :evil:
Alu to zło, a Alu pomieszane z Cu to potencjalne zagrożenie zdrowia i życia, dlatego nie zamierzam mieszkać z czymś takim :twisted:
Oczywiście jak wezmę się za wymianę to wrzucę w temat fotki ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Elektroservice » 4 kwietnia 2016, 21:26

Wymiana instalacji rozpoczęta :)
Póki co tylko kilka fot tego jak to wyglądało w niektórych gniazdkach :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez MercuryFenix » 5 kwietnia 2016, 13:00

E no co chcesz ? Ta raupa jest przyzwoicie wykonana :mrgreen:
Puszki jeszcze metalowe, czy już nowsze ?
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości