Diody LED w reflektorach samochodowych

Oświetlenie we wszelkiego typu pojazdach takich jak: samochody, autobusy, ciężarówki

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez amisiek » 17 grudnia 2014, 19:49

Za niebieskie postojówki zabierają dowód rejestracyjny. Przynajmniej tak robi świętokrzyska drogówka. Moim zdaniem słusznie robią.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez Elektroservice » 1 stycznia 2015, 17:36

Za niebieskie i inne kolorowe jak najbardziej prawidłowo. Ale od białych powinni się odczepić a niestety wiem, że bywa z tym różnie. Sam mam białe LED w oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Póki co nikt się nie przyczepił mimo tego że świecą dość jasno i już nie raz policja za mną jechała.
Ciekawe czy te czerwone wynalazki od Lumixa dałoby radę wpakować do tylnych lamp w Passacie B3 lub Audi B3. O ile dobrze zrozumiałem to one są zamiennikiem żarówki dwuwłóknowej 21/5W ?
Są też takie czerwone w wersji zamiennika dla żarówki jednowłóknowej 21W ?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez Watt » 1 stycznia 2015, 18:03

A ja założyłem sąsiadom LED w oświetleniu kabiny... malucha :mrgreen:
Watt
 

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez matit1 » 1 stycznia 2015, 18:28

Elektroservice napisał(a):Ciekawe czy te czerwone wynalazki od Lumixa dałoby radę wpakować do tylnych lamp w Passacie B3 lub Audi B3. O ile dobrze zrozumiałem to one są zamiennikiem żarówki dwuwłóknowej 21/5W ?
Są też takie czerwone w wersji zamiennika dla żarówki jednowłóknowej 21W ?

Takich wynalazków jest tutaj pełno. Ciekawe tylko jak z trwałością to kiepsko będzie jak np. po miesiącu takie postojówki diody zaczną migać bo posypał się układ zasilający diody albo połowa z nich przestanie świecić.
http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... d+czerwone
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez lumix26 » 1 stycznia 2015, 20:30

Elektroservice napisał(a):Ciekawe czy te czerwone wynalazki od Lumixa dałoby radę wpakować do tylnych lamp w Passacie B3 lub Audi B3. O ile dobrze zrozumiałem to one są zamiennikiem żarówki dwuwłóknowej 21/5W ?
Są też takie czerwone w wersji zamiennika dla żarówki jednowłóknowej 21W ?

jak najbardziej jest to zamiennik 21/5
do mojej nowej Ibizy pasuje bez problemu a zamiennik jako jednowłóknowe też są takie w ofercie
'ale trzeba uważać bo po wymianie żarówki na LED wyskakuje błąd przepalonej żarówki w grupie vag - by to wyeliminować to trzeba wpiąć w szereg rezystor z radiatorem który trzeba dokupić lub na komputer i wyłączyć odpowiedni tor by nie widział tego błędu
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez jacekk » 1 stycznia 2015, 22:46

Tylko pamiętajcie o jednym maleńkim detalu. Nazywa się on HOMOLOGACJA. Czesto na tych ledówkach można przeczytać małymi literkami coś co powinno być napisane wielkimi a mianowicie że nie są dopuszczone do ruchu drogowego
Różnica jest taka że w razie "W" jeśli trafi się upierdliwiec z ubezpieczalni to może się okazać że dostaniemy guzik nie odszkodowanie. Kiedy ja się rozciapałem na drodze pod Sanokiem facio zaglądał też do lamp, wcześniej policjant sprawdzał czy działało i jak wyglądąło... O ile tablica jeszcze jakoś szczególnie nie wpływa na ogólny czynnik podnoszący bezpieczeństwo to już stop/pozycja/kierunkowskaz mogą być na liście do kontroli. Uważajcie Panie i Panowie.
Ostatnio edytowano 1 stycznia 2015, 22:49 przez jacekk, łącznie edytowano 1 raz
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez Watt » 1 stycznia 2015, 22:49

To na chinolach piszą coś takiego :o
Watt
 

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez jacekk » 1 stycznia 2015, 22:51

Nawet na niektórych H4 w innych kolorach można przeczytać że "tylko do celów demonstracyjnych, używanie w pojazdach drogowych zabronione"

A ponieważ jest to na rękę ubezpieczycielom.... :roll: Dlatego są.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez lumix26 » 1 stycznia 2015, 23:18

:arrow: jacekk w pełni się z Tobą zgadzam homologacja w postaci E w kółeczku musi być te co przedstawiłem nie ma nic
czasem się zastanawiam jakim cudem niektóre ledy jako obrysówki montowane w zderzak jako dzienne są dopuszczone do sprzedaży które ledwo to świeci :!: :idea: :!:
porażka dziwię się tym kierowcom że mają odwagę to w ogóle włączać :!:
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Diody LED w reflektorach samochodowych

Postprzez Watt » 1 stycznia 2015, 23:43

Takie paski ma założone jeden z busów kursujących na podmiejskiej linii, co więcej, w "zwykłych" reflektorach ma chińskie ksenony :roll: Jest to Sprinter Mk1.
PS. Za LEDy w reflektorach zabierają dowód czy co :?:
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie w motoryzacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron