Łączenie przewodów w puszkach

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez lukaszlbn » 30 kwietnia 2014, 08:47

Avatar użytkownika
lukaszlbn
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2013, 22:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez Elektroservice » 30 kwietnia 2014, 15:56

Trudno ocenić tą złączkę po samym zdjęciu, jednak po moich doświadczeniach z wyrobami firmy Pawbol raczej bym tego nie kupił :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez Watt » 5 maja 2014, 22:15

Te to są akurat niezłe, u mnie w domu są nimi połączone przewody siłowe :) Wszystko działa :)
Watt
 

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez Tomek » 12 sierpnia 2014, 21:29

Panowie, mam takie pytanie nie tyle o łączenie, co o układanie przewodów w puszkach (okrągłych podtynkowych 60mm). Moglibyście zdradzić swoje patenty na to jak ładnie upakować przewody w puszce i uniknąć kur... nerwicy? :) Chodzi mi też m.in. o to, czy kostka ma iść głębiej, a zapas przewodów na wierzch, czy odwrotnie? Łączyłem w jednej puszce 3 przewody YDYp3x2,5 i trochę czasu mi zajęło upakowanie tego razem z kostką, tak aby puszkę dało się zamknąć dekielkiem. Nie wyobrażam sobie, żeby fachowiec, który wykonuje mnóstwo takich połączeń tak się z tym męczył :)
Tomek
 
Posty: 60
Zdjęcia: 17
Dołączył(a): 9 sierpnia 2011, 11:48

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez zawistak » 25 sierpnia 2014, 01:56

Tomek napisał(a):Panowie, mam takie pytanie nie tyle o łączenie, co o układanie przewodów w puszkach (okrągłych podtynkowych 60mm). Moglibyście zdradzić swoje patenty na to jak ładnie upakować przewody w puszce i uniknąć kur... nerwicy? Chodzi mi też m.in. o to, czy kostka ma iść głębiej, a zapas przewodów na wierzch, czy odwrotnie? Łączyłem w jednej puszce 3 przewody YDYp3x2,5 i trochę czasu mi zajęło upakowanie tego razem z kostką, tak aby puszkę dało się zamknąć dekielkiem. Nie wyobrażam sobie, żeby fachowiec, który wykonuje mnóstwo takich połączeń tak się z tym męczył

Skoro nikt się nie wypowiada to wypowiem się Ja ;)
Może dużego doświadczenia nie mam, ale jeśli chodzi o złączki śrubowe( nie typowe kostki) tylko tzw. odgałęźniki( takie jak w 1 poście) to nie polecam układania przewodów pod nim( u mnie było dużo roboty z tym żeby to upchnąć). Zdecydowanie łatwiej dla mnie było dać złączkę na dół, a przewody na górę( puszki bakelitowe takie starego typu miały wbudowane złączki czy odgałęźniki na dole, więc przewody naturalnie szły na górę).
W przypadku kostek myślę, że danie ich na górę czy na dół to już łatwiejsza sprawa, aczkolwiek jak mamy większą kostkę to można na dół.
Trzeba pamiętać o tych zapasach przewodów, teoretycznie powinny być, ale jak nie ma-od czego jest lutownica i termokurczki ;)
Pozdrawiam
Zawistak
Avatar użytkownika
zawistak
 
Posty: 516
Zdjęcia: 797
Dołączył(a): 25 grudnia 2010, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez FOX » 25 sierpnia 2014, 12:36

Jeżeli ktoś łączy przewody za pomocą płytek odgałęźnych warto po ułożeniu przewodów dokręcić śruby na zaciskach. Często jest tak że przy układaniu przewodów powstają lekkie luzy na zaciskach.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez lumix26 » 3 lipca 2016, 09:48


Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez KaszeL » 3 lipca 2016, 10:16

Czas na jedną puszkę 10+ min, na oryginalnych wago <1min. Trwałość: Podobna. Rage gościa, który musi rozłączyć puszkę do pomiarów czegośtam - bezcenny ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Utilizer » 3 lipca 2016, 14:27

Tylko Wago #bojówkazłaczekwago
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Łączenie przewodów w puszkach

Postprzez bartek380V » 24 marca 2018, 22:19

Odgrzejemy kotleta :D A ja ostatnio widziałem instalacje wykonaną linka LGY 4mm2 i łaczoną takimi listwami zaciskowymi 4x10mm2
Obrazek
.Dodam że koncowki linki były tylko skręcone ,nie lutowane nie zaprasowane tylko mocno skręcone. Jest szansa żeby sie to poluzowało skoro linka jest ograniczona zagiętą scianką podkładki i srubą?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość